За такситата

  • 1 776
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 223
Предварително се извинявам , ако има такава тема-аз поне не видях.

Така..сега по върпроса- носят се слухове ( не съм го засякла , когато са го излъчили по телевизията ) ,че до края на годината вдигат поетапно цените на такситата със 120 % #Crazy като първоначално до месец ще станат по около 70-80 ст.

Някой знае ли подробности и до колко това ще се случи?

Днес като бях на вън докато чаках да пресичам на светофара при света неделя пред мен слезе мъж от жълта кола ,която нямаше никъде облепена като нормалните таксита с името или телефоните на фирмата- само отгоре на капака се мъдреше онази бяла триъгълна работа на която пише такси- направи ми впе4атление и второто нещо освен бялата табелка на стъклото ценоразписа - дневна км пробег - 4,90лв ?! Докато се 4удех дали тази кола не е от онези мошенническите ,тя отпраши, пък аз продължих да мисля...  newsm78

Сетих се за поскъпването и си направих бърза сметка че ,ако сега ми взимат около 5 лв например, съвсем скоро за същото разстояние ще е 10-15 лв. Изпаднах в ужас.

В случай че вси4ко това е следствие от цените на горивото ,значи да се подготвяме и в драстично скачане на маршрутките, градския и т.н.  ????


 ooooh!

# 1
  • Мнения: 274
Така казаха снощи по новините. И наистина правилно смяташ Simple Smile и аз същата сметка си заформих снощи. В чужбина на такси се возят в краен случай или по-заможни хора. Целта е и у нас да стане така. Да отсеят големия брой коли и да се повиши качеството на услугата  newsm78 Само това второто не съм съвсем сигурна, че ще стане.

# 2
  • Мнения: 223
е,ако е такава каузата няма лошо , но ако вдигнат всичко направо не знам как ще се придвижваме

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 817
е,ако е такава каузата няма лошо , но ако вдигнат всичко направо не знам как ще се придвижваме

С велосипеди  Mr. Green . В Холандия и Белгия примерно много голяма част от населението използват велосипеди. Предполагам и в другите европейски стани е така. Ще дойде време и при нас ще стане така. Peace

# 4
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Мда, с колело по Цариградско. Идилия!
Иначе обичам да карам колело, но тук няма една нормална алея за колела.

По въпроса за такситата - взимам ги в краен случай.
Ако се повишат тарифите, ще разредя още повече. Ще опитам, де.

# 5
  • Мнения: 2 401
Виж за това не се бях сещала като начин да се озапти трафика в София. Много хубаво.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 200
Да ти кажа честно хич не ми пука колко ще станат такситата... В много много крайни случаи се возя на такси!!! Ако ще и по 5 лв километъра да направят, не ми пука. Ама на тях трябва д аим пука, че ще ходят гладни! Това са нереални цени, особено като знаем, че карат на газ.

# 7
  • Мнения: 1 172
Да, подготвят се за новите си цени. Знам, че някои таксиметрови компании в провинцията вече печатат новите стикери. И да, няма да са така достъпни. Не знам за Сф как ще е.

# 8
  • Мнения: 2 550
Това са нереални цени, особено като знаем, че карат на газ.

не просто на газ, а на метан
те с 3км пробег ще избиват 150км път баси  Sick

# 9
  • София
  • Мнения: 3 771
Ми да ги направят скъпи такситата, пък ще си се возят празни.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 825
Надявам се, тогава, при новите обстоятелства най-после да имам възможността да пътувам с такси, без таксиметровите шофьори да непрекъснато да изсипват върху мен недоволството си от ниските цени и тежкия живот, който водят. До гуша ми е дошло от такива, които не си затварят устата дори когато умишлено говоря по телефона. Иде ми на всеки от тях да дам предварително бакшиш, само и само да ме оставят на мира /нали това е целта на упражнението им/. Да не говорим колко виновна се чувствах някога, когато трябваше да пътувам все на кратки разстояния, поради факта, че живеех на бул. Витоша.

# 11
  • Мнения: 274
Надявам се, тогава, при новите обстоятелства най-после да имам възможността да пътувам с такси, без таксиметровите шофьори да непрекъснато да изсипват върху мен недоволството си от ниските цени и тежкия живот, който водят. До гуша ми е дошло от такива, ...
Хич не се и надявай  Laughing То това им е болестно състояние на тях  Peace И нормален да е човека, като стане таксиметров по незнайна за мен причина превърта!  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 3 126
Никога няма да забравя един шофьор на такси, който ме вози до ц.гара и там на входа на паркинга щеше да се удари с друго такси. и ми каза "Видиш ли жълта кола, бягай далече, тия не са хора.". Не че и той не беше от тях, но скоро ще го слушам явно. И 213 ще ме вози до ц.гара. Не че нещо, но не считам, че това поскъпване е оправдано. Следователно няма да се възползвам от услугите на такситата за 1,20 на км примерно.

# 13
  • Мнения: 13 512
е,ако е такава каузата няма лошо , но ако вдигнат всичко направо не знам как ще се придвижваме

С велосипеди  Mr. Green . В Холандия и Белгия примерно много голяма част от населението използват велосипеди. Предполагам и в другите европейски стани е така. Ще дойде време и при нас ще стане така. Peace
ще стсне друг път! Холандия е абсолютно равнинна. В България такъв град е единственио Севлиево и там вси4ки са на колелета-мъже,жени,млади, стари...

# 14
  • Мнения: 1 072
И единствено Пазарджик.

# 15
  • Мнения: 4 555
Много ме съмнява услугата да стане елитна. Нямам предвид цената й, а самата услуга.
Шофьорите да са любезни и добре облечени, да не пушат вътре, особено като возят бременна в 9-тия месец жена, колите им да са чисти, да не ти отказват да те качат за разстояните до 6 км, понеже ги мързи, да не ти се смеят или заяждат, когато си слагаш колан, да не псуват на висок глас другите участници в движението, да спазват правилата за движение и престрояване...
Изобщо не го виждам как се случва. За съжаление най-вероятно, макар и с високи цени, услугата ще си остане все така мизерна.

Не знам кое налага увеличението,  но то ще доведе до наистина много драстично намаляване на такситата в София и не знам дали според пазарния принцип няма да се появи компания, която да подбива цените, за да се намести в бизнеса.

# 16
  • Мнения: 7 100
Първо да направят вело-алеи.

# 17
  • Мнения: 3 010
Значи още не е стигнало до вас, защото при нас в Тръново вече ги дигнаха, ама то пък в София разстоянията са по-големи, тъй че сигурно и сега си плащате доста.
Сега първоначалната такса е 80 ст, на километър вземат от 65-70 ст нагоре, а за мин престой - 20 ст. И се радват, че вече няма да се морят на кратки разстояния за левче-две. Ми то само докато им отвориш вратата и левчето ти е хвръкнало. Shocked
Аз и без това предпочитам да си вървя пеша, пък и е полезно за бебо, ама понякога по тези наши байри не се издържа.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
Да ги дигнат, който иска ще се вози, който не иска - градски транспорт.
Дано останат чистите и здрави коли на улицата, с що годе нормални и възпитани хора, аман от цигани, селяндури и некадърници!!!
Крайно време е закона да подейства върху тях - да няма нито една кола над 10 години по улиците на София.
Да допълня за тези, които не са в час - не всички коли са на метан, 65% са на газ.

# 19
  • Мнения: 13 512
Първо да направят вело-алеи.
e,правят ве4е,де...една минава от Нептун, през Музея,към Севастопол.Хубаво е ,4е запо4наха все пак.

# 20
  • Мнения: 145
в Шумен такситата са повече от другите коли и от доста време карат на 1.50 из целия град независимо от разстоянието.с тези баири тук не е за колело и ако ги увеличат(тарифите)...... newsm78

# 21
  • Мнения: 13 512
в Шумен такситата са повече от другите коли
Shockedи понеже не е нормално,нещата ще си дойдат на място. Като станаха 1,50 не намаля ли бройката им?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 780
в Шумен такситата са повече от другите коли
Shockedи понеже не е нормално,нещата ще си дойдат на място. Като станаха 1,50 не намаля ли бройката им?

Като учех в Шумен, като студенти си спомням, че ползвахме предимно таксита за предвижване - тогава бяха на мода Тико-тата.

Няма много градски транспорт в Шумен, както е във Варна, а и разстоянията не са чак толкова големи, та тогава беше изгодно да се возиш в такси.

# 23
  • Мнения: 2 336
Що се отнася до цените на такситата аз лично останах със следното впечатление-В Пазарджик такситата са доста по скъпи от тези в София, колкото и странно да ви звучи.
Пазарджик от единия край на града до центъра ще ти вземат около 2,50лв. а в София от Майчин дом до Младост1А ми взеха 5лв. Вие сами решете кои са по евтини #Crazy

# 24
  • Мнения: 8 999
Не ползвам таксита, не харесвам таксиджиите, старая се да ми се налага да се возя с тях максимум 1-2 пъти годишно. Толкова се изнервям, че и това ми е много и ми държи влага, дъъъъълго време след това. По-нагли типове не съм срещала.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 599
Вчера се прибирахме с такси и шофьора очевидно все още въудошевен от бъдещите цени такава лекция ни дръпна... само денто не каза паднахте ли ми сега в ръчичките...много се издразних. Съгласна съм, че ни и лисно с тази цена на бензина и навтата, но все пак...

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
За малките градове може и да е възможно с велосипеди, ама ако в София живееш в Дружба или Младост например, а трябва да отидеш на работа в центъра, или в Люлин, или в Надежда, тогава как да стане? Слалом между колите по Цариградското? Пере те дъжда например, а ти в костюмче, на токчета и въртиш педалите ударно  Mr. Green Че то всеки ден тренировки по толкова километри, направо ще станем шампиони  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт