Мерене на БТ и смяна на времето

  • 1 251
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 419
Мисля, че не съм срещала информация по въпроса, но ми се струва важно да знам:
Със смяната на времето какво трябва да правим за меренето на БТ? Остава ли си същия час или трябва да почнем да я мерим с час по-рано? Не искам да се будя в 6.30 Crazy   Laughing

# 1
  • Мнения: 1 320
с оглед на това, че организмът ще се настрои до няколко дни към новото време, мисля, че не е необходимо да ставаш в тъмни зори. Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Tова и аз се питах  Simple Smile .  И мисля , че имаше инфо по въпроса някъде във ФФ , ама понеже обмислям от следващия цикъл да зарежа БТ , не се разтърсих . Щом обаче и други мислят за това ще погледна и ще докладвам Simple Smile дружки мои  Flutter

П.П. ето текста във ФФ  - Daylight Saving Time

The effect of Daylight Saving Time (DST) on your temperature is usually limited to the day of the change because you adjust quite quickly. In addition, the exact effect depends strongly on your own metabolism. Some people will see no effect at all while others will see a slight change (increase or decrease). Because in general having one temperature slightly off will not change your chart interpretation, Fertility Friend's recommendation is to record your temperature as usual without correcting it in any manner. We recommend that you keep taking the temp at the same time. If you took it at 6 in the morning before the change, then take it at 6 in the morning after the change.


Нека някой го преведе , че моя транслейтор ... ooooh!  Laughing  .
С две думи обаче Момиче е права - без промяна !  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 441
Заповядайте Simple Smile

"Влиянието на смяната на времето върху температурата ви обекновено се ограничава само до деня на самата смяна, защото обикновено се нагласяте към новото време доста бързо. Още повече, че точното влияние зависи силно от вашия собствен метаболизъм. Някои няма да усетят никакво влияние, докато други ще забележат лека промяна (увеличение или намаление). Тъй като леката еднократна промяна на температурата ви няма да промени интерпретацията на графиката ви, препоръката на Fertility Friend е да запишете температурата си както обикновено, без да я променяте по никакъв начин. Препоръчваме ви да продължавате да измервате температурата си по същото време. Ако сте я мерили в 6 преди промяната, то продължавайте да я мерите 6 и след промяната на времето."

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Тенк ю , БАН !  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 419
Малее, пропуснала съм ти отговора, Моренка  Blush

Много ви благодаря!
Исках и да добавя (вече да потвърдя), че всъщност днес нямяше никакво отклонение - явно адаптацията наистина е бърза  Wink

# 6
  • Мнения: 588
Така и така сте подхванали темата за БТ и аз да попитам нещо.
 Та нали БТ трябва да се мери всяка сутрин в точно определен час след минимум 3 часа сън .Така например ако аз я меря в  6.30 обаче в 4 и 30 ми се наложи да стана я меря в 4 и 30, за да ми е непрекъснат съня. Така де до тук добре обаче аз по-принцим ставам нощем много често до тоалетната Embarassed  и така много трудно успявам да спя непробудно до 6 и 30 и тогава да я меря и лошото е че все по-често ми се налага да я меря в различни часове все около 4-6 сутринта. Та въпросът ми е мислите ли, че това ще е проблем при определянето на точната ми БТ ? Но да отбележа, че винаги я меря при поне три часа непрекъснат сън само че трудно улучвам все един и същ час. Ох дано да не стане прекалено объркано. Простете ми ако е така Embarassed

# 7
  • Мнения: 2 825
Вики, не мисля 4е е проблем мила. Аз миналия месец за първи път мерих и да си призная 4естно не я мерих всеки ден по едно и съб6то време. Няколко пъти даже забравих и я измерих след като сутре6ния тоалет и графиката ми бе6е перфектна. Ако иска6 може6 да я погледне6. Съвсем то4но ми определи овулацията, въпреки 4е цикъла ми бе6е по кратък и съответно овуто ми бе6е много по рано от о4акваното (затова го изтървах де) Embarassed

# 8
  • Мнения: 588
Цитат на: clara
Вики, не мисля 4е е проблем мила. Аз миналия месец за първи път мерих и да си призная 4естно не я мерих всеки ден по едно и съб6то време. Няколко пъти даже забравих и я измерих след като сутре6ния тоалет и графиката ми бе6е перфектна. Ако иска6 може6 да я погледне6. Съвсем то4но ми определи овулацията, въпреки 4е цикъла ми бе6е по кратък и съответно овуто ми бе6е много по рано от о4акваното (затова го изтървах де) Embarassed

Благодаря ти за бързия отговор, наистина доста се чудех дали това нощно ставане няма да ми се отрази на графиката.

# 9
  • Мнения: 413
Вики, аз имам същия проблем като теб!Задължително ставам по някое време на нощта на тоалетна, после си спинкам пак и когато вече се пробудя окончателно - в един и същи час си меря температурата. Според мен важното е горе-долу по едно време да се тестуваш!
Всъщност, за пръв месец ми е  и мисля, че ще е за последен това следене на БТ.Чувствам се нелепо всяка сутрин с термометър в уста, като инкубатор!
Но това си е мой проблем....
Успех!
 #Milti

# 10
  • Мнения: 588
Цитат на: Dazy

Всъщност, за пръв месец ми е  и мисля, че ще е за последен това следене на БТ.Чувствам се нелепо всяка сутрин с термометър в уста, като инкубатор!
Но това си е мой проблем....
Успех!
 #Milti

И аз да си призная честно първият месец също се чувствах малко странно с този термометър всяка сутрин, но да ти кажа (сега ми е 3-ти месец вече) свикнах и не ми прави никакво впечатление даже ми станана нещо като навик въобще не му обръщам никакво внимание.

# 11
  • Мнения: 1 320
а пък аз, за разлика от всички, искрено се забавлявам с това мерене. много ми е интересно и в никакъв случай не мога да кажа, че ме натоварва психически.
освен това си правих експеримент-меря преди да стана и меря след като стана-една и съща е. вики, пробвай и ти.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Цитат на: viki127
И аз да си призная честно първият месец също се чувствах малко странно с този термометър всяка сутрин, но да ти кажа (сега ми е 5ти месец вече) свикнах и не ми прави никакво впечатление даже ми станана нещо като навик въобще не му обръщам никакво внимание.

Абсолютно точно се отнася и за мен  Simple Smile .
Вики , аз май за пръв път те срещам , та добре дошла при нас и бързо сбъдване на мечтата !  Sunglasses

# 13
  • Мнения: 588
Цитат на: Morena
Абсолютно точно се отнася и за мен  Simple Smile .
Вики , аз май за пръв път те срещам , та добре дошла при нас и бързо сбъдване на мечтата !  Sunglasses

Благодаря ти много за пожеланието!

Общи условия

Активация на акаунт