за сядането...

  • 1 032
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 155
 Здравейте мами, въпроса ми е кога мога да започна да слагам беба седнала БЕЗ да я придържам.Тя е на 6,5 месеца. Слагам я да сяда в мен, когато е в количката, в хола на дивана. Гледам винаги да има опора на гръбчето, но като я сложа без опора, тя седи седнала, но телцето й отива много напред. Благодаря ви предварително!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Можеш вече да я слагаш,но друг е въпроса тя кога ще е готова да седне.Тери седна самостоятелно час в 10 месец/9 навършени/ и в началото беше в такава стойка-тялото напред.

# 2
  • Мнения: 4 496
Детето само ще си покаже,че е готово.Дори и да си я сложила подпряна,тя ще стои сама.При всяко детенце е различно.

# 3
  • Мнения: 109
Детето само ще си покаже . Най-често започват да стоят стабилно след 9-10-тия месец. Също имало значения от пола на детето (момиченцата сядали и прохождали по-рано) аз лично при моите деца подобна закономерност не съм открила.

# 4
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Когато е готово бебето само ще седне стабилно !Моят син първо започна в количката да седи без опора и после чак в къщи !

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз лично се водя по детето. Малката започна сама да се опитва да сяда в количката, чак тогава и увеличих наклона. В къщи не съм я подпирала с нищо, сама си седна на 6 месеца, през другото време си лежеше и правеше коремни преси Grinning

# 6
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Аз лично се водя по детето. Малката започна сама да се опитва да сяда в количката, чак тогава и увеличих наклона. В къщи не съм я подпирала с нищо, сама си седна на 6 месеца, през другото време си лежеше и правеше коремни преси Grinning

при нас е същата работа като при tsveta Grinning
Емито седна сама на 6 месеца и сега мога да кажа 4е е много стабилна.преди това се клатеше и падаше ,но сега не е така Peace

# 7
  • Мнения: 2 677
И да искаш, не би могла да я оставиш да седи сама, без да я придържаш, след като тя не може. Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 44 037
по-добре да има облегалка...като се умори да има къде да си сложи гръбчето....да почине така да се каже...а иначе тя като е готова да седи без облеглки ще си се изправи сама....аз моя изобщо никога не съм го учила да седи...да го подпирам или нещо такома...към 6 и малко месеца просто си се иправи и седна човека...и нямаше никаква нужда от помощни средства...

# 9
  • Мнения: 5 393
Когато е готово бебето само ще седне стабилно !Моят син първо започна в количката да седи без опора и после чак в къщи !

При нас беше същото.Съгласна съм,че детето трябва само да покаже кога е готово.

# 10
  • Мнения: 4 111
Моето дете започна да сяда самичко на около 7 месеца, стабилен е, но не ме притесняваше клюмването напред, той прави какви ли не шпагати и стойки.

# 11
  • Мнения: 2 159
аз до 6-тия месец даже не я повдигах в количката
след 6-тия месец я пробах и много се учудих, че тя седеше стабилно
при всяко детенце е различно

# 12
  • Мнения: 1 367
Няма нищо притеснително,и при нас е така.Почти не съм го подпирала с възглавници и все още се случва да залитне настрани /на 7 и половина е/ или направо да се обърне по корем.А в количката седи много стабилно.Не се тревожи,детето самичко ще си седне,когато е готово.

# 13
  • Мнения: 888
Наистина няма нужда да насилваш нещата!ще седне, когато е готово!Лора седна самостоятелно в 7 месец, но на моите бегли опити да я подпирам да стои седнала малко по- рано бе отговорено с недоволство- не е имало седене в количката под някакъв наклон- от легнало положение директно минахме до седнало!Тя сама реши така...

# 14
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Принципно е време да я слагаш да стои седнала, но децата са толкова различни, че наистина както са казали другите мами то детенцето само ще ти покаже. Ако видиш, че е нестабилна още не бързай. И двете ми деца късно седнаха самички, но аз не съм бързала и не съжалявам за това. Когато гръбчето укрепне достатъчно щеш не щеш ще започва да сяда няма на къде да иде.

Общи условия

Активация на акаунт