Спешно!!!! Сафрид!!!

  • 13 252
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 076
Мили мами,помагайте!!! Сега ми казаха че ще донесат прясно уловен сафрид, а аз не знам какво да го правя,не съм специалистка по рибите.Нещо специфично има ли при почистването на тази риба? Praynig Praynig Praynig newsm78 newsm78  chef

# 1
  • Мнения: 5 462
Мили мами,помагайте!!! Сега ми казаха че ще донесат прясно уловен сафрид, а аз не знам какво да го правя,не съм специалистка по рибите.Нещо специфично има ли при почистването на тази риба? Praynig Praynig Praynig newsm78 newsm78  chef
Пържиш в сгорещено олио , като предварително осоляваш рибата а после овалваш в брашно след това пържиш.Чистенето е много просто хващаш главата и я издърпваш така че да измъкнеш и вътрешностите .Измиваш я всяка по отделно и е готова за осоляване .Дано да си ме разбрала за почистването .Аз я обичам цялата включително и главата и затова хващам само хрилете и дърпам леко надолу за да изкормя и вътрешностите.

# 2
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 076
мерси,мого за бързия отговор!! Така мисля да направя, а извинявай за въпроса, не съм виждала такава риба,тя има ли люспи Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 3
  • Мнения: 11 747
Няма люспи.

# 4
  • Мнения: 444
Peace
И е много вкусна
Аз си я пържа с главата , чистя само коремчето

# 5
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 076
Мерси на всички, сега я чистят,защото ако аз го правя, не само че ще се омажа,ами вероятно няма да ям после от нея, че ми е неприятно чистенето и оттам на яденето Mr. Green

# 6
  • варна
  • Мнения: 1 830
Мерси на всички, сега я чистят,защото ако аз го правя, не само че ще се омажа,ами вероятно няма да ям после от нея, че ми е неприятно чистенето и оттам на яденето Mr. Green
Непременно я пробвай, много е вкусна Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 127
Да ви е вкусно... ама не така... и то в заглавието на темата... ммммм
добре че си донесохме от морето такава, ама на чируз... и още има
Тази риба ми е любима и е супер лесна за приготвяне... предполагам,
защото всичко и се яде (след като се почисти де), направо е като чипс  chef

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Ау, как обичам сафридче - и аз така го правя, чистя коремчето, после овалвам в брашно и пържя и с биричка става страхотно  Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Пробвайте го и на скара!По едрият черноморски сафрид става страхотен на скара!  chef

# 10
  • Мнения: X
Пробвайте го и на скара!По едрият черноморски сафрид става страхотен на скара!  chef

Точно така.Това е за есенния сафрид, който е по-мазен.
Пролетния не става на скара.
А когато го пържите, го оваляйте в  царевично брано, смесено с една лъжичка червен пипер и сол на вкус.
Гаранция, че ще ви хареса повече отколкото в пшенично брашно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт