Кога оставихте бебето за цяла нощ?

  • 4 071
  • 53
  •   1
Отговори
Кога оставихте децата си да пренощуват далеч от вас за пръв път и кога смятате, че е правилно да стане това?

Аз малкия още не го давам, а каката я оставих на 1год. и 10 м. Бабите чак се сърдят, че не ги пускам, та си мисля само аз ли съм такава?

# 1
  • Мнения: 967
Още не съм го оставяла, но гласъвах "след като престана да кърмя" - сега се кърмим нощем и не мога да го оставя без мен. Като се отбие ще мога да го оставям при майка ми понякога петък вечер, за да отида иаз на дискотека, че вече забравих ка ксе танцува  Grinning Бих го оставила само при родителите ми или при мъжа ми. На друг не бих имала доверие да го оставя поне докато не стане на 4 годинки

# 2
  • Мнения: 1 180
Първото го оставих за няколко дена на свеки у нас, когато беше на 8 месеца. Трябваше да ходя в чужбина и нямаше как февруари да го взема с мен. Всеки ден звънях и се притеснявах. Бебето още не съм го оставяла, ама то и няма как - още го кърмя. Но бих ги оставила само на бабите!

# 3
  • Мнения: 10 758
Не съм отговорила нищо , защото - почти не съм кърмила, освен в болницата, а каката я оставихме, когато нямаше още 6 месеца.сега бебо го оставихме на 4 месеца и 1/2. Трябваше да има в анкетата - преди 6 месеца.
 Аз си давам децата, защото мисля че така те ще свикнат с бабите. Пък и не виждам причина да не го правя. Нещо лошо ли ще им направят? Според мен не, даже ще се притесняват повече от нас да не им се случи нещо.Друг е въпроса дали бабите ги искат. Свекърва ми само като чуе, че искаме да й оставим само едното и почва да се оправдава колко работа има, и не може да го гледа.

# 4
  • Мнения: 4 358
Оставих Оги за една нощ, когато беше на почти 7 месеца.
Съпругът ми го гледа. Вече не кърмех.

# 5
  • Мнения: X
Моят отговор го няма - на 2 месеца.

# 6
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
на 8 месеца за пръв път пренощува у баба си

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Не съм я оставяла. Но и да не кърмех, пак не бих я оставила. Може би след 2-2,5г ще я оставя евентуално...или пък не.
По 1-2 часа я оставям сега максимум  Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 4 965
По принцип, не оставям бебки да спят далеч от мен, както не ги оставям и заповече от 5-6 часа да ги гледа някой друг (предпочитам да ги взема с мен и ги оставям, само ако с татито излизаме някъде "романтично"). Оставяла съм ги извънредно един-единствен път за 2 нощи при майка ми, защото и двамата с мъжа ми бяхме болни от грип и лежахме с 40 градуса температура - бебки бяха на 3 месеца и просто нямах физическа възможност да се грижа за тях, а и ме беше страх да не ги заразим. Бебки достатъчно често общуват с други хора - бабите, дядо им, прабаба, наши близки и приятели, други бебета и т.н. и не виждам смисъл за сега да ги отделям от мен. И моята майка се сърди, че не й ги давам за събота и неделя, но аз предпочитам те да си знаят леглата и бабаим да не ги разглезва много - спрели сме се на варианта баба им да идва да ги гледа вкъщи, а ние да излизаме и ако много закъснеем с прибирането майка ми да остава да спи у нас, а сутринта аз да мога да поема шушките.

# 9
  • Мнения: 3 932
На 9 месеца го оставихме при свекърва ми в провинцията, но за цяла седмица и не ми се   говори....каксе чувствахмв в една празна, празна...къща.

# 10
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Накарахте ме да се замисля,
по принцим съм 4ела 4е е добре дребосъ4етата да сменят от време на време обстановката..., но при мен е нежъзможно Confused
Но като се върнем лятото МуШморо4ето Ще бъде на година и 3 месеца  мислим да я оставим на баба и дядо да и се порадват за една две седмици

# 11
  • Мнения: 1 613
Не съм я оставяла до сега, по простата причина, че нямам баби тук. Но като се върнем в БГ за лятото мисля да я оставям, тогава ще е на 6 месеца. Но и аз едва ли ще изтрая повече от 1-2 нощи без дребочето...

# 12
  • Germany
  • Мнения: 7 920
Аз съм оставяла мъника поне 3-4 пъти от 2ия месец насам, но бабите идват вкъщи, а ние бягаме нанякъде и после спим в апартамента на наште. Ходихме даже за 2 дни на почивка но честно казано ми беше кофти без него. Иначе не виждам проблем да го оставяме. По добре да свиква отсега за да можем да си почиваме с татито понякога само двамата.

# 13
  • Мнения: 5 246
И аз няма как да гласувам  Simple Smile
С кърменето приключихме между 40-я  и 50-я ден,а за първи път го оставих за рождения ми ден,тогава той беше почти на 4 месеца  Simple Smile

# 14
Цитат на: boo
Не съм я оставяла. Но и да не кърмех, пак не бих я оставила. Може би след 2-2,5г ще я оставя евентуално...или пък не.
По 1-2 часа я оставям сега максимум  Twisted Evil


Радвам се че има и други като мен! Laughing
Бабите само ми подхвърлят, че съм била "майка орлица" и се замислих толкова ли съм зле?  ooooh!   ooooh!


Периода до 6 месец мислх, че го включвам в първата опция, но сте прави, че 4 месечно бебе съвсем не е "веднага след Раждането"  #Splat  #Splat  Грешката е моя!  Sad

Общи условия

Активация на акаунт