Как да я приспивам в леглото?

  • 1 609
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Здравейте мили мами! Моля ви да споделите своя опит в приспиването на бебоците!Моята дъщеря в петък на 21 септември 2007 ще стане на 6 месеца. Първите три месеца си заспиваше сама в леглото без никакви проблеми. След това, може би защото през по-голямата част от деня бяхме навън, не искаше да заспива в леглото и ревеше. Оттогава се принудих да взема втора количка от сестра ми (за да не бърша колелата на другата всеки път), държа я в детската и бебка заспива с люшкане, като през деня си спи в нея, а нощем, след като я приспя я слагам в леглото. Само че тя започна да се изправя сама и ме е страх да не се преобърне и да тупне на пода. А и считам, че е най-добре отново да си започне да заспива в леглото. Само че не знам как да я науча. Още повече, че тя сега е в период, в който на моменти като много й се спи, а не може, много реве и заспива с много песни и люшкане. Как да се справя с това?

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз не мога да ти помогна с конкретен съвет. Ето как беше при нас. Той сам се научи. Пробвала съм да го оставям да плаче, но... това при нас не преработи и реших да не го тормозя. Първо се приспивахме на ръце, после в количката, после при мен на спалнята. В кошарата категорично отказваше изобщо да спи. От 2 месеца заспива сам, но в преносимата кошара. Защо точно сега... не знам. Просто един ден я извадих и той се влюби в нея. А преди това пищеше само като я видеше. Още не заспива сам, трябва и аз да си легна в стаята. Не го насилвам и изчаквам момента когато ще е готов.

# 2
  • Мнения: 4 111
Де да беше толкова лесно детето да прави каквото решим ние за правилно! Не знам отговора, ще се радвам да го разбера.

# 3
  • Мнения: 8 999
Еднозначен отговор не може да има. Аз никога не съм приспивала моите деца - люшкане, гушкане, песнички, подрусване - нямало е такова нещо. Слагам в леглото и гася лампата. Дори и навън, в количката, не съм се разхождала, за да заспиват - просто си седях на пейката, а те заспиваха, когато им дойдеше моментът.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 271
Еднозначен отговор не може да има. Аз никога не съм приспивала моите деца - люшкане, гушкане, песнички, подрусване - нямало е такова нещо. Слагам в леглото и гася лампата. Дори и навън, в количката, не съм се разхождала, за да заспиват - просто си седях на пейката, а те заспиваха, когато им дойдеше моментът.

Абсолютно, и аз така Peace Не трябва изобщо да правиш подобни неща, защото свикне ли веднъж, после много трудно ще се отучи Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 108
Да попитам, като сложите в леглото и загасите лампата, а то ревне какво правите? Моето сега спи в зимния кош и вечер заспива при нас в хола, но му отнема около час да заспи, през това време мрънка, даваме му биберона и то се успокоява, но след малко пак се разревава, пак му го даваме и така - сега е лесно защото ние си гледаме телевизор и то е до нас, но като го преместим в неговия креват не знам какво ще правим, някой трябва да седи до него наказан докато заспи вероятно. Ако го оставя само и не му подавам биберона рева от тихо мрънкане се превръща в пронзителен рев.

# 6
  • Мнения: 474
Ох и ние така, до третия месец заспиваше сама, особено вечер. Къпе се, яде и след това я оставям в леглото и сама заспиваше....след това имахме период на трудно заспиване - люшкане на ръце, на крака и т.н......Сега пак имаме светъл период... заспиваме веднага след млякото вечер - пу-пу...... дано така продължи и занапред /въпреки, че се съмнявам/  Thinking

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не съм оставяла да реве.Като ревне влизам и приспивам/заедно на леглото/.Не ми пречи,даже напротив хубаво ми е да си я гушкам.

# 8
  • Мнения: 474
Аз също съм против да се оставя детето да реве, пък и вярно - приятно е да си гушкаш бебо.... Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 5 362
Еднозначен отговор не може да има. Аз никога не съм приспивала моите деца - люшкане, гушкане, песнички, подрусване - нямало е такова нещо. Слагам в леглото и гася лампата. Дори и навън, в количката, не съм се разхождала, за да заспиват - просто си седях на пейката, а те заспиваха, когато им дойдеше моментът.
И аз съм на това мнение.Калина беше така като малка.
Но децата са различни все пак-едни плачат и искат да ги люшкат,докато заспят,други не.
Слагай я по-често в леглото й-да стои в него,да си гледа играчките,а когато дойде време за сън стой до леглото,ако трябва изпей й песничка,помилвай я,или нещо,което я успокоява.Дано да помогне и да свикне постепенно.Че няма да е от първият път е ясно,ако трябва и да си поплаче малко,но искаш ли да я свикнеш пак към леглото трябва и ти да си по-упорита.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
Сам се научи да си заспива в леглото, след като (пак сам) се отби. Това на 9 месеца. Дотогава се приспивахме само на цица. Проблеми не съм имала. И сега, като е превъзбуден или нещо не му е било добре се е случвало да го приспивам в количката (а като малък това беше мисията невъзможна... Crazy), така че, моят съвет е, ако детенцето си е свикнало да бъде приспивано така и на теб ти е по - лесно, не виждам защо трябва да се притесняваш. Местиш после в леглото и готово. А и нали докато я люшкаш в количката я наблюдаваш, няма ли начини да я вържеш с колани и после да ги разкопчаеш...? newsm78

# 11
  • Мнения: 983
И аз исках децата ми да се научат да заспиват сами. Нямах друг избор, защото са близнаци. До 9ия месец си заспиваха сами в кошарата, когато пожелаят. преди 3 седмици едната мн.ревеше и не искаше да заспива сама. Трябваше да я взимам на ръце, но ме беше страх да не свикне, защото нямаше да мога да се справя и с двете. Започнах да я преспивам на люлката (имаме в нас градинска люлка, беше на терасата, а като се застуди я преместихме в хола Rolling Eyes,какво да се прави), но този период май отмина вече. Отново си заспива в кошарата. Явно е било от зъбчетата, защото изкара 4 наведнъж.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 294
Като беше по-малка, я слагах на мен върху корема ми, аз на фотьойла и така заспиваше във мен и после бум в креватчето  Laughing
Не съм се разхождала да я люшкам, просто седнала, или по-точно полулегнала във фотьойла и тя отгоре  Peace

# 13
  • Мнения: 102
Еднозначен отговор не може да има. Аз никога не съм приспивала моите деца - люшкане, гушкане, песнички, подрусване - нямало е такова нещо. Слагам в леглото и гася лампата. Дори и навън, в количката, не съм се разхождала, за да заспиват - просто си седях на пейката, а те заспиваха, когато им дойдеше моментът.

Абсолютно, и аз така Peace Не трябва изобщо да правиш подобни неща, защото свикне ли веднъж, после много трудно ще се отучи Rolling Eyes
И като не се отучи какво?Бях на същото мнение преди да родя,но след това разбрах,че няма нищо по-истинско от това да си гушкаш детето.Аз бях тази,която го научи и не сажалявам за това,защото никога повече няма да го изпитам,поне с това дете.Вече не иска да го приспивам.Замислете се колко малко време децата ни ще са малки и ще имат нужда от гушкане,докато заспят.Не лишавайте себе си и тях от това удоволствие.Айде сега изяще ме.

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Меги заспива на спалнята до мен и после я премествам в нейното легло,ако се събуди пак я взимам при мен и се гушкаме цяла нощ.  bouquet

# 15
  • Мнения: 983
Еднозначен отговор не може да има. Аз никога не съм приспивала моите деца - люшкане, гушкане, песнички, подрусване - нямало е такова нещо. Слагам в леглото и гася лампата. Дори и навън, в количката, не съм се разхождала, за да заспиват - просто си седях на пейката, а те заспиваха, когато им дойдеше моментът.

Абсолютно, и аз така Peace Не трябва изобщо да правиш подобни неща, защото свикне ли веднъж, после много трудно ще се отучи Rolling Eyes
И като не се отучи какво?Бях на същото мнение преди да родя,но след това разбрах,че няма нищо по-истинско от това да си гушкаш детето.Аз бях тази,която го научи и не сажалявам за това,защото никога повече няма да го изпитам,поне с това дете.Вече не иска да го приспивам.Замислете се колко малко време децата ни ще са малки и ще имат нужда от гушкане,докато заспят.Не лишавайте себе си и тях от това удоволствие.Айде сега изяще ме.
Ами то всеки както си реши и каквато възможност има. На моята приятелка и окапват ръцете да го преспива. И навън и в тях. И като се събуди след 15 мин и пак отначало. Но като не ти пречи, а ти доставя удоволствие нищо лошо няма. Аз нямах избор. И сега някой като дойде на гости и при най-малкото мрънване вземе някоя и се карам, защото като остана сама полудявам.

# 16
  • Мнения: 245
до този момент-скоро ще навърши 1 годинка, да чукна на дърво си заспива в леглото. от самото начало се стремях да не се научава да заспива на ръце или на друго място. случвало се е да заспи на ръце само когато имаше по-силни колики. от няколко месеца , от както започна да се изправя сама в кошарката си заспиването стана малко по-трудно, в смисъл,че дори да и се спи много става, аз я слагам легнала,тя пак става,аз пак я слагам легнала ... така почти 1 час ,ако не и повече понякога  Laughing  и така като се измори се отказва да става , но не заспива веднага,лежи си и иска да съм над кошарата надвиснала ,хехехе:)) да ме вижда Simple Smile пея и "аз съм сънчо" или каквото приспивно се сетя ,  галя я по косичката и заспива Simple Smile в крайна сметка незнам как да научиш бебо да заспива в кошарата, при моята пикла това е по-скоро изграден навик вече . успех  ти желая:)

# 17
  • Мнения: 1 049
И като не се отучи какво?Бях на същото мнение преди да родя,но след това разбрах,че няма нищо по-истинско от това да си гушкаш детето.Аз бях тази,която го научи и не сажалявам за това,защото никога повече няма да го изпитам,поне с това дете.Вече не иска да го приспивам.Замислете се колко малко време децата ни ще са малки и ще имат нужда от гушкане,докато заспят.Не лишавайте себе си и тях от това удоволствие.Айде сега изяще ме.


Много ми хареса  Peace И ние се приспивахме все заедно до годинката, дали съм я държала или просто съм стояла до леглото и докато заспи... Сега е на годинка и половина и от месеци вече не иска да заспива сама, започна да ме блъска и не искаше да я приспивам. Не мислех, че толкова бързо ще дойде този период, но нещата се наредиха от само себе си...  Wink

Ако детето плаче, значи има нужда от твоята близост докато заспи. Ако не плаче, би могло да заспи и самичко. Но според мен това с научаване не става.  hahaha

# 18
  • София
  • Мнения: 3 249
Еднозначен отговор не може да има. Аз никога не съм приспивала моите деца - люшкане, гушкане, песнички, подрусване - нямало е такова нещо. Слагам в леглото и гася лампата. Дори и навън, в количката, не съм се разхождала, за да заспиват - просто си седях на пейката, а те заспиваха, когато им дойдеше моментът.

Абсолютно, и аз така Peace Не трябва изобщо да правиш подобни неща, защото свикне ли веднъж, после много трудно ще се отучи Rolling Eyes

Е, не всички деца заспиват, оставени сами на тъмно. Някои реват и искат да бъдат гушкани.

По темата - дъщеря ми имаше едни кошмарен период, в който заспиваше само на ръце, само след рев до изтощение. Нищо не помагаше - нито биба, нито вода, нито мляко, нито песни, нито чудо. В едни момент го надживя - започна да се заиграва, да се занимава, да се заглежда по заобикалящия я свят.

И сега рядко заспива сама, но в общия случай й е нужно малко гушкане с биба или водичка. Peace

# 19
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Аз мисля,че всичко е на периоди.Аз винаги приспивах моята дъщеричка в количката и оттам в креватчето.Да,ама зимата-хайде миналата беше топла...Мислех го ,мислех и реших да я слагам в креватчето,да и пусна приспивна музика,и...-е не стана веднага-но постепенно я свикнах.А и като проходи и се поизморява от игра-сама показва как и се спинка и оттогава-никакъв проблем! Така че,успех и споко-всичко с времето си

# 20
  • Мнения: 1 477
Ние нямаме такива грижи с малкия-като му се спи заспива независимо дали е на количката,на леглото или в шезлонга.Рядко заспива на ръце ,защото обича да се нагласи както му е удобно.Не мисля, че е до навик или че е свикнал на определен начин.Аз лично обичам да го гушкам, докато заспи и бих го правила с удоволствие-вярно е че  прекалено кратко ще имам тази въможност  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 753
Имаше и при мен приспиване в количката и съвсем малко на ръце,....но трябва да си търпелива, да не се поддаваш на малкото бебче,...давам млякото оставям го сам, ако иска да яде-да яде, ако не иска добре, но заспива сам...другият вариант с количка и на ръце не беше най-добрия....сега всичко е наред, заспива си сам по всяко време

# 22
  • Мнения: 773
 За приспиване в леглото и аз нямам рецепта. В различните периоди различно сме го приспивали. В зависимост от неговите желания. Първите няколко месеца го приспивахме в количката, защото честно да си кажа така ни беше по удобно. Ние си вечеряме и гледаме телевизия, той си погука, помърка и заспи. После го пренасяхме в леглото. После имаше един период в който си заспиваше на цица. След като цицата спря кранчето го люшкахме на ръце. Като понатежа заспиваше сам в леглото с шише с чай или мляко. На година и нещо заспивахме гушнати в нашето легло и после го премесвах в неговото. сега всеки път е различно, понякога иска да има някой в стаята докато заспива, а друг път си заспива сам гушнат в мечока.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 271
И като не се отучи какво?Бях на същото мнение преди да родя,но след това разбрах,че няма нищо по-истинско от това да си гушкаш детето.Аз бях тази,която го научи и не сажалявам за това,защото никога повече няма да го изпитам,поне с това дете.Вече не иска да го приспивам.Замислете се колко малко време децата ни ще са малки и ще имат нужда от гушкане,докато заспят.Не лишавайте себе си и тях от това удоволствие.Айде сега изяще ме.

По-скоро имах предвид да не се люшка и подрусва и разни подобни, мен като малка са ме люлеели на крака. Една приятелка така научи сина си, а той е вече на 2,6г. Остава без крака докато го приспи. Ние сме се гушкали когато е било трудно да заспи. Сега се случва понякога да заспива при мен, но не ми дава да я гушкам. Иска да си спи сама на креватчето, не търпи да има някой до нея, трябва цялото място да е само за нея. Аз ако се опитам да я гушна и ми казва 'мамо,марш,тивай татък' Simple Smile и не ме иска. Затова пък като е будна се гушкаме много Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 41
Ха,някой ми нацели болната тема.Моята маймунка е вече на 2г.и3м.,но само ако знаеш какъв кошмар преживях 2г.Нямах време да прочета всички "рецепти" за успешно преспиване,но ще ти кажа как беше при нас.До 4-я месец спяхме като вас денонощно в количката.Бях се побъркала да чистя и трия колеленца и терикот.След това кръстниците ни подариха една страхотна люлка,която обаче блъсках почти 2г./защото вече не се събираше в нея/.Там заспиваше на обяд и вечер и след това започваше великото местене в кушетката.Много пъти докато я преместя се събужда и всичко започва от АБ.Преди 2м. започнах да я гушкам при мен на спалнята и така заспиваше.И едва от скоро махнах решетката на кушетката,започнах да пускам анимационни филмчета,целувам я за лека нощ и излизам от стаята.Всички обичат децата си ,но има моменти,в които трябва да бъдем по твърди.Ти най -добре познаваш детето си,пробвай различни варианти,докато уцелиш начина.Сега вече сме на детска ясла.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз също не мога да ти дам съвет...
Моята дъщеря беше на 3 мес., когато започна сама да си заспива в леглото... По-късно искаше да заспива при нас, последва период, в който заспиваше само в количката, а аз после я местех в легълцето... От известно време започна сама да си държи шишето с мляко, и вечер е голям кеф като яде саа и си заспива

# 26
  • Мнения: 14
Ние през деня не спим в леглото,а в количката така свикна и това е засега.А вечер преди предпочиташе да не съм до него и на нощна лампа заспиваше ,отскоро иска да съм до неговото легло и постоянно иска водичка и като се напие заспива.

# 27
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Искам да ви се похваля, че снощи имах успех. След къпането я нахраних и реших да я сложа в креватчето да видя какво ще направи. Постоях при нея, попях й Аз съм сънчо (тя много го харесва нищо че аз пея ужасно фалшиво), погалих я, целувах я наколко пъти, потупах я по дупенцето - нищо. Лежи си и си яде бибероната от твърдата страна и ми се усмихва щастливо. И така - половин час. Реших да отида да си облека пижамата - когато се върнах - бебка блажено спеше. Бях ужасно щастлива. Но не знам дали ще успея да направя така че да й стане навик - но от три месеца насам тя за първи път заспива сама в леглото. Ще пиша пак да се похваля!!!

# 28
  • Мнения: 753
Искам да ви се похваля, че снощи имах успех. След къпането я нахраних и реших да я сложа в креватчето да видя какво ще направи. Постоях при нея, попях й Аз съм сънчо (тя много го харесва нищо че аз пея ужасно фалшиво), погалих я, целувах я наколко пъти, потупах я по дупенцето - нищо. Лежи си и си яде бибероната от твърдата страна и ми се усмихва щастливо. И така - половин час. Реших да отида да си облека пижамата - когато се върнах - бебка блажено спеше. Бях ужасно щастлива. Но не знам дали ще успея да направя така че да й стане навик - но от три месеца насам тя за първи път заспива сама в леглото. Ще пиша пак да се похваля!!!
newsm10

# 29
  • Мнения: 278
Ох, и аз искам да заспива сама в креватчето сииии!!
Обаче я свиканхме да заспива като я клатим на един шезлонг и после я местим там  Sad И то да ви кажа от зор стигнахме до тук, защото никога не е заспивала сама, освен като много малко бебе. И ние имаме вина, трябваше да я оставяме да пореве може би и да заспива сама, но сега според мен е късно. Тя се изправя и крещи хваната за решетките на леглото, как да я оставя така?! Та тя права няма никакъв шанс да заспи... и всъщност продължаваме да се клатим на шезлонга... до кога ли?!

# 30
  • sf
  • Мнения: 10 142
каката до осмия месец на обяд я приспивах на ръце  doh един ден ми писна и я сложих в леглото. съдра се от рев. аз стоях до нея, де, пеех й нешо, потупвах я по дупето,а ма се дра бая. на другия ден пак така, а на третия си заспа сама. и повече нямахме проблеми.
за съжаление обаче- едно нещо ако работи при едно дете, не става при друго
късмет да откриеш вашия начин

# 31
  • Мнения: 753
как се храни вечер: кърмиш или АМ? Ако е с АМ даваш и шишето и излизаш от стаята...това е, така правя аз, ако е малко 'възбуден' оставам няколко минути, но той го интересува млякото в този момент и не му липсвам ако излезна

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Може би да пробваш дълбока люлка? Не знам, моят бок е още мъничък и не проявява такива претенции - слава Богу - и дано не ги и придобие...

# 33
  • Мнения: 2 159
... в смисъл,че дори да и се спи много става, аз я слагам легнала,тя пак става,аз пак я слагам легнала ... така почти 1 час ,ако не и повече понякога  Laughing  и така като се измори се отказва да става , но не заспива веднага,лежи си и иска да съм над кошарата надвиснала ,хехехе:)) да ме вижда Simple Smile пея и "аз съм сънчо" или каквото приспивно се сетя ,  галя я по косичката и заспива Simple Smile ...
и ние сме така от както се изправя стана ад, но ако я оставя сама ще стои права и ще крещи, не мога да го търпя Blush

# 34
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
С шишето с млякото не ми се вярва, че ще успея да я присипвам, защото тя не може още сама да го държи. По принцип от храненето тя се успива малко или много. Освен да започна да я уча по-упорито да си държи шишето (ама то е на Д-р Браун, а те са дебели). А за по-дълбока люлка не съм мислила. Количката, в която я приспивам в момента е със зимен кош - от по-старите модели на Чико - те нямат и колани. Мога да сложа летния кош на тази количка, за да я връзвам, но той пък е много тесен - а тя си расте и наддава като за световно и мисля че няма да й е много удобно да спи през деня - пък тя обича да си спинка и по два часа до обяд и два-три часа след обяд си спи. На ръце бебка никога не е заспивала -  тя по-принцип е от може би малкото бебета, които не обичат много-много на ръце. С изключение на периода с коликите, когато много я носех, много у гушках и люшках, бебка предпочита да е или в шезлонга, или в кошарата или - на спалнята, където да си играе с играчките и да се търкаля и обръща, където й се иска.
Мисля, че ще пробвам да я науча да заспива в леглото като снощи, а ако не стане - винаги има количка.

# 35
  • Мнения: 2 587
Еднозначен отговор не може да има. Аз никога не съм приспивала моите деца - люшкане, гушкане, песнички, подрусване - нямало е такова нещо. Слагам в леглото и гася лампата. Дори и навън, в количката, не съм се разхождала, за да заспиват - просто си седях на пейката, а те заспиваха, когато им дойдеше моментът.

Абсолютно, и аз така Peace Не трябва изобщо да правиш подобни неща, защото свикне ли веднъж, после много трудно ще се отучи Rolling Eyes

Аз също не приспивам,моята майка обаче я приспива когато й я пратя за някой ден.

Да попитам, като сложите в леглото и загасите лампата, а то ревне какво правите?

Имали сме и такъв период.И ако седя да я приспивам тя заспива за около час и половина и през нощта започна да се буди да ме търси.Е то не си беше работа да стоя като наказана до леглото и по цяла нощ да търча от едната стая в другата.Затова процедирах по друг начин:слагах я и излизах,след секунди пак влизах като се правех че върша нещо,без да й говоря или да я закачам.Излизах и след минута влизах пак.Така по няколко пъти като увеличавам времето в което ме няма,докато заспи.Така свикна че мама е постоянно около нея и ако точно в момента в който се събуди я няма,то тя ще дойде след малко,и ако излиза от стаята-пак ще се върне.

# 36
  • Мнения: 1 745
Моята дъщеря е на 20 дни и от самото ни прибиране имаще колики и я люшкаме в леглото й ,за да заспи-иначе плаче.Сега взехме кошница за кола и вътре я ползваме за шезлонгче-и в него я люшкам,за да заспи.Вече май е свикнала.Сама няма да заспи в леглото й,сигурна съм,но не мога да я оставя да плаче...  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 1 317
Ох, и аз искам да заспива сама в креватчето сииии!!
Обаче я свиканхме да заспива като я клатим на един шезлонг и после я местим там  Sad И то да ви кажа от зор стигнахме до тук, защото никога не е заспивала сама, освен като много малко бебе. И ние имаме вина, трябваше да я оставяме да пореве може би и да заспива сама, но сега според мен е късно. Тя се изправя и крещи хваната за решетките на леглото, как да я оставя така?! Та тя права няма никакъв шанс да заспи... и всъщност продължаваме да се клатим на шезлонга... до кога ли?!

Абсолютно същата ситуация е при нас! Вкъщи заспива само и единствено в шезлонга с клатене и люшкане. Опитвах на леглото при мен, в нейното легло, слагах я легнала и я потупвах по дупето и й пеех песнички, давам й шишето с млякото и излизам от стаята и настава вой и рев. Не мога да я оставя да плаче.
Сега като заспи даже си я вземам при нас на леглото, сигурно после ще си бия главата за това, ама какво да правя, хубаво ми е да я гушкам   Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 5 178
Пробвай да му даваш и шишето с млякото. То се отнася да яде и заспива. Сега вече и без мляко, ако не му се спи играе в кошарата и като реши че му е време прилягва и отнася плувката. Сложих го в 8:30 защото търкаше очите, а заспа чак в 9, и преди малко го завих
Вечер специално давам млякото, гася лампата и излизам. Никакви люлеения, никакви колички. Малък е още свиквай го сам, защото и на 2 години може да го люлееш

# 39
  • Мнения: 676
Мисля, че момента се изтърва с това люшкане, приспиване на ръце и други подобни - аз просто си го оставям в кошарата, загасям и го оставям, ако плаче му давам биберон, но никога не съм го приспивала на ръце.

# 40
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
И аз съм в същото положение и се притеснявам как ще я откажа от спането в количката. Само като я сложа в леглото и тя почва да пищи и се изправя.  Cry

# 41
  • Мнения: 1 672
моята дъщеря от както се е родила не иска да заспива сама.какво ли не съм опитвала - дори я оставях да си поплаче малко , дасе измори с надеждата че ще заспи но НЕ номера не става и до ден днешен се приспиваме само на ръце  Cry

# 42
  • Мнения: 1 029
Докато я кърмих заспиваше в нашето легло, след което я премествах в нейното. Когато спрях да я кърмя беше на 6 месеца и вече стана по-трудно припиването й и протестираше винаги, когато я слагам в леглото й. Опитвах с играчки, приспивни мелодийки, но не помагаше. Започнах да й давам шишето с млякото в леглото и така заспиваше и постепенно започна да заспива и без него като я оставах да поплаче малко. Но важното е да има създаден режим и да се слага по едно и също време, за да свикне.

Общи условия

Активация на акаунт