кърмене и отсабване

  • 663
  • 7
  •   1
Отговори
здравейте  !  искам  да  питам  мамите  които  кърмят-  възможно  ли  е , да  се  кърми  и  да  се  пази  диета ?  отразява  ли се  диетата  в-у кърмата , като  количество  и  качество ?
вие  отслабвате  ли  докато  кърмите  , или  обратното  се  получава?  261uu

# 1
  • Мнения: 421
Сега ще ти кажа,без да съм кърмила!

  "Диета"  ...означава режим на хранене,а не глад!  Първо почсни какво имаш в предивд?  Ако искаш да гладуваш - няма да стане! Но можеш да спазваш правилен режим на хранене с който да отслабнеш и едновременно с това да даваш дори МНОГО по-качествена кърма. Ако не спазваш режим на хранене,а си ядеш сладко,бял хляб,пържено и нам какви си тъпотии - каква кърма ще даваш? Във всеки случай,много по-некачествена отколкото,ако ядеш нетлъсто месо,мляко,сирене,пълнозърнести храни,плодове и зеленчуци.А ако направиш от самите тези натурални храни правилен режим на хранене - ще осталбнеш за месеци,ще имаш хранителна кърма и никога няма да бъдеш гладна!  Ако искаш като родиш пиши на ЛС да ти помогна  Peace

# 2
много  ти  благодаря   непременно  ще  имам нужда  от  помоща  ти   Hug

# 3
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз определено отслабвам и то без диета - не се лишавам от нищо, но и сама си гледам детето (т.е доста се движа). Иначе бих ти препоръчала диета, която да включва разнообразни храни на 2 часа, но в малко количество.
Мисля, че в Интернет има доста информация за такива диети.
Успех!  Peace

# 4
  • Мнения: 318
Диетата и кърменето не са за препоръчване, особено в самото начало. Аз не съм пазила диети и изобщо не съм се ограничавала, дори напротив, но движението и умората ме вталиха. Пожелавам ти леко раждане, а за отслабването не се тревожи  Peace

# 5
  • Мнения: 4 242
Кърмата не се влияе от това което ядеш, в смисъл не става по добра или по лоша, тя е такава, каквато е необходима на бебето ти в дадения момент. Има разбира се лактогонни храни- увеличаващи млякото, не обогатяващи. В млякото ти има всичко нужно за бебето, ако има недостиг в организма ти, то той е за твоя сметка, детето си взима всичко от кръвта ти чрез кърмата. Така че една балансирана диета е полезна и за теб!
Хубаво е да знаеш, че чрез кърмене и лактиране изгаряш около 800 калории дневно и ако се храниш разумно скоро ще си върнеш формата.
Нека се знае и това, че при отслабване с повече от половин килограм на седмица в организма се освобождават токсини, които се концентрират в кръвта и от там преминават в кърмата, а това не е полезно за детето. За това бавно но славно отслабване, с ограничаване на сладкото и тестото е съвсем разумно и безвредно.

# 6
  • Мнения: X
Не е нужно да пазиш диета, а просто да си смяташ /колкото е възможно/ калориите.
Не знаех, че кърменето гори 800 калории, но определено това е доста добър разход.  Grinning
Много жени правят грешката да се тъпчат с храни, които увеличават кърмата, но в такива количества, че те основно им остават като тлъстинки. Пример: овесени ядки - нужни са не повече от 2-3 лъжици на ден, а не половин купичка; орехи - необходима е една шепа, а не пакетче от 200гр. и още куп други подобни неща.

Мога да ти споделя аз каква система използвам за хранене, която дава ефект още от бременността ми /качих 5кг./, сигурна съм, че и при кърмене не вреди. Храня се по три пъти дневно. Храните са черен хляб, малко масло, сирене, домати, яйце, овесени ядки с кисело мляко, месо със салата, супа, риба, от време на време ориз. Плодове - основно ябълки, пъпеш, диня, сливи, круши, по малко грозде. Бананите ги избягвам. Веднъж-два пъти в месеца си позволявам пица, спагети, понички в Д. Донътс или нещо такова, от което дебелея. Ям почти всеки ден обаче сладолед /сметанов/ или пуканки. Но внимавам - примерно, ако съм пропуснала закуска, си позволявам сладолед. Ако ям пуканки, не вечерям. Не че последните неща са най-полезното нещо на света, но засега не съм видяла да ми влияят на кърмата. За водата и ЛЕКО подсладените чайове знаеш. Аз си бъркам за коликите на детето всеки ден чай от семена анасон и копър. Подслаждам с малка лъжичка захар, колкото да не е без хич.

Като сложиш, че по време на кърмене не пиеш алкохол, газирано, не ядеш сладки неща като шоколад, вафли, бисквити и т.н. боклуци на шоколадова основа, не пиеш натурални сокове и подобни химии, вредните храни са намалени наполовина.

Пиша ти така дълго и обстоятелствено, за да не те отчайвам, че не става. Всичко е възможно, стига да има желание и някаква система да си следиш храненето, а не оправдания от типа "Нищо не ям, пък всички ми се лепи." Като сложиш и упражнения към това и неизбежното безсъние и грижи и килограмите ще започнат да се топят.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 246
Малкият беше на 1г3-4 месеца като спазвах диета (т.е. става въпрос са поотраснало кърмаче). Не ми се отразяваше на количеството кърма, но пиех много вода. А и диетата е най-добрата бих казала - диетата на Пиер Дюкан (по-скоро е режим на хранене); единственото неподходящо за кърмачки при нея е, че не се ядат плодове; без ограничения се хапват месо, млечни, зеленчуци. Сега мисля доста по-рано да се придъждам към този режим, но може би ще включвам и плодове (т.е. без хляб, тестяно, сладкиши).

Общи условия

Активация на акаунт