Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 септ. 2007, 19:34 ч.

Как да дам Смекта?

• 10 743
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
Това ми е проблема, колкото и глупаво да звучи.
В колко вода се разтваря прахчето, малката не пие много вода и не знам как ще й го дам. За всеки случай, ако не иска да го пие купих Ентерол. Педито каза или едното или другото.
Дайте съвет, че скоро трябва да го пие.

ПП: Нали преди хранене се дават?  newsm78

# 1
  • София
Разтваря се в много малко вода.Целта е да я преглътне,за да започне да действа прахчето.Успех!

# 2
  • София
Моя бебок хареса и Смектата и Ентерола,аз ги разстварям в чай от джоджен около40-50мл(при разстройство му правя такъв чай и много го харесва).На упътването на смектата пише,че при бебета може да се разствори в 50 мл вода и да се дава през целия ден(т.е. не е задължително да се изпие на веднъж)

# 3
Моето дете не хареса смектата.Двата случая,в които съм му давала,използвах спринцовка и малко сила Confused Хм,не помня преди или след хранене го давах.

# 4
  • София
Претърпях провал. Наложи се да разбъркам Ентерола в известно количество картофено пюре. Така вече го глътна. Тъй като онзи ден пи Хидрасек и беше отвратена след втората глътка, отказа да пие цял ден вода, как ли не я лъгах, накрая пропи липов чай. Сега не исках да я насилвам и пак да се повтори историята. Така че, дано подейства с пюрето, дано не съм направила тапа на изхода  ooooh!

# 5
Мисля, че 3/4 супени лъжици вода са достатъчни. Поне на мен така са ми я давали. newsm12

# 6
Слагам половин прахче на дъното на кафена чашка и сипвам вода само колкото да се разтвори/ горе- долу с гъстотата на боза/ и давам. Синът ми го пие без проблем- досега се е налагало 2 пъти - при разтройство.Успех!

# 7
За ентерола само зная подробно, мисля, че и със Смектата е така: половин прахче се разтваря в 30 грама вода. Аз го давам с лъжичка, за да съм сигурна, че го взима цялото.

# 8
  • София
Благодаря момичета, с лъжичка давам, но не иска, пийва една и до там. Само с картофеното пюре става номера, мръщи се и прави физиономии, но поне си го изяжда.

# 9
  • София
А Хидрасека и моето всеядно бебче отказваше дори да го помирише Sick,но пък другите поне му харесаха.Няма проблем да се дават и с храна,единствено Ентерола трябва да не се слага в много горещи(>50C) храни и течности,защото са живи дрожди(или нещо подобно) и ще умрат.

# 10
  • София
Така и говорим за Смекта, Ентерол и разстройство, я ми кажете сега като сме посгъстили акитата и ходи, днес например, 2 пъти как да продължа с диетата? Защото тъкмо бях се справила с разстройството преди няколко дни и реших да й направя супа от картофи и ориз с малко лук и кисело мляко  и вечерта айде отново. Та сега малко ме е страх да й дам супичка и въобще не знам какво да й давам.

# 11
  • София
Бебо беше така около 2седмици,менюто ни беше:
Сутрин:попара с чай от шипка,без масло
Обяд:Някаква манджа от картоф,морков,ориз(в различни комбинации) и от време на време му слагах по малко пилешко
След обяд:Каша от препечено брашно с печена ябълка,а по-късно-лечебна хумана(тя си остана до края)
Вечер:Лечебна хумана
Като посгъсти започнах да разнообразявам с банан,макарони,чушка,тиквичка и кисело мляко и така по лека лека.

# 12
за коя лечебна хумана говорите на хумана ли? и как се дава?

# 13

лечебната хуманна е на al 110 без лактоза дава се вместо млякото с което се храни детето
а за ентерола може да го разтвориш в малко сок от банан или морков

# 14
за коя лечебна хумана говорите на хумана ли? и как се дава?
Има няколко вида по аптеките. може де се дава като "мляко" или каша. На кутиите има указания за ползването. 

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт