freeshop

  • 3 881
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте!

Задавам въпроса си тук,защото не мога да пусна тема във форума "На път,море,почивка,екскурзия" newsm78.Знам,че на КПП-тата има български фриишопове,от където можеш да си купиш цигари на излизане от България.Същото ли е положението с фриишоповете на летищата?

  bouquet

# 1
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Да, на излизане от България,след като минеш чекинга и проверката на документи за самоличност, можеш да си купиш цигари.

# 2
  • Мнения: 5 228
Да, на излизане от България,след като минеш чекинга и проверката на документи за самоличност, можеш да си купиш цигари.

Зависи от дестинацията. Ако летиш за страна в Европейския съюз, не можеш да си купиш цигари и алкохол.

# 3
  • Мнения: 918
Да, на излизане от България,след като минеш чекинга и проверката на документи за самоличност, можеш да си купиш цигари.

Зависи от дестинацията. Ако летиш за страна в Европейския съюз, не можеш да си купиш цигари и алкохол.

Можеш, но на нормални, че дори и по-високи цени.

# 4
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
по-добре си купи от бг  и си ги сложи в куфара, ако не ти се дават м/у 20 и 30 евро, цените са си някъде сладурско надути спрямо нашите в бг, ама проблем няма да си купиш, но с бордовата карта и ти лепват фиша към торби4ката.

# 5
  • Мнения: 3 423
Само вмъквам, че имате право да
пренасяте по един стек цигари!
Барнат ли ви с повече, глоба.

# 6
Благодаря за отговорите Hug!

Става въпрос за пътуване в Америка,не за страна от ЕС.Приятелят ми заминава на турне,ще са доста хора и ще могат да разпределят стековете и в куфарите на непушачите.
Можете ли да ми кажите дали цените са подобни например на тези от фриишоповете на Калотина или са по-високи?

# 7
  • Мнения: 2 133
Цените са по-високи дори от тези с бандерол в БГ магазините

# 8
  • Мнения: 4 651
Да, по-скъпи са цигарите от в БГ по фреешоповете на летищата. Аз съм купувала само килограми шоколади Simple Smile, защото вкуса няма нищо общо с този на същите в БГ, а цената е подобна. Някои парфюми също са "на сметка".

# 9
Въобще може ли от тези фриишопове да се купят цигари на по-ниски цени?На Калотина LM е 5 евро,Camel-7.Нещо не мога да разбера политиката на тези магазини Rolling Eyes...

# 10
  • Мнения: 2 133
Тук няма нищо общо политиката на магазините. Те се съобразяват с политиката на държавата.  Тези магазини бяха преди в безмитна зона. Сега малко граници са ни останали-само с Турция и Сърбия. Не знам там какви са цените но на границат с Гърция стек Карелия беше 29 евро, при цена 25 лева в БГ. В магазините на летищата цигарите и алкохола са на различни цени в зависимост дали летиш до страна членка на ЕС или друга. Но разликата не беше драстична а може би 2-3 евро на стек. Не знам кога са били тези цени от 5-7 евро. Сигурно преди 1/1/2007.Дано съм била полезна.

# 11
  • Мнения: 9 050
В момента стек цигари във фрий шоп-а на летището е от 10 до 15 евро, в зависимост от марката. В щатите цените са същите, но в долари ( 10-15 долара за стек ). Парламент, Кемъл, Марлборо,са по 13 евро за стек.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 419
На летището и на 2та терминала има 2 цени - за ЕС и за извън ЕС. Но и двата вида са по-скъпи от Калотина. Оттам последно съм купувала Карелия за 5.50 евро стека. Такава цена на летищата няма.

Общи условия

Активация на акаунт