Как преживяхте намаляването на броя на кърменията

  • 644
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Мами искам да питам: Как преживяхте намаляването на броя на кърменията? - синът ми е на 7 месеца и малко (и мисля да го кърмя поне още толкова) и до 6 месеца беше само на кърма, чувала съм за бебета които се пристрастяват към кърменето Simple Smile, на сега си мисля че аз съм пристрастена към кърменето, от както захраних сина ми първо го кърмя и тогава давам другата храна която съм предвидила и колкото изяде толкова, като казах на личната лекарка на сина ми ( тя подкрепя ранното захранване)че така се храним тя се чуди че не съм заместила цяло хранене с пюре, аз по принцип не я слушам винаги- и съм убедена че в случая аз съм права Wink, но така или иначе рано или късно ще трябва да замествам цялото хранене и броя на кърменията с времето ще намалява докато се стигне до кърмене сутрин и вечер, но проблема е че не съм готова за това и не мисля че някога ще бъда готова зная че не е задължително но от друга страна съм решила че е добре детето ми да има горе долу режим на хранене като се съобразявам с него разбира се
 Моля дайте съвет как направихте компромис със желанието си да кърмите

# 1
  • Мнения: 11 003
В момента чета материалите за педагогическото захранване. Доколкото разбирам, при него не се замества кърмене, но нека по-опитните си кажат мнението.

В тази статия пише, че:

Цитат
Детето продължава да получава гърда както преди, когато поиска. Кърмачетата на 6-8 месеца не се нуждаят от основни храненията, които да заместват кърменето. Майчиното мляко напълно им стига, защото в него се съдържат всичките необходими за тях витамини, минерали, антитела и друго. Захранването може да стане енергетически значимо към 9-10 месечна възраст, а понякога и по-късно. До преди това кърмата е основната храна на детето.

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 15:57 от Гигилче

# 2
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 915
И по схема да караш със захранването, това не означава, че ще заместваш кърмения. Въпросът не е в начина на захранване -  по схема или педагогически, а в това да кърмиш на поискване.
Много добре ги преживях намаляванията на кърменията. До към годинка ги бе докарал до към 5. Само че човекът в един момент след годинката реши отново да си ги увеличи и кърменето стана безразборно. Сега, въпреки че кърма нямам, пак си суче поне 4-5-6 пъти през деня.
Компромисът, за който говориш може и въобще да не ти се наложи да правиш. Не му мисли от сега. Пък може съвсем други компромиси да се наложи да правиш: да суче постоянно, пък на теб да ти писне в един момент.  Grinning

# 3
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Сигурно ще е с облекчение  Wink
Хранене замества по неволя, т.е. като е оставен при баба, от мен рядко приема манджа.

# 4
  • Мнения: 8 242
Хм, не съм забелязала да сме намалили кърменията  Crazy Даже напротив.. Понякога е такава лепка  Twisted Evil

# 5
  • София
  • Мнения: 12 223
   Да и аз се бях замислила именно затова. Забелязах че мамите около мен на които бебчетата се отбиха го преживяха доста трудно. Аз доскоро не откривах никаква разлика в броя на кърменията. Напоследък след болницата т.к хапват повечко твърда храна май кърменията намаляват.
   Спасява ме това че реално никога не съм знаела колко пъти сучат, а и използвам кърменето не само за хренене, а и за приспиване, успокояване, така че дори да се заместят някои хранения остават достатъчно кърмения за мое и тяхно удоволствие  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 1 480
Трудно- и психически, и физически. Макар че скоро я захраних и не съм заместила кърмене, чувствително намаля продължителността на кърменията предиобяд... Днес сутринта се съдра от рев- не се успокои и на гърдата, нищо не помогна, докато не се сетих да предложа малко пюре- като отвори онази ми уста и залапа #Crazy Стана ми малко тъжно, че предпочете бурканчето пред гърдата, което е тъпо всъщност.
Другото е, че гърдите ми често се препълват и ми тежат, цедя по малко за облекчение, намалих течностите, но сутрин пак съм като силиконка и с мокра предница на пижамата.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 504
Bettie Page мммдаа и аз имах такава случка и на мен ми стана тъпо...после се примирих, че каквото иска бебека това ще е. За мое щастие интереса към пюретата и се нормализира:))Понякога си мисля, че постъпвам егоистично, като предпочитам да я кърмя, а не да й давам пюрета..е не че не й давам, но в общи линии не я насилвам да яде по много и не сме заместили кърмене, но явно си я засищат и ми цока по по-малко/а понякога просто отказва цицата и си чака пюрето, и след около 1 час иска цица/, но пък увеличи цокането през ноща, което ем ме радва, ем пък ми е криво, защото сега цока към 1,30-2,00 и после към 6, а преди като си заспеше в 21-21,30 чак към 4 5 цокаше...явно с нощните кърмения си набавя необходимото кличество мляко и такам...Simple Smile))

# 8
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Благодаря ви момичета, поуспокоих се, поне не съм само аз така Embarassed.
Bettie Page наистина е много тъжно, на нас все още не ни се е случило това, но вероятно е  неизбежно. Sad
 EmilyR именно за това говоря,

Понякога си мисля, че постъпвам егоистично, като предпочитам да я кърмя, а не да й давам пюрета

Понякога дори си мисля че съм от онези ревниви майки които искат винаги децата им да са малки и да са едва ли не зависими от тях. Надявам се да не се стига до там  Laughing

# 9
  • Мнения: 374
Нормално, как трябва да го преживея... Когато го правиш от необходимост /напр. тръгване на работа/ се настройваш психически предварително и така...

Общи условия

Активация на акаунт