ПЪРВОКЛАСНИЦИ /7/

  • 27 448
  • 291
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Медовинке, ти гледай да се оправиш, те снимките няма да избягат! Виртуално сме с теб, скоро ще си на линия росна  Hugкато репичка! А клипчето съм повече от сигурна, ще е перфИектно!!!  Heart Eyes

За маршрутните карти - ни дума не ни е обелена.

За лични карти - тоже. Значи засега пас.

ЗПК е готова, но и нея не я искат още.  ooooh!

Кампари, мантуто започна леко на следващия ден да се зачервява, като лещено зрънце. На следващия (демек втори) вече мааалко повече. Замериха на трети ден. Важното е да има малко зачервено. Отчита се за отрицателно, ако изобщо не е зачервено.  Peace Как пазихме от водата. Къпех го с вдигната ръка (негова де  Laughing).

Днешните домашни - нещо много съм нервозна и аз.  ooooh! Тез обърнати бастунчета много зор, бееее! То колко уговорки кое е последно, пфууу...

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
При нас всички учебници са налице, с изключение на буквара...Домашните си ги пишат на занималнята, дъщеря ми пожелание ходи на занималня - там и харесвало, било много интересно и си играели...Като отида в 16.30ч. да я прибирам - не ще да си тръгва...Днес имахме родителска - искат по 118 лв./ за помагала, учебник и картинен речник с диск по английски - не са задължителни, но всички ще имат.. Thinking .,униформи, охрана, помагала за занималнята, за монтирането на камери в училище ooooh!/, добре че поне е на два пъти.. ooooh! .първата вноска само   Rolling Eyes 50 лв. и трябва да се събере до края на седмицата... ooooh!
А и в детската на синчето ще искат поне 30 лв., ако не и повече... ooooh!

# 167
  • Бургас
  • Мнения: 225
И ние днес писахме първата домашна. Направо щях да полудея! Накарах го първо да пише в упражнителна тетрадка и след това на чисто в официалната тетрадка. 5-6 реда ченгелчета, същите са ги писали и в градината. Писа ги от 13.30 до 16ч, и то защото беше на рожден ден, иначе сигурно щеше да отнесе до 21ч!!!!!!!! Като не направи някое ченгелче ка то образеца, хвърля всичко, ядосва се....ужас! Малкия по това време не спеше, та ту при единия, ту при другия /държах малкия далеч от баткото/. Ако така я караме, ще пишем домашни до сутринта.
Утре имат физическо. И аз смятам да го пусна облечен с анцуг и една тениска за преобличане.
В нашето училище има плуване - 2 пъти в седмицата по 1 час. Миналата година ходи, смятам и тази година да го запиша.
А за евентуална бургаска среща - колко сме от Бургас? Да се преброим! newsm03

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
На родителската среща днес нашата учителка ни каза, че не държи на това да е чисто и правилно написана домашната и даже да не е написана - няма проблем. Важното е мама да не му виси на главата и най -вече да свикне да си пише домашното на занималня или пък вкъщи, но само, като търси помощ от родителя само, ако не може да се справи само / по-нататък при някоя задача или упражнение.../ Не трябва да се стресира детето и да се страхува от трудната или обемна домашна и оттам от самото училище... Peace

# 169
  • София
  • Мнения: 3 421
Моята първокласничка като отидох да я взема беше щастлива, говореше си с двете останали деца, играеха си. Показа ми рисунка. Госпожата я похвали, каза, че си е написала всички домашни, проверила я била.
Прибираме се вкъщи, вечеряме, минаха и двамата през банята и седнахме да проверяваме домашните - по математика непипано Shocked Както са отбелязани редчетата така си стоят празни. Седна детето и ги написа точно за 5 минути докато си говореше с нас. Станаха хубави.
По български написано, но в учебната тетрадка(само там им било домашното, не разбрах дали наистина е така) - можеше и по-добре да е, но в учебната тетрадка не може да се пипа, иначе щях да я карам да го пише пак.
 
 По колко домашно им дават на Вашите деца, че го пишат с часове?
На нас ли ни дават малко? newsm78
Чудя се утре дали да говоря с госпожата от занималнята  - въобще не съм съгласна да се прибират с ненаписани домашни. Знам, че е още рано, но днес госпожата така упорито ме убеждаваше, че всичко е написано и е проверено...  А въобще не смятам да свиква да си пише домашните вкъщи след занималня и с помощта на мама и тати.

# 170
  • Бургас
  • Мнения: 225
Не мисля, че го насилвам. Но той иска всичко да е перфектно и ако на него не му хареса /написаното ченгелче/....е тогава се ядосва и се отказва да го направи. Винаги се опитвам да го насърчавам, казвам му като свърши дадена задача, тогава да ме извика да я проверя, но той на всяко ченгелче ме вика. Май ще минем на вариант занималня. Или пък и аз много бързо се отказвам да му помагам сама.  Sad

# 171
  • Мнения: 2 077
И моят момък е щастлив и усмихнат. Даже беше в състояние на някаква мега еуфория, която аз трудно издържам. Много е превъзбуден и за първи път, откакто се е родил трудно го обуздавам, а това ме вади от равновесие. Баща му казва да се въоръжа с търпение и да му дам няколко дни, за да влезе в релси, но напоследък съм преуморена и прага ми на търпимост е под критичния минимум. Не знам как ще се справя с Крисо.

Иначе, вчера "умрял от глад". Един сандвич не му стигнал. Днес е с два. Само да вметна, че той е много злояд, не се храни, тежи 17 кг. и дори вчера си мислех дали скоро няма да има проблем със свръх тегло, така набиваше цял ден след училище.

По физическо ги искат с анцузи, но на род. среща госпожата изрично подчерта, че не желае децата да идват облечени с анцузи на училище. Ще ги носим в торбите, а ако искаме можем да ги оставяме и в гардеробчетата. В петък имат спортен празник, тогава може с анцузи.  Laughing При нас искат цвички, гуменки и маратонки. Добре, че не искат и екипировка от диадора, че явно ще им се спортува спортуването!  Confused

Имаха домашна. Нищо особено. Карат си по програмата, та с учебниците нямам проблем. Днес вече щяли да имат "голяма" домашна, каквото и да означава това. Снощи ми се обади госпожата. Дошъл логопед в класа. Крисо имал "огромен проблем" и с него трябвало "изключително много да се работи". Логопеда оставил координати и чакал непременно да му се обадя. Крисо говори правилно, ясно, напълно членоразделно. "Огромният" проблем е лееееееко френското му "р", което аз с простия си инженерен мозък не разпознавам като такъв. Даже има чар в него. И се ядосах на квалификацията така поставена. Не възнамерявам да се обадя де. Ядосах се, че детето беше определено като изключително проблемно и то на всеослушание пред целия клас, както се оказа. Добре, че моят е позитивен и весел, та грам не си го слага на сърце. Ако беше се случило със сестра му нямаше да ми отнеме по-малко от седмица да я успокоявам.

Та така, при нас е минало нормално. Силно се надявам да се освести моят скоро, че тази свръх енергия и истерично въодушевление ми идват в повече.
dara, здрасти- не знам дали ме помниш, още от dir-а [в началото ellion]  Simple Smile чета си аз тука за първолаците и опааа познато име и на мама и на Криско, нали и аз с такъв  Laughing и ми стана едно супер миличко, че децата са пораснали едновременно и ей го вече други тревоги, но пак еднакви  Sunglasses
здравейте и на другите майчета, въпреки че не се познаваме Simple Smile адски е весело да си имаш първолак  Grinning  15-ти септември мина класически :
в началото бодро и щастливо, половин час по-късно почти готов да ревне от досада, и щото го накарали да лапа питка с мед   Twisted Evil
днес и вчера вече обаче всичко е ок, изръшкал цялото училище и успял да избяга за 15 минути от час с едни батковци-третокласници, които му казали да не е луд да си седи при госпожата  Laughing а пък моят е най-малкият в целия випуск, в класа му има дете, което е с 2 години и 2 месеца по-голямо.... както и да е, получих обещание, че няма да се повтаря Wink най-голямото ми притеснение беше, че нещо ще се шашне в непозната среда [голяма част от децата се познават от детски градини и предучилищна, а той е нов в квартала], обаче не. мисля, че училището му действа адски благотворно - яде в стола  Shocked  и си ляга в 21:30  Shocked Shocked единственият екшън е, че звъни на всяко междучасие да докладва, че не е акал или нещо подобно ахахах
от друга страна обаче му е леко скучно - може да чете супер бързо, както и да пише [на клавиатура Wink], математиката е в кръвта му - деления и умножения за нищо ги няма, и се опасявам, че възприема училището като някакво място за игра, където няма много задължителни неща. но с времето се надявам да влезе в час, буквално  Laughing

dara, за логопеда да ти кажа. не знам дали твоят Криско е ходил в детската, но аз моя го влачих една година заради проблемно "С", говори като испанец, с езика пред зъбите. и няма оправия, е тва е. само ако се замисли или го накарам, го докарва по нашенски. но аз мисля да реша въпроса генерално, като просто го запиша на испански и да трепе там с акцент  Sunglasses

# 172
  • Мнения: 1 878
Нашето първо домашно пък.....малко странно - да се оцвети един букет цветя  newsm78 в буквара по български език и литература  Thinking Младежа се справи сам, само ми го показа за оценка - ама то какво да му го оценявам. Е ще видиме нататък, то не че е хубаво да ги назорят от първия ден ама и така лесно........ ooooh! - чуствам как главоболията ни тепърва започват.

И ние имаме физическо утре, но не ни искат по екип още, защото само ще ги инструктират кое как, то за 35 мин. толкова - докато им обяснят и покажат съблекалня, салон, гардеробчета ред и пр. то минало и времето.

За писането ми е големия проблем, не ни се отдава много творенето с ръка  Thinking, не обичаме да рисуваме и да изрязваме  ooooh! та с ужас ги очаквам аз тия ваши чингелчета, завъртулки и т.н. финтифлюшки  ooooh!

Този пост стана с доста охчене и хленчене ама май сме на такъв етап, е дано да е етап де  Mr. Green

# 173
  • Мнения: 936
Здравейте, мами! Не успях да изчета всичко написано, но имам въпрос: давате ли пари на децата си и колко? За тези 2 дни давам на дъщеря ми сандвич, плод и банан, но не и пари. Днес ме сюрпризира, че в раницата имала пица. Не яла сандвич, а взела от новата си приятелка 1 лв да си купи пицата. Стана ми криво, че така е направила. Мъжът ми взе да я защитава, че са и дали , тя не си е поискала. Отговорих му,че утре на улицата може да я срещне някой ... чичко и да и даде 5 лв, и тя да ги вземе - нали и дават.
После мъжът ми взе да ми развива теории как от утре ще давана Жанета по1 лв, за да имала и тя самочувствие и пари. Как да му обясня, че самочувствието не е от парите и че дори 1 лв да и дава, пак може да не и стига. Тя ще иска и пица, и сокче, и т.н. Изобщо много здраво сме изпокарахме днес на тази тема.

# 174
  • Мнения: 1 878
Ние не даваме пари и ми се струва нередно на този етап да даваме, така че съм по-скоро на твоето мнение за парите. То и за мобилните мисля, че никак не е възпитателно, но заради някаква сигурност, че има връзка с нас при нужда сме го обзавели с телефон, но още се колебая дали това е добро решение  newsm78

Въпроса е доста сложен и може би отговора не е еднозначен. Интерсно е какво мислите, какво мислиме всички ние де  newsm78

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Аз слагам на детенце сандвич и нещо сладичко, по неин избор, / за обяд/ че стола още е в ремонт, и кроасан, сухари или нещо, по неин избор, за голямото междучасие, закусва сутрин вкъщи преди училище...и давам по 0.50лв. на ден. Моята и без друго не може да се оправя още с парите, колкото да се научи и ако я излъжат нещо или ги изгуби да не са много... Peace
А да попитам има ли тук първокласници, на които поради медицински причини не са сложени задължителните ваксини? И ако има как става самото освобождаване / при комисия/ ? Моля някой с повече опит по въпроса за помощ, че ни предстои... Praynig

Последна редакция: вт, 18 сеп 2007, 23:48 от bendji2710

# 176
  • софия
  • Мнения: 4 985
Здравейте, мами! Не успях да изчета всичко написано, но имам въпрос: давате ли пари на децата си и колко? За тези 2 дни давам на дъщеря ми сандвич, плод и банан, но не и пари. Днес ме сюрпризира, че в раницата имала пица. Не яла сандвич, а взела от новата си приятелка 1 лв да си купи пицата. Стана ми криво, че така е направила. Мъжът ми взе да я защитава, че са и дали , тя не си е поискала. Отговорих му,че утре на улицата може да я срещне някой ... чичко и да и даде 5 лв, и тя да ги вземе - нали и дават.
После мъжът ми взе да ми развива теории как от утре ще давана Жанета по1 лв, за да имала и тя самочувствие и пари. Как да му обясня, че самочувствието не е от парите и че дори 1 лв да и дава, пак може да не и стига. Тя ще иска и пица, и сокче, и т.н. Изобщо много здраво сме изпокарахме днес на тази тема.

ох писах писах и го изтрих без да искам - но с две думи - и аз това щях да питам.Но наистина всички деца имат парички (поне според щерката)Днес и дадох левче защото забравих да и купя вода , а и се успахме та и време за сандвич нямаше....
Беше ми ясно че някое шоколадче ще си купи от лавката, но пък вчера като я взимах от занималня кое с бонбони кое с бисквити и т.н.,
Утре ще ходи с 60ст.Но съм решила така да караме  - я по 30 я по 40 ст.Както се казва - храна осигурена, вода осигурена, плод си има- ако нещо ще се купува ясно е че ще е глезотийка.Но и те имат нужда от поставяне сега в реална среда и то не като издънки. Нашата логика за без пари може и да е много вярна , но децата ни са тези дето са сред вртъстници и някак си спомням че не приятно да си вън.За това си мисля че 20 ст. са по-скоро идеята за свикване с пари, боравене и самочувствие.Повече не бих и дала на моята госпожица поради факта че вероятно и сега много от големите ходят с по 2 лв. в джоба ( знам че има и такива с много повече).та ако в първи клас почнем с 2 лв, с колко ще ходим в 7 например.
И такива ми ти работи- пак се отплеснах.
20-30 ст, е добре да имат в тях.Важното е че имат парички, те и без това не правят разлика за мноооооооооого и много и малко.

# 177
  • софия
  • Мнения: 4 985
забравих нещо важно - категорично и забраних портмонета - камо ли пък на врата.Стотинките в джоба.

# 178
  • София
  • Мнения: 981
Днес като се прибра от училище Криси рева че вече нямало да ходи,защото едно дете пишело чертичките по-правилно от нея  Cry
След като си поговорихме и обясних някои неща,се усмихна и ми показа в тетрадките 3 шестици  Grinning.Домашното и беше по математика - прави чертички,а по български - наклонени.Написа ги много бързо,аз само седях до нея нито съм писала,нито сме трили.Направи ги горе долу добре,къде прави - къде криви  Wink.Казах и че е много хубаво и въобще да не се притеснява,всичко ще научи.
Досега и правех сандвичи,но ми каза че госпожата водела децата в лавката и иска утре да и дадем пари,за да си купи нещо.

# 179
  • Мнения: 1 608
Привет и от мен в ранни зори!
Черпя с горещо и ароматно кафе  kaffeetrmker_2

Вчерашния ден и при мен мина ужано напрегнато.
Прибрах детето от занималня ужасно уморено. При това го пребрах по-рано, защото не издържах. Много малко успя да разкаже.
В занималнята са писали, рисували и играли вън. Госпожата го похвали, но той ми се оплака от едно от децата.
После в градския транспорт имахме приключение. Да избегне удар с една кола, която го сасече шофьорът натръшка пътниците един върху друг. Аз съм с контузен крак, но на фона на избити зъби и травма на таза леко се разминах. Благодарение на голямата си раница Иван няма контузии.
Днес процедурата се повтаря - тати води, мама прибира. Вечерта родителска среща. Кой от двама ни ще присътва още не знаем.
Въобще при нас се очертава една седмица, че и следващата....

Общи условия

Активация на акаунт