Откога бебчо ползва гърне?

  • 6 262
  • 181
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 381
Не ползваме гърне, все още.

# 31
  • Мнения: 8 999
Моите ги запознах с този уред, когато навършиха 7 м.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Оффффффф и на мен ми е болна тема това гърне.Виждам, че има различни мнения кога трябва да се започне.Аз исках от рано да започна да го слагам - къде 8 месец, но диването не ще и не ще.Някъде ми казват че трябва да съм по-настоятелна, но то вече 1.5-2 мес. и не иска да стои.Само докато го сложа и започва да се изпъва и да реве.Страх ме е да не го стресирам и въобще да не иска да седне в него.А пък след няколко месеца ще го пращам на ясла и направо не знам.За сега съм взела решение да го оставя да забрави за известно време и след това пак да опитам.Трудна работа това гърне бре  Thinking

# 33
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Сложих я на гърне едва преди няколко дни,но успех само 2 пъти и то случайно  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 5 079
Не ще да ползва ОЩЕ. Crazy

# 35
  • Мнения: 5 362
Калина ходи на гърне от 2 годишна.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 248
Ние вече сме на гърне.Вече сама си казва като и се ака. Не знам как сме започнали защото бях на почивка и бебето беше при майка ми и тя я е научила.Peace

# 37
  • Мнения: 41
Като ви гледам линийката сте твурде малки.Аз я научих на 1г.и 10м. точно за 2 дни ,но тя вече говореше и като се напиша няколко пъти в гащите и видя колко е гадно реши ,че е по удачно да си върши работата на гърнето.

# 38
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Още не съм започнала да я слагам на гърне....
Мисля след няколко дни, като направи 9 мес.

# 39
  • София
  • Мнения: 546
На 8,5 месеца. Доста бързо свикна с него и няма и месец след това спря да ака в памперса / освен в случите на разстройство/. Около годинката имаше период за 1 - 2седмици, когато пищеше от гърнето и не искаше да седи на него, но бързо премина. На 1г и 4 м й махнах дневният памперс заради жегите. Имаше напишкване в гащите, но малко. Горе - долу от тогава  /1г 4 - 5м /си казва, когато има пиш.
Вече спрях да я питам ще пишка ли - тя сама си казва. Нощем все още е с памперс, но има сутрини когато е изцяло сух. Понякога се буди през нощта и си казва, че й се пишка.

 Беше ми малко трудно да я науча да пишка на вън. Казваше си, но като сваляхме гащичките и я гушнех да пишка се гърчеше и не искаше. Оказа се, че се срамуваше, и се "криехме" уж от другите дечица да не ни виждат. Сега вяче няма проблеми. Но за акането все още не иска на вън. Изчаква да се приберем и тогава.

# 40
  • София
  • Мнения: 281
Аз също съм на мнение, че когато се започне по от рано не би трябвало да има проблем с гърнето. И двете деца започнах да ги слагам на гърне от момента в който започнаха да седят горе долу самостоятелно, т.е. от около 8 месечна възраст. Много бързо започнаха да го ползват по предназначение. Почти само в него са ходили по голяма и когато ги сложа да пишкат също, но друг е въпроса че не винаги съм имала възможност за това(най-вече когато сме навън) и затова се ползва и памперс.  В началото винаги съм слагала играчки около тях и не е имало моменти да плачат и да не искат да сядат. Каката дори така се е заигравала, че не и се ставаше от него. От 1г.6месеца на нея и махнахме дневния памперс и малко по-късно и нощния. Малката за сега е все още с памперс, но има дни когато ни остава напълно сух. Всичко се учи ако има възможност до се отделя повечко внимание.

# 41
  • Мнения: 743
На 9 месеца започнах да я слагам в банята на гърнето,точно срещу нашето и двете сядахме заедно ,много бързо свикна и и хареса.За сега 'акото" го хващаме и даже ми носи сама гърнето като усети че и се ходи,е има и пропуски,но като цяло сме ок, с пишането обаче е по трудно  ooooh! , лятото я държах без памперс вкъщи,но стана студено и сега пак  и слагам,страх ме е да не истине така Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 27 524
Още не съм започнала  Grinning

# 43
  • Мнения: 2 908
Аз също съм на мнение, че когато се започне по от рано не би трябвало да има проблем с гърнето. И двете деца започнах да ги слагам на гърне от момента в който започнаха да седят горе долу самостоятелно, т.е. от около 8 месечна възраст. Много бързо започнаха да го ползват по предназначение. Почти само в него са ходили по голяма и когато ги сложа да пишкат също, но друг е въпроса че не винаги съм имала възможност за това(най-вече когато сме навън) и затова се ползва и памперс.  В началото винаги съм слагала играчки около тях и не е имало моменти да плачат и да не искат да сядат. Каката дори така се е заигравала, че не и се ставаше от него. От 1г.6месеца на нея и махнахме дневния памперс и малко по-късно и нощния. Малката за сега е все още с памперс, но има дни когато ни остава напълно сух. Всичко се учи ако има възможност до се отделя повечко внимание.
А как да я науча като я слагах вече 3 пъти откакто е седнала стабилно,слагам играчки около нея,но тя не иска и с тях да играе,почва да плаче ,после настава рев и иска да стане-да я натисна обратно насила ли?Тя и без гърнето не иска да стои вече и 5 минути седнала-иска само да ходи-какво остава да иска да стои отгоре му. Rolling Eyesкъдето явно я дразни,за да реве така.Познавам лично майки,дето са оставили всичко на яслите-там да ги научат,но не мисля че съм от тях-опитах да отделя нужното внимание.Не разбирам защо някои майки си мислят,че при всички деца е еднакво. newsm78Определено си е до дете,и  няма еднакви деца-едни схващат по-бързо и се развиват по-бързо,други по-бавно.Просто трябва майката да опитва през месец-два,за да види признаците за съгласие,но не съм съгласна с твърдения от рода,че  всички майки,на които децата им не сядат на гърнето на 8 месеца още, не полагат усилия за това.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2007, 09:33 от афродита

# 44
  • Мнения: 24 467
Голямото момче- от една година ефективно го слагах на гърне, а памперсите махнахме след навършена година и половина, не помня точно година и колко месеца, със сигурност за втория си рожден ден беше без такива атрибути. Имало е няколко "дребни" инцидента при махането на памперса, никакви особени проблеми. За нощния памперс- след навършени две години и половина беше май, със сигурност преди три.
Малкото теле- пак от година, но е още малко, за да кажа дали и кога ще има ефект, на 1 г. и 4 м. е, но пък си ходи редовно там по голяма нужда.

Общи условия

Активация на акаунт