Разранени зърна, дайте съвет?

  • 2 419
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 547
Ако са й много разранени зърната кремчето на Авент или Гармастана няма да й помогнат. Поне при мен не действаха.

Компресите от дефламол много помагат - на стерилна марля се изстисква обилно количество от дефламола и се слага на зърната. Трябва много хубаво да се отмие преди кърмене! 

# 16
  • Мнения: 1 225
Аз ползвах Лансинох и остнах доволна  Peace

# 17
  • Мнения: 1 947
   За разранени зърна - въздух, тоест гърите да са голи, колкото може повече, за да засъхват раничките,
правилно поставяне на бебето (ако е много мъничко) и/или инфрачервена лампа за нагревки. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 6 251
При мен с баткото нито Гармастана помгаше, нито Дефламола. Оправи ме едно домашно кремче.
Ето рецептата: на водна баня загряваш около 50 мл зехтин и слагаш малко восък - да кажем колкото лешник. Като се разтопи восъка сваляш от котлона, разбъркваш и сипваш в някаква купичка или чиста кутийка. Става като гъсто кремче, не знам точно пропорциите, защото майката, от която го научих и тя не ги знаеше точно. Ако стане много гъсто или много течно пак загряваш на водна баня и съответно добавяш зехтин или восък.

Още първия ден облекчи болките и разраненото, до няколко дни заздравяха (а бяха цели кървящи дупки Confused)

Общи условия

Активация на акаунт