Отново за хремата и яслите

  • 3 558
  • 65
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 446
Вчера, докато водех сина си на ясла, забелязах, че има воднисти сополи. Реших, че може да е заради студа сутринта. Но когато го взех следобеда, имаше засъхнал сопол под нослето. Нарочно изкоментирах на глас пред сестрата и тя отговори абсолютно равнодушно: Да, сега почват сополите. В същото време на стената има бележка, че деца с начални симптоми на ОРЗ не се допускат.  Thinking
Чудя се, кои са тези симптоми. Вие още при първия намек за хрема ли оставяте децата вкъщи или чакате по-сериозни признаци? А пък и градинските сополи май са си постоянна „екстра“...

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 10:09 от rosi78

# 1
  • Мнения: 368
При Симеон беше по същия начин. Когато заведох имаше леко сополки. Взех от яслата пак така със засъхнали и на другия ден вече бяха доста повече - въпреки чу му дадох капки.
Вземи мерки от рано - чайче и капки - вит С.
Ние вече цял месец не можем да се оправим - въпреки че и на антибиотик беше. В момента пак си е в къщи с кашлица и сополи

# 2
  • София
  • Мнения: 2 446
Благодаря ти, Vailets! Давам му имуностимулатор и витамини.

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 11:17 от rosi78

# 3
  • Мнения: 1 640
   Съветвам те да пуснеш изследване на нослен секрет.Може да се изолира стафилококова бактерия.Лекува се,но е упорита.Тези сополи невинаги са от простуда.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 446
Феята, благодаря!  smile3525 Не бях се сетила за това.
Ако до понеделник няма подобрение ще направим изследването.

# 5
  • Мнения: 368
А по принцип ако наистина се разболява трябва да го спреш от яслата - че да не разбоее и другите деца. То бързо се предават тия вируси

# 6
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Щом Иван се разсополиви, първо отиваме при личната лекарка и ако тя прецени, че не е опасен за другите деца го пуска на ясла. Но вече повече от месец има някакви сополки, които не изтичат през нослено, а се стичат към гърлото и от време на време провокират кашлюкане. Може би е време да направим такова изследване за бактериики в носа newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 2 446
Аз за това се чудя - сестрата май трябваше да ми каже да не го водя, а не, че е нормално. Чувала съм, че почти постоянно имат хрема децата в яслите. Как да разбера, дали е нещо по-сериозно и да го спра, преди да е заразил някого?

# 8
  • Мнения: 368
Но вече повече от месец има някакви сополки, които не изтичат през нослено, а се стичат към гърлото и от време на време провокират кашлюкане.
diddi какви капки за нос му даваше?

# 9
  • Мнения: 368
Аз за това се чудя - сестрата май трябваше да ми каже да не го водя, а не, че е нормално. Чувала съм, че почти постоянно имат хрема децата в яслите. Как да разбера, дали е нещо по-сериозно и да го спра, преди да е заразил някого?
Ами ако са само сополки и няма зачервено гърло и съответно не кашля - да си ходи. То сега с това променливо време - май доста деца са така

# 10
  • Мнения: 1 640
Носно-гърлен секрет-по-точно да го кажа.Може и самосиндикално,без направление от личната педиатърка ,да го пуснеш.Плаща се ококо 15 лв.,ако не е по здравна каса.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 133
   Съветвам те да пуснеш изследване на нослен секрет.Може да се изолира стафилококова бактерия.Лекува се,но е упорита.Тези сополи невинаги са от простуда.

Ако за всеки сопол се пускаше секрет...
Доколкото знам, прави се при по-продължителна хрема или други оплаквания.

# 12
  • Мнения: 1 044
Нашата медицинска сестра в градината ми каза при подобен случей, че само една хрема не е повод детето да си остане в къщи. Аз я подкрепям.

# 13
  • Мнения: 753
Моето дете тръгва на 1 октомври, и като ви чета се побърквам от притеснения, и нямам вариант да си остана в къщи и да го гледам

# 14
  • Мнения: 1 044
Моето дете тръгва на 1 октомври, и като ви чета се побърквам от притеснения, и нямам вариант да си остана в къщи и да го гледам
И аз бях така и още съм. Но няма вариант-ще боледува, малко, много , но всички минават през период на адаптация с градинските вируси. Ако ли пък не ходи на градина, в първи клас ще е най-често отсъстващия ученик по болест

Общи условия

Активация на акаунт