ПЪРВОКЛАСНИЦИ /7/

  • 27 400
  • 291
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 2 378
На немски едва ли,
всъщност още не съм измислила какви ще са извънкласните занимания. Все ми се иска да е спорт, но в близост до нас няма. Миналата година го водих на народни танци в ч-ще Елин Пелин, сега като го питам не е много ентусиазиран, та не зная какво ще решим.
От училище доколкото разбрах за сега ще има кръжок по математика, а всичко друго, което евентуално ще  има още се уточнява.

Баща му за народни танци не ще и да чуе. Макар аз да съм играла 9 години и детето  е ритмично. Към училището има вокална група и ми се иска да го запиша там, защото пее много вярно и смятам, че ще му е от полза за доразрешаване на малкия ни проблем.

За френското "р" - интервенцията не е никак приятна, цепването на подезичната връзка става с пълна упойка. Иначе минава много бързо. Още на другия ден си ядеше каквото иска. При нас помогна, защото лицево-челюстният хирург каза, че това донякъде също му е пречило, тъй като Светлин се е научил по много труден начин (със задната част на езика) да изговаря звуковете. То като нямаш свобода на езика... Единствено преглед при такъв специалист може да наклони везните за такова решение. Иначе какво пък, симпатично е френското "р"...

# 151
  • Варна
  • Мнения: 2 378
[За форумска среща - А Варна къде е, а??? А, а, а?  Sunglasses
Как го каза, къде щяла да бъде???? Mr. Green

А, а, а?? Не чух! Къде?  Hug

# 152
  • Мнения: 1 400
Писах аз сутринта, но интернета ми се сдуха и всичко писано отиде замина Tired
Та.

Първо една виртуална прегръдка на всички, които се чувствам самотни и ненужни  Hug  Hug  Hug

Подвързването - не ми се чува вече Tired Изискването беше ако може да са с различен цвят предметите та закупих опаковачна хартия, найлонови облекла и кълцах, лепих и подвръзвах като за световно. Станаха красиви, да видим колко ще се опазят самите учебници. Имам кофти спомени с учебника по математика специално - разпадна се по средата на учебната година. Шихме, лепихме и така.
Домашните - изпаднала съм в тих ужас...Пише, не е каквото да не пише, но си казва - това е лесно, това го мога, не ми е интересно и ....май няма голямо желание. Просто за момента й е скучно. Не знам какво ще я правя....
Профила - засилено изучаване на български език и математика, ЗИП- английски, СИП - информатика. Втори език - от пети клас.
Извънкласни - за момента художественна гимнастика, а нейните мераци са и рисуване, което пък е само събота и неделя та...ще видим.

Кой каза, че е изтощен?

 Tired

# 153
  • Мнения: 1 400
[За форумска среща - А Варна къде е, а??? А, а, а?  Sunglasses
Как го каза, къде щяла да бъде???? Mr. Green

А, а, а?? Не чух! Къде?  Hug

Няма пък! Не може! Mr. Green
Снахата е нейде на по-предните страници Whistling Whistling Whistling

# 154
  • Мнения: X
Спешни питанки:
1. Как опазихте мантуто от вода?
2. След колко време трябва да започне да се зачервява?

Днес го направихме и моята мома не гъкна!Мъжко момиче, като майка си! Mr. Green

# 155
  • Мнения: 6 029
Спешни питанки:
1. Как опазихте мантуто от вода?
2. След колко време трябва да започне да се зачервява?

Днес го направихме и моята мома не гъкна!Мъжко момиче, като майка си! Mr. Green

не съм го пазила от вода.... Blush

# 156
  • Мнения: 984
имам питанка, не успях да изчета темите, които съм пропуснала, а ме интересува как се справихте с маршрутните карти  newsm78

# 157
  • Мнения: 6 029
имам питанка, не успях да изчета темите, които съм пропуснала, а ме интересува как се справихте с маршрутните карти  newsm78

нашия татко черта...черта.. писа...бриса.... много се стара Laughing

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Избутахме първия официален учебен ден с много емоции.
Сутринта стана с желание, закуси точно за 5 минути /обикновено се мота по 30/ и след като преговорихме за пореден 100-тен път коя тетратка с кой цвят за какво е тръгнахме с песен на уста към училището. Реших днес да я оставя на занималня, за да започне да си създава навици, направих и 2 сандвича, за да хапне преди занималнята, че стола още не им работи, обаче цял ден бях на тръни  Tired
Тръгнах си в 11 от работа и 11,30 бях срещу училището да видя дали е на двора, дебнейки я като лудите, възмутих се от поведението си чак и се прибрах да гладя, за да се разсея с нещо. В 2,30 не издържах и отидох да я прибера, влизам в занималнята, всички пишат домашни тя си чопли моливчетата и до никъде не стигнала, а имаше да напише по 2 реда само малки и големи чертички  Whistling Госпожата ми вика ако искате изчакайте я, казвам тя за 2 часа щом не си е направила домашното и за още 2 няма да я направи и си я заведох в къщи да си я допише като и се обидих и и казах, че колкото по-бързо си пише домашните толкова по-рано ще я взимам от училище, после съжалих 100 пъти, че съм и го казала това  ooooh! След това трябваше да я заведа до зъболекарката, защото ми се видя че венеца и е подут доста от едната страна, а миналата седмица оправяхме камара кариеси от другата, оказа се че има пулпит на зъбчето на което имаше пломба от преди 2 години. Като и го заровиха с машинката и като и текнаха сълзите това ме срина и взех че припаднах в кабинета, по принцип никога до сега гък не е казала докато е на зъболекар, а има 9 пломби не е като да и е за пръв път, явно много я болеше милата, а тя взе да ме успокоява и ми вика мина ми вече успокой се  ooooh!
Утре се чудя да я оставям ли в занималнята изобщо, така или иначе нищо не върши там, в къщи си написа домашното точно за 10 минути, ох много ми е смотано днес явно утре ще го мисля  ooooh!

# 159
  • Мнения: 6 029
Valeria, ох милата ти.. спокойно... ще свикнете и двете.
На мен пък никак не ми е притеснено... Явно аз не съм в ред.

# 160
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Valeria, ох милата ти.. спокойно... ще свикнете и двете.
На мен пък никак не ми е притеснено... Явно аз не съм в ред.
Ти си си много наред да ти кажа, явно на мене ми е захлопало нещо не мога да свикна с мисълта, че вече е голяма и ще бъде самостоятелна. Искам да е все около мене, само тогава се чувствам спокойна и при нея е същото положение, трябва да се вземат мерки сега, защото в по-следващ етап раздялите ни ще бъдат още по-мъчителни  ooooh!
Забравих да питам нещо, сигурно е обсъждано в някоя от предишните теми, но не ми се чете толкова сега  Blush Госпожата по английски им била казала да си носят тетрадки с бели листа само, дали правилно е разбрала или не е, защото тя на тетрадка с редове излиза пък представям си на бели листа буквите ще са като таблото в очен кабинет  Confused

# 161
  • Мнения: 6 029
Valeria, курса по английски ще е вербален.. те на български не могат да пишат, та камо ли на английски.. ще рисуват в тетрадките. за това трябва да са с бели листа:)

# 162
  • Мнения: 804
Здравейте,момичета. wavey
Не мога да чета всичко,което сте писали от последното ми влизане.Много ми е зле,с температура,стомашно - чревни проблеми и цял ден ми е толкова лошо,че сега едвам гледам. Sick  А тази вечер оправях бележки,лични карти,декларации и прочие бумащина на двамата ученика.  Tired

При нас учебниците още не са дошли. Днес казали на мъжа ми,че към края на седмицата ще дойдат. Дотогава - една обща тетрадка по писане и една по математика,блок,моливи и ...ами май е това. Аа,и утре ще имат физическо. Значи ще е по анцуг,защото ще играят навън.

Някой нещо май е питал за снимките. На предишната страница видях,че някой е отговорил "Снимките - питай Медовинка." Та,без да знам точния въпрос,ви казвам,че снощи направих около 1/3 от клипа,но става много добре. Доволна съм. Днес ще се опитам да продължа,но не вярвам да мога да изкарам много.

# 163
  • Мнения: 2 282
ох, милата! Зарежи клипчето, не е толкова спешно, и си почини далеч от компютъра! Дано се оправиш много много бързо! 24 часово гладуване се отразява чудесно (по принцип не съм от гладуващите, само при подобен проблем ми се случва)

Вал, аз гледам на занималнята като на:
1. занимание, което ще я държи далеч от компютъра и телевизора;
2. възможност за игра с деца и опознаване на съучениците;
3. помощ при правене на домашните.
Таман в този ред. Ако домашните не са ти единствения критерий, няма защо да се отказваш от идеята, а и си заслужава да изтърпиш седмица-месец, да видиш как вървят нещата.

# 164
  • Мнения: 6 029
Медовинке, бързо се оправяй, зарежи клипа.

Общи условия

Активация на акаунт