Отново за шофирането и отговорността....

  • 620
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
Мили бъдещи и настоящи  мами, наскоро пуснах темичка за шофирането. Повечето от вас споделиха, че са шофирали или до края или така възнамеряват... И аз бях решила така. До днес сутринта...
Като повечето бременни и аз съм с ниско кръвно, малко по-нисък хемоглобин, еритроцити и хематокрит( т.е. оная заформяща се анемийка при бременни)...чувствам си се ок иначе. Но днес сутринта колабирах, нисичко кръвно. Вярно, бях на бюрото си. Съвзех се бързо. Но ако бях на волана, можеше да стане страшно...Не само с мен и бебока, а и да пострадат и други невинни и нищо общо нямащи с мен хора...Да пази Господ!
Но се замислих после...и мисля, че всички ние трябва да бъдем отговорни! Състоянието ни предлага изненади, за това може би трябва да се откажем от този комфорт и самостоятелност каквото е шофирането...
Това е мами, бъдете здрави!

# 1
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Всеки решава сам за себе си дали да шофира или не, всеки си знае как се чувства, знае каква отговорност поема за себе си, за останалите участници в движението и най-вече за детето, което носи...
Дано повече не ти се случват толкова неприятни неща   bouquet

# 2
  • Мнения: 306
Всеки решава сам за себе си дали да шофира или не, всеки си знае как се чувства, знае каква отговорност поема за себе си, за останалите участници в движението и най-вече за детето, което носи...
Дано повече не ти се случват толкова неприятни неща   bouquet
Разбира се! На никого не налагам мнение! Просто споделям как промених мнението си за отрицателно време... Защото обикновено хората се замисляме когато стане нещо лошо...а преди това живеем с усещането, че "това на мен не може да се случи"!
 И дано е така newsm10

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Много далеч съм от мисълта, че си налагаш мнението.
Извинявам се, ако е прозвучало така   bouquet

# 4
  • Мнения: 306
Много далеч съм от мисълта, че си налагаш мнението.
Извинявам се, ако е прозвучало така   bouquet


 Grinning  bouquet

# 5
  • Мнения: 433
Хм, точно днес шофирах от 8,30 сутринта до 13 ч из цяла София, по диагонал и през околомръсното я обходих...  Ок си бях. Е, сутринта бях омела 4 дебели филии с масло и кшкавал,после сладко от малини. И чай.   Sunglasses

Мисля, че всяка от нас е достатъчно отговорна да прецени моментното си състояние. Когато се усещам с ниско кръвно, взимам мерки и без да съм бременна. Както и когато се чувствам зле, не шофирам - и преди да бях забременяла го правех. 

Чудно ми е друго - не си ли усетила признаците преди да колабираш? Цял живот съм с ниско кръвно и много добре знам как се чувства човек в това състояние, както и преди колабиране - и  трябва да вземе бързи мерки. Говори с лекаря си.

# 6
  • Мнения: 4
Аз не искам да карам но ми се налга зарадин Роси.  

Последна редакция: вт, 18 сеп 2007, 11:05 от marina_77_

# 7
  • Мнения: 4 111
Права е bilkata, трябва да вземеш мерки. Отлично разбирам, че си добронамерена. Аз бих предпочела личният автомобил пред градския транспорт, естествено ако се чувствам добре.

# 8
  • Мнения: 306
Хм, точно днес шофирах от 8,30 сутринта до 13 ч из цяла София, по диагонал и през околомръсното я обходих...  Ок си бях. Е, сутринта бях омела 4 дебели филии с масло и кшкавал,после сладко от малини. И чай.   Sunglasses

Мисля, че всяка от нас е достатъчно отговорна да прецени моментното си състояние. Когато се усещам с ниско кръвно, взимам мерки и без да съм бременна. Както и когато се чувствам зле, не шофирам - и преди да бях забременяла го правех. 

Чудно ми е друго - не си ли усетила признаците преди да колабираш? Цял живот съм с ниско кръвно и много добре знам как се чувства човек в това състояние, както и преди колабиране - и  трябва да вземе бързи мерки. Говори с лекаря си.
Ами не, нямаше време за реакция и всичко стана много бързичко. И естествено знаех какво става, но има моменти в които нищо не можеш да направиш...и по принцип съм си с ниско кръвно, знам за какво иде реч. Знам и какви мерки би трябвало да се вземат бързо. Но по-скоро ми се струва, че при бременност всичко друго става много по-бързо. Организма ни е по-различен, по-уязвим...
А с лекаря си естествено, че говорих, и бърза помощ бяха извикали колегите в работата. Но не това исках да коментирам, когато пуснах тази тема. А 15-20 мин. преди това си бях супер  и бях дошла на работа с колата. И моментното ми състояние си беше екстра. И бях закусвала, е не такива количества, но достатъчно.
В никакъв случай не подценявам преценката ви момичета, само споделям, че понякога нещата ни изненадват.
Естествено, че съм добронамерена, казвам го, защото винаги съм мислела, че е глупаво да се учим само от собствените си грешки. Донякъде и за това е този форум...

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 23:03 от sweet_kiss

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Това може да се случи, да не дава Господ, и на небременни. Ниско кръвно, сърдечни проблеми, преумора...важно е всеки да умее да прецени състоянието си преди да седне в колата.

# 10
  • Мнения: 1 049
На всеки може да се случи изведнъж да не се почувства добре докато кара... После като трябва да караш бебенцето си в колата е още по-напрегнато. Никой не може да се презастрахова. Само важна е бързата реакция... като има нещо веднага да се спре и да се остави колата дори и да не е на много подходящо място...  Laughing

# 11
  • Мнения: 552
Съгласна съм,че трябва да се взимат мерки и мнооооого да се внимава...Но на мен лично/както предполагам и на повечето бременни/ ми се налага да ходя на работа,която се намира доста далеч от нас и нямам директен градски транспорт освен една маршрутка/която и тя не е баш директна/
Но ще ми е много по-притеснително да се возя в тези наши МАРШРУТКИ - та те карат като луди,тъпчат се втре 100 човека и нееднократно съм чувствала,че ще ми изпаднат бъбреците камо ли нещо друго - СТРАХ МЕ Е!А и в другя транспорт положението е същото!Ако можеше пеша ДА ама като НЕ - много внимателно с колата и така!
Успех на всички шофьорки!  Peace

# 12
  • Мнения: 753
Шофирах до последно: до 15 май(когато ме удариха, другият шофьор беше пил алкохол), на 19 родих....стреса беше голям за мен, тогава...лошо ми става като си спомня....и не бях в движение, а спряла на стоп и пак ме удариха....сега за себе си знам че в 8/9 месец е страшно рисково да шофираш(не си сигурен другите на колко ракии са) ....цялата бременност шофирах, от това зависеше работата ми, но при следваща бременност едва ли ще шофирам до последно

Общи условия

Активация на акаунт