Проблем със съдомиялната!

  • 1 618
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 511
Вчера ми беше монтиран дълго чаканият уред, инсталиран според инструкциите.
Напълних сол, заредих го порядъчно, програмирах квото си трябваши и затворих врата с такова облекчение.Уви! Има някакъв проблем! Прочетох в инструкциите, и там пише че при троен звуков сигнал се включва някаква защита против наводняване. Не съм сигурна дали като ми я монтираха техниците всичко отзад беше проверено, а дали има нещо което трябва да се направи отзад при маркучите преди да се монтира  Thinking
Звънях на сервизите- ни вопъл ни стон, търсих в нета- ядец.
Последната ми надежда е тук.
Само като си помисля, че целият този хаос трябва да се случи отново,  ми призлява.
Моля кажете ако пропускам нещо. Sad

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Каква марка ти е машината?

# 2
  • Мнения: 511
Електролукс, но сайта на Технополис-а е under construction  ooooh!  и не мога да покажа точният модел.
този е почти същия

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Според мен не са ти вързали отзад маркучите както трябва. Имахме го този проблем и вкъщи и в офиса. Извикай водопроводчик да погледне.

# 4
  • Мнения: 204
Моята също е такава, действително проблемът би могъл да бъде само от неправилно инсталиране, докато чакаш майстори, погледни в приложението за монтаж

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, дано случаят ти се окаже като моят Laughing
И аз по същия начин, зареждам, пускам, в упътването пише, че ще пищи, като започне преограмата - ни вопъл, ни стон Crazy Гледам отзад кранчето на водата - пусната е. Гледам тока - има. Пускам пак, чакам да писне - цъ. Звъня на водопроводчика - идва човекът веднага. Пуска миялната, тя пак не пище и аз тръгвам да му се пенявя насреща, а той - чакай бе, булка, стой малко мирна. И хоп - след трийсетина секунди, чудото проработи Laughing Оказа се, че просто малко бавно започва и не дсава звуков сигнал, въпреки писанията на упътването.
Тоест - провери си крана на водата и почакай половин минутка, преди да викаш сервиза Laughing

П.П. Не разбрах за тройния сигнал. Това ли се случва - троен сигнал?

# 6
  • Мнения: 511
belinda, проблемът не е в липсата а в наличието на сигнал.

Имам само упътване на руски, и  разпечатка на ръководство на различен модел.
В руското ръковдство пише, че е активирана система защита от "перелива".
И аз изчаках, но все си пищи и не спира. newsm78
Иззвънях света, баси, всеки се прави на калинка.

# 7
  • Мнения: 511
Сервизен техник ще ме посети чак в сряда. След няколко часово непрестанно звънене по сервизи и отдели, попадах само на сменени телефони, препращаха ме сто пъти и така и не се свързах с човек който разбира.Обадих се в Технополис виейки от яд, след 10тина минути ми звъннаха направо от сервиза. Междувременно, всичко проверихме отново и май проблема е в електрониката, предпазният клапан не пуска вода в машината. Голяма съм късметлийка няма що, пералнята ми се оказа дефектна сега и миялната

Просто така ми е писнало от дефектни уреди, некачествени услуги и тотално занемарено обслужване, че ми иде да стана отшелник, то и пещерите окупираха вече #Cussing out
За няколко дни си скъсахме нервите заради некъдърници и некомпетентни служители.

Купуваш, ръсиш се като поп сума и пари и да получиш нещо насреща- НЕ

# 8
  • Мнения: 27
При положение, че използвам комбинирани таблетки трябва ли да слагам сол в миялната машина?

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
diva nova, аз за друг дефект си мисля, но нека да се произнесат колегите от Роял Ел. Сервиз 1-во.

Мога да те посъветвам, да я изключиш от тока за около 20-30мин.. Дано се ресетва машинката. Ако и това не е, остава да е проблема там, където аз си мисля, че е.
Естествено може да е дефектен урУда и по рождение.

# 10
  • Мнения: 511
diva nova, аз за друг дефект си мисля, но нека да се произнесат колегите от Роял Ел. Сервиз 1-во.

Мога да те посъветвам, да я изключиш от тока за около 20-30мин.. Дано се ресетва машинката. Ако и това не е, остава да е проблема там, където аз си мисля, че е.
Естествено може да е дефектен урУда и по рождение.

Шани, ресетнах я няколко пъти. Дори тока от шалтера дръпнахме и не става.
Кажи моля те, какво си мислиш че е?!
Нещо в електрониката ли или предпазния клапан, боже как ми се иска да разбирам от техника в тоз момент.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ако уреда е тестван, преди продажбата му, той така или инак остава пълен с малко вода. Тази вода "побърква" ниворегулатора при транспортирането и монтирането на уреда у вас и той почва да дава грешки.
... си мисля аз. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт