Слънчева алергия - имал ли е някой подобен проблем?

  • 8 791
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
Лени, Зиртек-а не е безобиден Sad

Аз не бих го давала без причина  Thinking

Иначе дерматоложка ми изписа медицинска козметика, плажно масло, 50 фактор. Немско и неизвестно за мен и доста скъпо. Искаш ли да видя каква марка е и да ти го кажа  newsm78

Разбира се! Напиши ми името, а ако можеш да качиш и снимка ще е супер.

# 16
  • Мнения: 2 211
tety ти одавна ли ползваш Юсерин? Аз за пръв път тази година купих за мен и за малкия го ползвах защото ние с него сме супер бели .... Сега ме е яд че не мазах и големия ама.... късно вече.
А освен всичко друго на големия това му беше и второ море тази година / преди това бяха 5 дни на морето с мъжът ми/. Първия път беше леко изгорял последния ден, но никакви други проблеми не са имали.
Живи и здрави за догодина - висок фактор и само хипоалергични козметики. Още умувам дали да давам хапчета или не. Защото и те не са безобидни.
От дванайсет години съм със слънчева алергия. Синът ми е с много алергии, към слънцето засега слава Богу, няма. Юсерин използвам от две години. Наистина Зиртека не е безобиден. Той само подтиска, не лекува, а като всички антихистамини е и много вреден. Няма смисъл да тровиш детето. Най - добре да го заведеш на хомеопат - класически.

# 17
  • Мнения: 982
И моята се обрина,помислихме първо че е от слънцето,после -от морската вода или пясъка,но обрива не изчезна два месеца и явно е от нещо друго.Така и не разбрахме от какво и догодина със страх ще я заведа на море. Confused
Нашия случай е подобен.Също не мога да кажа от какво е точно.Факт е,че се случи на морето.

# 18
  • Мнения: 7 263
Докладвам че с вълшебното мазило на дерматоложката - кожата на сина ми е почти нормална вече. Все повече започвам да и се доверявам, че обрива не се дължи на слънцето или поне не само на него.
Остава въпроса от какво беше породен?  newsm78 newsm78 newsm78

# 19
  • Мнения: 3 537
Докладвам че с вълшебното мазило на дерматоложката - кожата на сина ми е почти нормална вече. Все повече започвам да и се доверявам, че обрива не се дължи на слънцето или поне не само на него.
Остава въпроса от какво беше породен?  newsm78 newsm78 newsm78
и какво е мазилото?

# 20
  • Мнения: 7 263
Докладвам че с вълшебното мазило на дерматоложката - кожата на сина ми е почти нормална вече. Все повече започвам да и се доверявам, че обрива не се дължи на слънцето или поне не само на него.
Остава въпроса от какво беше породен?  newsm78 newsm78 newsm78
и какво е мазилото?

Eis - мазилото е приготвено по рецепта - ако искаш мога да се опитам да го препиша тук, макар че как се разчита докторски почерк  hahaha hahaha hahaha
Рецептата си я запазих. Мирише много приятно и е мазничко, но попива лесно в кожата.
Сега се чудя какъв специален сапун да му купя, защото препоръките на докторката бяха чист глицеринов сапун, без оцветители и по-възможност без много аромати. Препоръча един на Авен, мисля на него да се доверя. Но ако някой знае друга марка да казва.

# 21
  • Мнения: 3 537
В това мазило има ли кортикостероиди?

# 22
  • Мнения: 7 263
Не знам! Как да разбера дали има? Ще се опитам довечера да разгадая съставките и да ги напиша.

# 23
  • Мнения: 3 537
Не знам! Как да разбера дали има? Ще се опитам довечера да разгадая съставките и да ги напиша.
Ами аз питах доктора.И ние ползвахме правено кремче с кортикостероиди,а аз се опитвам да ги избягвам,че са вредни.Нашето няма да е от слънцето. CryОт нещо друго ще е.Вече трети месец,а понякога избиват все още  по 4-5 пъпчици,изчезват и след няколко дни избиват други и така.Мъка,мъка... Cry

# 24
  • Мнения: 1 685
 PeaceВиж тука- може да ти е от полза някоя информация
             http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=190800.0;all

Общи условия

Активация на акаунт