кокоши трън ?

  • 30 024
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
преди 4-5год ми се появи за първи път на крака отдолу но не ме болеше и аз не му обърнах внимание след около година започнаха да избиват много малки трънчета по цялите стъпала и по ръцете се появиха лекувах със салицил и мина, преди около година ми се появиха от горе на дланта сега се появиха и по крачетата на сина ми той е на година и полвина отначало мислех че нещо го е ухапало без да забележа и са просто пъпки, които погарят но не те растат заразно ли е и как се лекува с хомопатия или билки, горят ги с азот ама съм чувала че боли.

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222531.0

виж тук, има много писано, потърси с търсачката, успех

# 2
slagai p4elen klei na koko6iq tran,ili cipata ot vodeni4ka na koko6ka ili pile,no s jaltata strana kam trana.Moite dori ne razbrah koga se mahnaha.

# 3
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
При мен нищо не помага какво ли не пробвах.От бабини рецепти до лепенки мазила и какво ли не.Ако нещо ти помогне на теб пиши.Успех...

# 4
A tova,koeto sam napisala probvala li si go,za6toto na men to4no tezi dve ne6ta mi pomognaha.Neznaq koe ot dvete,za6toto i dvete gi pravih,no lqtoto moq kom6iika go pravi s kleq i se polu4i.

# 5
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
ще опитам и двете дано се получи защото е много болезнено и неприятно.Благодаря.

# 6
  • Varna
  • Мнения: 288
Здравей.Имах над 20 кокоши тръна по ходилата.Какво ли не пробвах за да ги махна все без успех.Накрая опитах лятото  да ги мажа с "млякото"което пускат току що откъснатите смокини.Мазах около 4-5 пъти и реших,че и това не действа.След около 1-2 месеца,трънчетата си изсъхнаха и изчезнаха до едно.Може да опиташ,дано да помогне PeaceАз така се отървах от тях,а ги имах години наред.Успех.

# 7
  • Мнения: 90
Чувала съм, че змииското мляко помага за такива трънчета. Това е билка, може да я потърсиш в дрогерия. Дано да я има пожелавам ти успех.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 677

Пробвах какво ли не- всички бабини дивитини- НИЩО!!!
Само изгаряне с течен азот помогна- не е болезнено- след 2-3 процедури напълно изчезнаха
Да уточня- имах безброй на петата на единия крак- направо не можех да ходя...

# 9
  • Мнения: 37
Змийското мляко помага,но трябва да откъснато и веднага да се намаже със млякото ,което пуска.В София го има много! до преди да падне снега имаше и в нашия двор.

# 10
  • Мнения: 194
И аз имах опитвах какво ли не,но се махна от прополис-слагаш  го точно на мастото където е тръна и го запепваш с лепенка и няколко дни не се отлепя,добре е мястото да не се мокри докато е залепено...Аз направих 2-3 пъти за около 10-ина дни се махна. Wink

# 11
  • Мнения: 901
Аз преди пет години имах само на левия крак и на двете ръце. Общо 34.
Мазах ги с Еликсир 484 (продава се или по-скоро се поръчва в някои аптеки), ползвах ръкавици при всяко съприкосновение с перилни или миещи препарати (може и това да е било разковничето) и ми мина.
Но и до днес имам много мънички (почти незабележими) трънчета, които периодично мажа с този Еликсир, за да  не се разрастват.

# 12
  • Мнения: 2 761
Най-важното е да се ликвидира майката,т.е. първия коко6и трън и след това падат вси4ките.Аз имах преди години на стъпалата и бе6е много кофти.Няколко пъти ги гориха с азот и накрая явно уцелиха първия.После вси4ко падна.Оба4е си боле6е с азота.
Ина4е си има доста други народни рецепти,които съ6то могат да се опитат.

# 13
  • София
  • Мнения: 639
На мъжа ми ходилата са пълни с такива кокоши тръни и се много притеснявам след време да непочнат да го болят като ходи и затова съм решила да се борим с тях, така че ще се радвам на всякакви съвети  Hug

# 14
  • Мнения: 532
И аз имах опитвах какво ли не,но се махна от прополис-слагаш  го точно на мастото където е тръна и го запепваш с лепенка и няколко дни не се отлепя,добре е мястото да не се мокри докато е залепено...Аз направих 2-3 пъти за около 10-ина дни се махна. Wink

Да и при мен това беше изключително успешно.Направих го само веднъж.

# 15
  • Мнения: 1 559
Кокошите тръни се повлияват чудесно от хомеопатично лечение.
Горенето с азот е потискане, а не решаване на проблема.

# 16
  • Мнения: 2 761
И какво ако не е тайна потиска азота?6тото откак са ми паднали,пове4е не са ми се появявали-ве4е 10 г.?А ти излекувала ли си коко6и трън с хомеопатия?6тото ако не си-мисля няма какво да я предлага6.

# 17
  • Мнения: 1 559
Всеки симптом има своя смисъл и означава нещо. Това е начинът на организма да покаже, че нещо се е случило и той не успява да се адаптира адекватно към него.
Проблемът на потискането не е възможността симптомът да се прояви отново под същата форма. Бедата е, че когато той бива успешно замазан, проблемът може да избие на по-дълбоко ниво. Важното е да се разбере цялостната картина, защо реакцията на организма е такава,  какво я е провокирало, а не да замажем един симптом и нарушението да се прояви другаде.

Конкретно на въпроса за кокошите тръни - не съм имала такива. Но съм била свидетел как падат след хомеопатично лечение. Била съм свидетел и на проблеми след горене на капиляри в носа и на проблеми след горене на брадавици.

# 18
  • Мнения: 2 761
Е,къде се е замазал симптома при мен?И ако оби4а6 говори със свои думи,а не преписани от някъде.Аз ли4но не схванах какво иска6 да каже6.Знам,4е си фенка на хомеопатията,но мисля да говори6 от собствен опит,а не какво си видияла при другите.
Проблема при горенето с азот е,4е ме боле6е и не можех да стъпвам на краката си 2 дни.После вси4ко падна и край.Подтисканията са само в акъла на хомеопатите.

Ами ако се ползва някое народно изпитано и работе6то средство,независимо дали става дума за коко6и трън или друго,пак ли е подтискане?Или само класи4еските средства са такива?Даже не съм сигурна те4ния азот към кои спада.

# 19
  • Мнения: 1 559
Ако някой има определен опит на базата на преживяното, прочетеното и видяното, бива обявявен за преписващ. hahaha
Кой какво е схванал - проблемът не е мой. Това, което имах да кажа, го казах. Айде със здраве. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 761
Ако някой има определен опит на базата на преживяното, прочетеното и видяното

Айде и на тебе със здраве.Определено не говори6 от собственото преживяно.


Като си много компетентна 6то не ми отговори на този въпрос?
Ами ако се ползва някое народно изпитано и работе6то средство,независимо дали става дума за коко6и трън или друго,пак ли е подтискане?


# 21
  • Мнения: 178
 "млякото"което пускат току що откъснатите смокини.


Това наистина действа!!!

# 22
  • Мнения: 6
Здравейте. преди 2 години имах и аз кокоши трън на петата . също като вас и аз опитах какво ли не .. лепенки , мазила .. какво ли не .. болеше ужасно много . когато отидох да си запиша час за горенето с течен азот ми казаха че понеже съм си го "отглеждала" доста време(повече от година) с течен азот няма да стане, затова си записах час за операция в поликлиниката до 73 училище в София ... няколко дни преди операцията баба ми се свързала с някакъв човек който с някакви билки премахвал кокошите тръни и ми записала час при него ... още съм й благодарна че го направи .. та историята на тези билки е интересна. Бащата на този лекар се е опитал да го пусне на пазара но не му разрешили ии там още някакви неща и от тогава този лекар ходи по домовете и ти слага от това нещо в/у кокошия трън и след около 1 седмица ,ако е така да се каже млад кокошия трън , изчезна напълно ... а ако е малко по-възрастен тази процедура се повтаря .. изобщо не боли ... имам телефоните на този човек .. нз дали са още тези ще фи напиша малко по-надолу , но проблема е че той е от Пазарджик ... името му е г-н Рабаджийски а телефона е 0889289533 ..
надявам се че съм помогнала на някой Simple Smile

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Аз знам, че се лекуват с млякото от листата на смокиня. Самото мляко се капва върху мястото и разяжда кокошия трън!

# 24
  • Мнения: 6
Аз знам, че се лекуват с млякото от листата на смокиня. Самото мляко се капва върху мястото и разяжда кокошия трън!
пробвах  и с това .. но лично на мен не ми помогна >.<

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Ами в такъв случай се посъветвай с личния ти лекар. Защото това наистина си е доста неприятен проблем - независимо дали е на място, което се вижда или не!

# 26
  • Мнения: 141
Да разкажа и аз за моя кокоши трън. В началото беше един, лекувах го с какви ли не лепенки, мазила на Шол, замаскирвах го временно, докато не станаха няколко, всъщност обхванаха почти цялата пета и даже между пръстите се появиха. И когато вече ме болеше и едвам стъпвах на петата, се престраших да ги горя с азот.Само, че се доверих на случаен кожен лекар в една частна клиника. Така ми ги изгори, че се образуваха чак мехури. Когато отидох при друг кожен лекар направо се хвана за главата. Трябваше да изчакам да се махнат мехурите, киснех крака в топла вода и сода всяка вечер, стържех с едно скалпелче и така докато се оголи и имаше достъп до "тръна". И почнах отново горенето с азот, всяка седмица ходя, за секунди става, горе-долу вече 6-7 процедури, днес пак ходих и кожната каза, че още веднъж трябва да отида за по-сигурно. Крака се изчисти напълно от трънчета. Но трябва търпение и постоянство и добър кожен чекар. Определено не боли, леко парване. Та освен азот не смятам, че има нещо друго ефикасно. А и преди горенето с едно скалпелче първо остъргва кожата, дезинфекцира  и после гори.

# 27
  • Мнения: 1 192
Една майка в друга подобна тема е споделила за Арсеникум албум(хомеопатично средство)Детето го вземало заради алергичен ринит,но заедно с това паднали и кокошите трънчета...

# 28
  • Мнения: 857
От личен опит - лимонтузу.
След като се намокри, се посипва лимонтузу и се залепва лепенка. Изгаря го и той след известно време пада сам.

# 29
  • Мнения: 398
Здравей.Имах над 20 кокоши тръна по ходилата.Какво ли не пробвах за да ги махна все без успех.Накрая опитах лятото  да ги мажа с "млякото"което пускат току що откъснатите смокини.Мазах около 4-5 пъти и реших,че и това не действа.След около 1-2 месеца,трънчетата си изсъхнаха и изчезнаха до едно.Може да опиташ,дано да помогне PeaceАз така се отървах от тях,а ги имах години наред.Успех.
И аз изчистих моите с това.
Като дете съм ги махала и с калиев перманганат.Майка като ми разреди малко в един леген, даде ми една пипета и ме караше да капя върху тях докато ми омръзне.Не помня колко време съм правила тази процедура но помня,че като изгоря майката я отстраних с една игла и ми стана дупка която естествено зарасна,тогаа ми беше много интересно.

Общи условия

Активация на акаунт