кога се казва?

  • 3 330
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Здравейте с моята бременна  Grinning съпруга има една дилема.Тя се състой в това,че не знаем кога вече може да казваме на приятели и познати?Не,че ще тръгнем наляво и надясно с барабанче и палка в ръка,но аз се пукам от кеф и искам колкото се може повече хора да знаят и да се радват заедно с мен.Тя обае е малко по притеснена в това отношение и мисли,че е още прекалено рано(тя е в 9 гестационна седмица) да казваме.Казвали са ни,че не бива да казваме преди 3-4 месец,но са ни казвали,че не бива и да се крие? ooooh!  Thinking
интересно ми е вие на какво мнение сте и как сте постъпили когато сте били в подобно положение?

# 1
  • Русе
  • Мнения: 2 354
ние след като разбрахме, казахме първо на родителите си,
а веднага след това-  на целия свят

Лека бременност на съпругата ти

# 2
  • Мнения: 3 210
Ами и аз исках малко по-късно да кажем, ама то мъж трае ли  Laughing Набързо беше разтръбил новината  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 804
Има нещо вярно в това,че не е хубаво да се разгласява бременността. Понеже едно време абортите са ставали най - често до 3-ия месец,затова сега се приема,че не е хубаво да се тръби.

А за криенето имат предвид,че ако някой ви попита дали жена ти не е бременна да не казвате "Не",а да си признаете.Че пак не е на добре. Все едно не желаете бебето си или че се срамувате.

Всичко гореизброено за мен са бабини деветини,но аз си ги спазих навремето. (Моите юнаци са вече големи). Вие си правете както си прецените и двамата.

# 4
  • Мнения: 1 195
Ами и аз исках малко по-късно да кажем, ама то мъж трае ли  Laughing Набързо беше разтръбил новината  Mr. Green

 Peace и аз така смятам че е добре да се изчака че в началото не се знае всичко се случва.....но моичкия още същия ден разду новината .......

# 5
...от една страна е хубаво да се трае в самото начало....когато жена ми забременя, мисля че казах на целият свят...беше страхотно.....след няколко седмици обаче, изтървахме бебето...няма кой знае колко лошо в това, да знаят всички, само дето след аборта всички ни третираха като световни тъжители и ни успокояваха, кат че ли аз съм умрял.....сега при второто бебе казахме само на майките / забележете - майките / и на най-близките хора.....абе общо взето знаят трима четирима.....е, и форум БГмама де.... Wink......иначе на бабини деветини не се връзвай....само ще те натоварят допълнително емоционално, почваш да мислиш "..ами ако...." и сякакви такива простотии....хич да не ти пука, щом си щастлив, естественно че трябва целият свят да знае.... Joy

С две думи - прецени сам според емоционалното си състояние, ако можеш да се въздържиш - трай си, ако "изкрещиш" пред целият свят, никой няма право да те съди, за това че си бил щастлив и си искал целият свят да знае.....

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 09:41 от Явор Митев

# 6
  • Мнения: 338
Ние казахме на всички веднага щом разбрах че съм бременна.

# 7
  • Мнения: 31
Според мене всичко е въпрос на вътрешна нагласа, аз при първата си бременност не обръщах внимание на никакви такива бабини девитини и не исках никой да ми ги говори. Просто нямах  никакви притеснения за бебето и сега съм така - горда мама и си мисля , че ако нещо трябва да се случи  Praynig едва ли ще има нещо общо с това че си споделил радостната новина. Пък и все пак майката нека по дълго да се чувства специална newsm03 preggo
Така че вие си преценявайте - въпрос на усещане

# 8
  • Мнения: 305
След като се подтвърди бременноста ми казахме на родителите си.Тогава бях в 4-та седмица.След това след 8-та седмица, след като лекарят ми видя, че бебчо е наред, има добра сърдечна дейност и се записах за консултации, започнахме да казваме и на познатите! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 35
веднага след като го направихме  hahaha hahaha ..  Whistling Whistling  newsm78 newsm78 добре де след като разбрахме, че сме го направили

# 10
  • Мнения: 80
веднага след като го направихме  hahaha hahaha ..  Whistling Whistling  newsm78 newsm78 добре де след като разбрахме, че сме го направили
Хахахах, вече започнах да си мисля ,че са открили наследника на баба Ванга! Joy Joy  Joy
По въпроса: след ехографа веднага си го казахме . Не можахме повече да пазим тайна!!!! Laughing Laughing Laughing

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Още не бях оставила положителния тест и вече близките ни знаеха- и двата пъти Mr. Green

# 12
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
след като казахме на родителите, оповестихме и всички останали-това беше много приятно събитие и реакциите от другата страна

а на вас двамата честита прекрасна новина и дано да мине всичко спокойно и безпроблемно

Обади се като станете татко и мама! Ще видите, че целия си живот, който сте живяли, всички борби, които сте водели и печелили, всички успехи, към които сте се стремяли, всъщност подсъзнателно сте ги правели заради едно малко същество в памперси и пелени

 newsm18  bigdance2 newsm18

# 13
  • Мнения: 708
НИЕ първия път казахме отначало само на родителското тяло ,а втория път знаеха сестра ми брат му на мъжа ми и една моя приятелка ,която ми помагаше с проблемите в началото на бременността на работа. На Коледа сервирахме (била съм около 3м. ) на родителското тяло и после на всички . Не знам това какво значение има ,но аз друго забелязах.Когато тръгнах да раждам първия път моя беше казал на техните ,на майка ми абе на всички и раждането мина много трудно .При втория ми син тръгнахме към родилното без никой да знае и докато родих бях абсолютно забранила на моя да казва и раждането мина по-бързо и лесно.Лека бременност на съпругата ти.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
И нас ни хванаха веднага.Още като разбрах спрях цигари, алкохол и отиваме на кръчма с кумовете ни аз си поръчвам малка бира и се лигавя цяла вечер на нея ( то ако бях изпила и 50 мл. бяха много де).Питат ме що не пуша, а а "Ми смятам да ги спирам, чее...и те хорцата си загряха.Та така всички ни изхващаха още в 5 г.с.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт