ДЕЦА С УВРЕДЕН СЛУХ - 2

  • 71 398
  • 818
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 710
Момичета пускам нова тема, защото тази е станала 45 страници. Давам ви линк към старата. Йепе, ако имаш време прехвърли основни и важни линкове.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162426.0

# 1
  • Мнения: 950
На всички ученици и разбира се на мамите успешна учебна година !
Нова тема -нови проблеми !Нещо зациклихме на този проект,не мислите ли?Ставаше въпрос за липсата на споделяне , за липсата на комуникация ,за липсата на гласност   newsm78

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 22:45 от FEN

# 2
  • Мнения: 2 563
На всички ученици и разбира се на мамите успешна учебна година !
Нова тема -нови проблеми !Нещо зациклихме на този проект,не мислите ли?Ставаше въпрос за липсата на споделяне , за липсата на комуникация ,за липсата на гласност   newsm78

Мдам, гласност нямаше. Аз непрестанно слухтя по средите на глухите и не съм чула за събиране на участници в този проект. Просто си мисля, че щом е на АРДУС децата са избирани измежду членовете на АРДУС. АРДУС държи да има много членове, защото от това им зависи държавната субсидия... Та ако не сте член, лоши сте.

Между другото те имат и клонове в провинцията. И какво правят тези клонове?!

# 3
  • Мнения: 950
Heаr Again ,колко си права ?
Колко усилия ни трябват за да се сплотим и да видим как по-лек ще ни стане кръста  !

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 22:48 от FEN

# 4
  • Мнения: 2 543
Виж колко хубаво си бъбрим двете ..........

Момичета, не ме разбирайте погрешно, но лично аз се уморих от всичко това. Дори не искам повече да си мисля за това колко незаинтересовани са повечето хора за друго, освен собственото си оцеляване. Явно не може да се очаква да се случи някаква по-мащабна инициатива, а и честно казано, ако беше възможно, вече отдавна щеше да се е случила. Самата аз многократно съм предлагала помощта си на БАКИ, дори може да се каже, че всеки пък моля да ми се обадят да помагам с каквото и да е, но никога никой досега не ме е потърсил за нищо. Явно нямат нужда от помощ.  На всичкото отгоре постоянно до мен достигат някакви слухове как еди-кой си мислел еди какво си за пишещите тук, родителите се разделят на всякакви принципи - болници, лекари, фирми - сякаш всички проблеми са решени, та от скука вече се чудим с какво да се занимаваме. Просто не искам да коментирам повече нищо от всичко това, защото ми се ще доколкото е възможно да не участвам в това разделение. Това не означава, че не разбирам огорчението и възмущението ви. Просто... не ми се говори...

# 5
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте и честита нова учебна градина...Ние я започнахме пак  в дневния център...От пролетта ходя до градината...и цяло лято пак..но нещата тук не вървят..Хората не искат излишни ангажименти.Водих Криси през деня да си играе с децата в двора.Две лелки цял дообяд седяха на сянка под беседката и никакво внимание не обръщаха на децата.Те се бяха пръснали из цялата площадка...никой не ги наблюдаваше.Даже веднъж излезе топката извън оградата..направо на улицата.Две дечица и излязоха,взеха си  я и се върнаха.Лелките дори и не за белязаха  #2gunfire ,добре ,че нямаше коли.Е как да дам Криси там...него трябва да го наблюдаваш.Той не разбира като им викат и трябва да си близо до него,защото си тръгва,когато и където иска.Затова предпочетох да го дам в центъра.Там наистина  се чувства много добре..дори си нямате представа,колко добре се грижат за него .Цедят му таратора от краставицата..логопедката ляга с него в креватчето да го приспива и т.н.Заобиколен е от много внимание и аз съм спокойна..Пък интеграцията..  ooooh! май ще почака.  #Cussing out

# 6
  • Мнения: 950
.Затова предпочетох да го дам в центъра.Там наистина  се чувства много добре..дори си нямате представа,колко добре се грижат за него .
Много добре си направила ,много е  важно детето да придобие увереност и самочувствие ,а за интеграцията има време .На улицата ако играе с други деца -това също е вид интеграция .

# 7
  • Враца
  • Мнения: 871
Благодаря ти ФЕН...точно от това имах нужда..малко кураж ,че не съм сбъркала...Той чувства ,че нещо не е наред в обикновенната градина.Само като приближим двора,започва едно дране..дърпане....чудо става...А като види буса на центъра ..започва да пляска и бавооо/браво/ дава ми целувка ,казва тао/чао / и влиза напълно спокоен и весел.Дори само за тези моменти си заслужава...  Peace

# 8
  • Мнения: 121
.Затова предпочетох да го дам в центъра.Там наистина  се чувства много добре..дори си нямате представа,колко добре се грижат за него .
Много добре си направила ,много е  важно детето да придобие увереност и самочувствие ,а за интеграцията има време .На улицата ако играе с други деца -това също е вид интеграция .
И аз съм съгласна, че най-добре е детето да е там, където ще се грижат добре за него, където и то се чувства по- добре. Криси е мъничък и със сигурност ще се интегрира. Но и аз всъшност смятам, че и сега децата ни са интегрирани. Моят син си играе  с другите деца без проблем, е има и много лоши деца, особено по- големите, които казват:" Виж го пък тоя кво има на ушите"или "Тоя пък не чува", но с децата на неговата възраст синът ми си играе без проблем. За това смятам, че сега те са си интегрирани. А после пък  ще си научат да говорят и пак ще са си интегрирани.
Не искам да мисля дори и за момент, че детето ми ще страда от това, че е различен и аз ще правя всичко възможно да не се чувства така. Така че където му е добре на него там ще ходи.

# 9
  • Мнения: 2 543
Марги, разбира се, че си постъпила правилно. Неправилно постъпват тези, които нехаят за децата ни, за всички деца, не само тези с някакъв проблем. Това, че Криси се чувства добре в този център и ти си доволна от грижите и рехабилитацията - това е най-важното.   Hug

# 10
  • Враца
  • Мнения: 871
Благодаря ви за подкрепата...ако знаете колко имах нужда от нея.Защото всеки казва.."мястото му е сред обикновенните деца."Но той все още не е готов за тази среда.А навън си играе с другите..даже как се бием..  ooooh! ако някой му докосне колата или колелото..направо удряме....какъв побойник стана и се кара...толкова е сладък и смешен тогава..как жестикулира и на високо с интонация..нямам думи.Понякога скришом си търкулвам сълзичка.Но всички сте на моето място и знаете как се чувствам.Отново ви благодаря !  Слава на господ ,че ви срещнах!  Hug

# 11
  • Мнения: 2 543
Руми, не си спомням дали ни написа какво показа аудиограмата от Военна болница? Нали правихте там ново изследване, заедно с ЯМР и скенера? Ако си писала, извини ме, не помня вече. ooooh!

# 12
  • Мнения: 121
Руми, не си спомням дали ни написа какво показа аудиограмата от Военна болница? Нали правихте там ново изследване, заедно с ЯМР и скенера? Ако си писала, извини ме, не помня вече. ooooh!
Аудиограмата във ВМА беше дори по- зле от тази, която ни правиха в Пловдив. На тази в Пловдив сме имали остатъчен слух в лявото ушенце на 80дб., а във ВМА дори на 100 дб. нямахме реакция. И аз не знам как така, но е факт. Факт е също, че скенера показа, дори аз прочетох заключението на доктора, че нямаме никакви паталогични изменения, нямаме и токсични увреждания, кохлеята е здрава, нерва е здрав, имаме си и реснички, костици, абе всичко анатомично е перфектно, но синът ми не чува. Доктора каза, че най- вероятно въпреки, че всички нервни клетки са си там, тези клетки са мъртви и това е причината за загубата на слух, но не може да се каже защо са загинали??? Сега чакаме точна дата за операция. Много е вероятно още този месец да ни оперират. Притесняваме се от предстоящето, но пък знаем, че е за по- добро. Дано господ да е с нас и всичко мине добре.

# 13
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
    Здравейте, момичета! Честита нова учебна година на всички дечица! Да ни бъдат здрави и весели!
    За нас тя ще започне в Плевен. Работата на големия Венци през септември и октомври е страшно много и решихме, че е по-добре да останем тук, за да не си пречим взаимно. Направихме изследванията и дано всичко е наред. Надявам се през ноември да се видим при госпожа Радоева. Венци расте, не спира за секунда, през ден рани, пее си, озвучава всяко действие, произнася отделни срички, но май все още неосъзнато.
     Засега "Довиждане" или по-скоро "ДопИсане", бъдете щастливи!

# 14
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
        Руми, стискам ти палци, всичко да мине по вода!

Общи условия

Активация на акаунт