Кои манастири сте посещавали

  • 8 071
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 794
Посещавала съм по-големите, но съм чувала, че Гложенският бил най-зашеметяващ...

Много бих искала да го видя.

Ако някой е ходил и има снимки, моля публикувайте!
Също можете да добавите инфо дали сте нощували там, или някъде в околността... Simple Smile


Бачковския ми се трува най-уютен, но може и да съм пристрастна, защото имам сантиментални спомени от него и околността му ....

Дряновския - невероятни скали зад него...

Соколски - красив е и там има чудесна гледка...

Троянски - през зимата е вълшебно...

Рилски - класика в жанра. Музея ме изненада приятно...

Какво не ми харесва - такса 5 лв за снимки, осветените кръстчета и т.н.... много е дразнещо това печелбарство...

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 15:22 от Samantha Jones

# 16
  • Мнения: 3 251
Ходила съм и до Гложенският/преди 10-тина години/, наистина е красив, поизморихме се доста от пътя, но си заслужаваше...
Посещавала съм Бачковския, Дряновския, Роженския и Троянския, на Рупите, Ресиловския и Рилския - последните три- тази година, разочарована съм от Рилския-всичко е обърнато на търговия там... Преди години не бе така...Грозно някак си ми се видя на такова свято място...

# 17
  • Мнения: 2 839


Ако някой е ходил и има снимки, моля публикувайте!

Всички манастири ги има в сайта, който пусна Verdad /добре, че ни е тя  Heart Eyes/ - http://bulgarianmonastery.com/bg/

# 18
  • Мнения: 1 724
А Рупите всъщност манастир ли е? Била съм там преди време, но мисля че е църква ...

# 19
  • Мнения: 1 937
Всички манастири ги има в сайта, който пусна Verdad /добре, че ни е тя  Heart Eyes/ - http://bulgarianmonastery.com/bg/

Не съм аз, не съм аз! Фукла го даде! Simple Smile

В Рупите се намира църквата "Св. Петка". Там не съм била.

Гложенският манастир е красив. Казват, че при ясно време от мястото, на което е разположен се вижда р. Дунав (на мен не ми се е случвало, но вероятно щото съм късогледа Wink). Особено интересни са историите свързани с Васил Друмев и Васил Левски, които може да чуете там.

# 20
  • Мнения: 5 228
Пропуснах Княжевския манастир - вълшебно място, действащ женски манастир. Може да се посещава само в неделя.

# 21
  • Мнения: 1 520
Ами Рупите  не са манастир, те си се водят местност.
Но е вълшебно - много поддържано и подредено.
Бяхме там август месец, като ходихме в Сандански.

МНого красиво място, много.

# 22
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Ходила съм в Рилският, Бачковският  и Троянски за тях се сещам в момента
Миналата година отидохме случайно в  Петропавловски (Лясковски) манастир,
 много ни   хареса  и кръстихме детето там .
Тази година   го посетихме отново 
Прекрасно място
Догодина  живот и здраве ще  отидем пак

# 23
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Доста от манастирите в България сме посетили, повечето от тях - по няколко пъти.
Последният посетен е Троянския - кръстихме малкия там в средата на август.

В Гложене ходим най-често. Мъжът ми е израснал там. Тук съм се опитала да снимам манастира от колибата (къщичка в Балкана), не че нещо се вижда. Обаче други снимки не намерих Confused То, човек там където най-често ходи, обикновено вече и фотоапарат не носи (или поне аз) Blush
Мъжът ми твърди, че е виждал Дунав от манастира. Той му казва мОнастир.

# 24
  • Мнения: 375
До Драгалевския най често ходя, иначе Рилски, Седемте престола - там ходех като малка, Аладжа манастир. Май за други не се сещам сега  Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 10 825
Рилския - разбира се, Аладжа манастир, Св. Мина, Гложенския манастир - много ми хареса, Троянския манастир, Германския манастир, Соколския - очаровани сме от него и там ще кръстим Дани след няколко месеца, Дряновския манастир - разочарована съм - влязоха търговците в храма Confused Поне преди 2 години беше така, много се надявам нещата да се променят.


За тези се сещам в момента, а съм сигурна, че има още доста

# 26
  • Мнения: 3 447
Много са, със сигурност няма да мога да изброя всичките. Общо взето, отдадохме се на "манастирски туризъм" след като се роди детето, заради достъпността с кола  Simple Smile
Освен изброените дотук, интересни са ми Земенският (с много стара църква), Разбоишкият край Годеч (църквата е вградена в скалата), Лопушанският до Чипровци, Араповският до Асеновград.... ще допълвам сигурно.

# 27
  • Мнения: 2 936
последните години само Рилски,Троянски и Гложенски...

# 28
  • Мнения: 374

[/quote]
Всички манастири ги има в сайта, който пусна Verdad /добре, че ни е тя  Heart Eyes/ - http://bulgarianmonastery.com/bg/
[/quote]

Не са всички в този списък. Има още много манастири в България, но няма, списък или сайт за всички едновременно.

# 29
  • Мнения: 2 255
Била съм в доста...за съжаление не във всички  #Crazy
- Рилския манастир
- Арбанашки манастир
- Капиновски манастир
- Мердански манастир
- Черепишки манастир
- Шипченски манастир
- Седемте престола
- Аладжа манастир
- Драгалевския манастир
- един действащ в Младост /незнам как се казва...майка често ме водеше там/
- Роженския манастир
- Клисурския Св.Петка (над Банкя)
Всичките са невероятни и наистина човек се чувства зареден на тези места  Peace но определено към последните два имам по-специални чувстава   Kissing Heart
За мен Роженския се намира на едно от най-красивите места и винаги обичам да се връщам там, изпълваме едно усещане, че мога да се справя с всичко  thumbsup
А на Клисурския кръстихме малкия  Praynig мястото е невероятно, не комерсиализирано, и бабката игуменка е страхотна   yes

Общи условия

Активация на акаунт