а хубавите небългарски имена?

  • 21 297
  • 221
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 750
Даниел ми харесва Simple Smile

# 211
  • Мнения: 11 003
Мисля си за Себастиан/героят на Раян ФИЛИП/ в Секс игри се казваше така Simple Smile
И филма як и пича як.........вие какво мислите за избора ми?

Приемам предложения,като крайния ми вариянт е ДАНИЕЛ

Даниел е много хубаво и звучно име. Peace
Други предложения: Филип, Антон, Антоан, Валентин.

# 212
  • Мнения: 983
или анкетка за  мами от по-ниско ентелегентното съсловие.  Понеже съм пускала преди тема по въпроса с небългарските имена, знам, че не сме малко, нека да си направим собствено проучване. Който има желание може и да сподели на кой аджеба е кръстил детето си.  Laughing
-така , аз понеже не стоплям веднага , а и съм категорията чужди имена реших да се "изкажа": какви са показателите , по които "опредеяш мами от по -ниско ентелегентно съсловие" и всъщност ти от кое съсловие си , че правиш проучвания и какво целлиш с тези проучвания -нали "стопляш аджеба" ,че без особена причина не си губиш времето да си правиш анкетки ...или си любопитна ....или търсиш корените на психологията на определени съсловия -та нещо от сорта те помолих учтиво да обобщиш.
Прочети цялата тема, преди да питаш!!!!!!!!!!

# 213
  • Мнения: 1 277

Горките деца с прекалено Бг имена... Embarassed
Голям срам ще берат един ден....сигурна съм.


 Твърде смело изказване. За имена като Вълчан, Черньо, Горанка- да, съгласна съм, че днешно време не звучат много добре. Но "прекалено БГ имена" (използвам твоя израз) са и Велизар(а), Боян(а), Ралица, Елица, Момчил.... И те ли трябва да се срамуват?
А Себастиан е много хубаво име. Други предложения- Максим и Филип.

# 214
  • Мнения: 506
Цитат
Това как кръщаваш децата си показва нивото на интелигентност/култура на семейството според проведено проучване на зависимостта избор на име -интелект на членовете на семейството. По-интелигентните семейства избират българско име, тези с по-ниска култура - "вносно". Според моите наблюдения май има нещо вярно.
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Това е глупаво!!Що за измишлио-дивототини!Дъщеря ми се казва Криста, това е име което си измислихме, и после разбрахме, че в България има още 4-6 деца с това име за близките 20-т години, та и това ме прави тъпа-не мисля.
 Племеника ми се роди на 11.май-Кирилов ден , на именния ден на баща си (дойде си с името детето) и се казва като него Кирил-това какво значи?
Родил се е значи и тоя, дето ще ни казва как да си кръстим децата ли?..Благодаря, ама не!! ooooh!
Цитат
. ..Според моите наблюдения май има нещо вярно.
Според моите, обаче няма!! Naughty

# 215
  • Мнения: 1 800
Само в български форум може да има такава тема Joy

Отдавна по света имената нямат нищо общо с произхода, камо ли с образованието на човек.
Очаквам в скоро време  петиция за премахване на небългарските имена и всички по закон да се наименуват момичетата  Пенка, Стоянка, Грозданка и момчетата- Пальо, Пейо и Маринчо, за да сме по-  интелигентни Crazy

нищо против хората с тези имена, взаимствала съм ги от семейното родословно дърво Peace

# 216
  • Мнения: 5 940
Моите наблюдения са, че по-интелигентните хора избират хубави имена на децата си, независимо дали са български или не. Важно е такова име да дадеш на детето си, че то да не се срамува от името си и от теб. Този спор е безсмислен.

# 217
  • Мнения: 4 965
... по-интелигентните хора избират хубави имена на децата си, независимо дали са български или не. ...

  bouquet

# 218
  • Мнения: 503

Горките деца с прекалено Бг имена... Embarassed
Голям срам ще берат един ден....сигурна съм.


 Твърде смело изказване. За имена като Вълчан, Черньо, Горанка- да, съгласна съм, че днешно време не звучат много добре. Но "прекалено БГ имена" (използвам твоя израз) са и Велизар(а), Боян(а), Ралица, Елица, Момчил.... И те ли трябва да се срамуват?
А Себастиан е много хубаво име. Други предложения- Максим и Филип.




E....не става дума за абсолютно всички Бг имена...защо да го дъвчиме това.
Но тези ,които споменах ,а и мн други не ги възприемам....с което не ангажирам никого !
Никога не слагам всичко под общ знаменател.
Споделих мнение,понеже четох темата за Бг имената.

Забравих да спомена по-горе,че съм образована,понеже това явно е критерий за някои  Confused

# 219
  • Мнения: 503
Благодаря ви за предложенията.

Филип,Максим,Валентин,Антонио също ми харесват Wink

Има и две имена за момиченца ,които мн ми харесват,но не мога да се възползвам Wink

Лиорена,Тамая/Японско цвете е 2то/ споделям ги с бъдещите мами на малки мадами Simple Smile


# 220
  • Мнения: 96
 Grinning Я ми виж лентичката! Каквото и име да изберете на малката, все ще е хубаво! Звучни имена сте избрали. Леко раждане и здраво и красиво бебе! [/quote]

Благодаря Hug Засега най-големите фаворити са Ава и Кая:)

# 221
  • Мнения: 506
Цитат
Моите наблюдения са, че по-интелигентните хора избират хубави имена на децата си, независимо дали са български или не. Важно е такова име да дадеш на детето си, че то да не се срамува от името си и от теб. Този спор е безсмислен.
Ами да, така си е!! thumbsup
Моята майка е кръстена на баба си Анастасия - Ташка...да не ви разправям какъв срам се е срамувала, а и все още се срамува и какви подигравки и обиди е понасялая...ами то как да не!! smile3505

Общи условия

Активация на акаунт