Отново за хремата и яслите

  • 3 524
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Но вече повече от месец има някакви сополки, които не изтичат през нослено, а се стичат към гърлото и от време на време провокират кашлюкане.
diddi какви капки за нос му даваше?
Vailets, първо само Стеримар, после капки приготвени в аптеката, после Еуфорбиум + разни хомеопатични за смукане през цялото време

# 16
  • София
  • Мнения: 1 057
 Синът ми имаше прозрачни сополи в петък. Предния ден сестрата ме предупреди да го наблюдавам и ако има, да не го водя на ясла. Педиатърът ни е в болнични, ще е на работа в понеделник... Заместващата я докторка изписа три дози "осцилококцинум", капки "ксилометазолин" за деца и витамин С. Днес малчо е добре, почти няма сополи, но започна да му се появява кашлица...

# 17
  • Мнения: 203
Не искам да ви отчайвам, но сополите в градината са повсеместни. Ако само за сополи ги оставяте вкъщи по-добре напуснете работа , защото ще са цяла зима - тъкмо ще ги излекувате за една седмица и като ги пуснете на третия ден пак ще имат. Не занам какъв е изхода, всяко дете е различно, но повечето са така. Стеримар, имуносимулиращи сиропи - АД Ликуид, ако имате хомеопат да помага. И другото което ще забележите е кашлицата - също повсеместна в яслите и градините. Просто е ужас.

# 18
  • Мнения: 203
Нашата медицинска сестра в градината ми каза при подобен случей, че само една хрема не е повод детето да си остане в къщи. Аз я подкрепям.

Да , тъй като за такова нещо никой няма да ти даде болничен.

# 19
  • Мнения: 3 537
Моята имаше хрема само 2-3 седмици в началото.После обаче имахме големи проблеми с гърлото,все беше червено. Rolling Eyes
Сега сме на градина и пак нямаме хрема.Явно не е задължително.Успех! Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 2 356
зимата всички са със сополи, непрекъснато. Просто тичайте по-често до лекарката да следи гърлото и дали слиза надолу.
миналата година като почнахме ноември на всеки 3 дни здрава следваха 2 седмици със сополи и кашлица. За два месеца изпи 3 антибиотика, и аз се нервирах, че всички си пращат децата болни. По коледа мислех отново да почваме антибиотик, защото беше с червено гърло и сополи. Тогава майка ми взе да й прави по три различни сока на ден от пресни плодове - ябълки, моркови, червено цвекло и др. Оправи се без антибиотик. Като се върнахме в Сф започнах работа и правех само по 1 сок на ден, но се задържа 2 месеца здрава. Купих цитрус преса и правехме от портокали и мандаринки. После напролет беше по проблемно два месеца бях все отпуска болнични отпуска болнични. След това закрепна. Сега сополите не ми правят впечатление вече. Още не са тръгнали, но след месец всички ще са със сополи до едно, и при положение че не е правила бронхити пупу, как да я спра само със хрема, и като лекарката казва че кашля само от хремата, но гърлото е спокойна. Преди я спирах на всеки сопол, но тя само вкъщи си седеше, сега вече претръпнах. Мисля да я спирам при сериозен проблем само, защото просто няма смисъл.

# 21
  • Мнения: 94
Как искате децата да са здрави,като аз съм свидетел как в нашата група се пускат деца със жълтозелени сополи и стабилна кашлица  #2gunfire...Това детска ясла за здрави деца ли е?Или е приют за всички деца,чийто родители ,не им обръщат внимание и не ги лекуват изобщо,защото повярнате ми има и такива особи .

# 22
  • София
  • Мнения: 5 289
Офф толкова ми е притеснено значи,от утре и моя син тръгва на ясла и съм сигурна че ако не първия то втория ден ще е със засъхнал секрет под носа.А вече два пъти се разболява и двата пъти завършихме с болнично лечение,пък и докторите казаха че ако боледува пак така ще се отключи астма.Събира му се общо 2-3 седмици да е ходил на ясла от миналия септември,направо незнам.А между другото да ви питам искат ли се някакви изследвания сега като тръгват отново на ясла,след отпуските? newsm78

# 23
  • Мнения: 5 468
Когато дъщеря ми ходеше на ясла, я спирах при най-най-първоначалния сигнал за болест, било то хрема, сополи и плувнали очи. Лекувах я по 1-2 седмици, давах я пак в яслата, където виждах, как сутрин родители водят кашлящи и със сополи деца и след 3 дена пак се разболяваше и пак я спирах и пак и пак... Накрая, какво се оказа? Тези, които ги водеха болни на ясла и заразяваха моето дете, си завършиха в яслата и там си изкараха болестите, а моето го спирах, за да не ги заразява. Сополивите деца, кашлящите и болнавите от пръв поглед, цял ден кихаха и кашляха в лицето на моето излекувано дете и то накрая беше отново болно и аз - голямата съвест, го спирах отново. Молих се на лелките да не пускат болни деца, на майките..., но се оказа, че никое от тези, които виждах, че са болни, не са болни newsm78. Дори някои ми се подиграха, че много съм й треперила на моята хубостница... Накрая се наложи съвсем да я спра и седнах в къщи да я гледам Tired, въпреки че в яслата й харесваше.

Сега тръгва на детска градина. И въобще няма ми пука, кой ще заразява. Имах 1 година и половина време за това, за да взема това решение. Ще я водя сополива и до последно, ако може дори и сутрин ще й давам антибиотика, вечер - втори път и няма да се церемоня за никой. Никой не пази моето дете и не му пука за него. Супер. Тогава всеки наш вирус, ще бъде щедро поделен с останалите деца. Няма да ги ощетявам така тази година.

Освен, ако групата, в която е детето ми, не е с деца на интелигентни родители. Ако те са достатъчно умни, няма да има толкова болести в групата. В яслата бяха на изключително ниско ниво.

# 24
  • Мнения: 952
мале Ню, и аз съм същата. Утре мисля да не водя малкия на ясла защото от вчера му тече нослето Tired и си мисля да му спестя сиропите, капките и другите илачи. И на мене ми се смеят другите майки че съм го спирала за глупости,така не се изграждал имунитет newsm78 е как се изгражда да му се не види,как да го оставя болен, кихащ и кашлящ и да чакам да изгради имунитет след като е изпил една торба с лекарства примерно Thinking На мене и това че пие само сиропи ми е много, защото преди яслата не беше се разболявал.

# 25
  • Мнения: 17 402
 Да не си мислите, че този приблем го няма и в градините?! Дъщеря ми ходи от началото на месеца(2-ра група е) и вече е със сополи, от днес и кашля. ИЗброи  ми поименно кои със сополи, кой кашлял. Половината деца без бележки след дълго отсъствие. Първия ден са искали да я връщат едва ли не, щото била нахапана от комари, че да не направела алергична реакция.... Ако беше с кашлица- нямаше да има проблеми. Аман вече!

ДА, спирам я при първите симптоми, но ми писна, честно ви казвам.

# 26
  • Мнения: 17 402
дъщерята на Мистрал, твоята може и да не е правила бронхити от едната хрема, но моята е. И то не един път( откак е на градина). За едни - само сополи, за други- и пневмонии даже като бонус.  На кой му пука....

# 27
  • София
  • Мнения: 2 356
ДееНКа, да не мислиш, че искам да ходи детето ми болно на ясла. Изобщо не искам да боледува. Този април и май почти не съм ходила на работа. Да, не сме правили бронхити, но като тръгнат сополите и почне на другия ден да кашля, откъде да знам колко е сериозно. Тичаме при лекарката и тя дава болнични, макар, че казва че гърлото е спокойно или пък е червено, но пък гърдите са чисти. Само, че аз ако можех да си взема болнични, погледнете от другата страна, има хора дето не могат. Ето искам да започна на място, където няма да е в мой интерес да ме няма непрекъснато - какво да правя? Няма да го пратя сериозно болно в яслата, на антибиотик примерно, но вече със сопол няма да я спирам. Няма смисъл. Зимата здрави деца в групата няма да има, или хайде почти. За по-малките съм съгласна, че е голям шок за организма им, но познавам и такива, които тръгнаха на ясли от 1г и малко, и почти не боледуваха.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Не ми пречат сополивите деца в групата. Смятам, че всеки родител познава достатъчно добре детето си и не би го пуснал ако вижда, че то не се чувства добре. Има деца, при които хремата и кашлицата не водят до по-сериозни пследствия. Моето не е от тях и го спирам, докато не видя, че се оправя. Обаче не смятам, че за боледуванията му са виновни другите родители, ако преценя, че е прекалено много ще я спра/както и направих лятото/, ще търся други варианти.

Лятото говорих с позната българка, която живее в Холандия, и двете й деца ходят на ясла. Беше много учудена, че за хрема, кашлица и температура! спираме децата от ясла/градина. При тях/или поне в градината, която посещават децата й/ нямало проблем, ако детето е болно с темп. до 38,5, даже шарките изкарвали в групата. Смятало се, че това е най-естествения начин за изграждане на имунитет, а не с имуностимулатори, витамини и т.н.

# 29
  • Мнения: 5 468
Лятото говорих с позната българка, която живее в Холандия, и двете й деца ходят на ясла. Беше много учудена, че за хрема, кашлица и температура! спираме децата от ясла/градина. При тях/или поне в градината, която посещават децата й/ нямало проблем, ако детето е болно с темп. до 38,5, даже шарките изкарвали в групата. Смятало се, че това е най-естествения начин за изграждане на имунитет, а не с имуностимулатори, витамини и т.н.
Абе учудена тя, защото не е лежала по болниците с детето си, не й е правило гърчове, не е правило астми и пневмонии. Сигурно не е лежала по Интензивни отделения и да й се изкарва акъла, като види детето си отпуснато като дроб и загледано в една точка. Айде, холан. Естествено си изграждали имунитета... това за мен вече са дрън-дрън приказки. Опарих се много от самонадеяността си и манията ми, да "си изгради имунитет само сред вирусите". Загубих много неща и нищо не спечелих.
Дете с 38 градуса Т е заразно и отпаднало. Какво има за чудене, не се сещам Tired.

Обаче не смятам, че за боледуванията му са виновни другите родители
А кой е виновен? Точно те са виновни..., защото си пращат децата болни и заразни на градина, без да им дреме особено. Има хора, които разсъждават така: "Моето така и така е болно, повече от това не може да се зарази!"

Общи условия

Активация на акаунт