Цикъл 40 дни и забременяване

  • 6 387
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте момичета. Моят МЦ напоследък е около 40 дни и се чудя дали това може да е причина за по-трудно забременаване? Виждала съм графики на забременели момичета с такава късна овулация около 25-27 ден, но все пак искам да попитам. Някъде из форума даже бях чела (по думите на лекар), че след 22-23 ден яйцеклетката била негодна и даже и да се оплоди, не било добре?!?!?!? Вие какво мислите??

# 1
  • Мнения: 7 716
Мириам, отиди на лекар, в клиника по стерилитет. Не се страхувай, клиника по стерилитет не означава непременно ин-витро.
Трябва да си проследиш един цикъл, за да се знае какво е положението - има ли доминантен фоликул, узрява ли достатъчно, пука ли се, лутеалната фаза достатъчна ли е.
Късмет и пиши.

# 2
  • Мнения: 945
Овулацията е горе долу 14 дена преди да ти дойде и настъпва тогава, когато яйцеклетката е готова да се появи. Такова нещо като стари яйцекклетки са пълни глупости. Пробвайте да направите бебето поне 1 година и ако ве още не става тогава се zанимавай с клиники. Женски проблеми има колкото си искаш, но те всеки симптом е сигурен zнак, че ще имаш проблеми със zабременяването.

# 3
  • Мнения: 1 868
Моят цикъл е на 40 дни а дори и повече и нямам проблем със забременяването ,просто ти е по късно овуто.Успех.

# 4
  • Мнения: 9 095
Моят цикъл е на 40 дни а дори и повече и нямам проблем със забременяването ,просто ти е по късно овуто.Успех.

и аз съм така и много лекари са ми казвали че не е проблем newsm78

# 5
  • Мнения: 7 716
Правете разлика: ако цикълът  винаги е бил около 40 дни не е проблем, но ако напоследък се е променил, значи има нещо и причината трябва да се търси.

# 6
  • Мнения: 3 010
И моят варира доста 4есто и достига 40 дни, като лекарите не обръщат много много внимание, след фоликулометрия разбрахме, 4е фоликула се пука след 21 ден  Close Най-гадното е 4е с такъв дълъг цикъул имаш по малко овулации годишно, колкото при нормален цикъл /21-28дена/  Sad

# 7
  • Мнения: 65
И тук да споделя.
И аз на последък съм с 40 дневен цикъл. От последните 4 цикъла всичките са 40 дни +-1 ден някъде.Ужасно е това дълго чакане.
Днес ми дойде отново. Този път на 39 ден. Гърдите започнаха да ме болят доста по-рано та чак до днес вкл. Така и не мога да разбера на какво се дължи. Преди не ми се беше случвало и тайно си помислих, че може да сме успели, ама нъц.  По време на предпоследния ми цикъл лекар чрез БТ и фоликуметрия предположи ову м/у 26-29 ден. Но този път най-вероятно е била на 24-25 ден, защото ЛФ ми е 14-15 дни.
Много е несправедливо да имаш толкова малко овулации в годината, но все още ми е рано да предприема нещо по-сериозно, защото не се пазим от 6 цикъла.
Моля се само да стане в близките месеци, защото не знам дали ще мога да издържа на това дълго очакване.
Поздрави и успех на всички.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт