За рекламата на Кока-Кола!!!

  • 9 172
  • 217
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 353
  Леля Мария ми идва да я ритна по потния задник и не си купувам "Бонукс", не знам защо. Вятър работа е това за лошата реклама. И кола не пия, но ценя идеите.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 147
На мен музиката от въпросната реклама ми е много дразнеща.
Напомня ми на някакъв еврейски религиозен химн. Може и да не е такъв, но ме дразни.

# 17
  • UK
  • Мнения: 3 959
Кока Кола, със или без тире, няма нужда от реклама, за да се продава, и една евентуална лоша такава изобщо няма да им навреди - те имат възможността, при желание, да правят реклами с идея, с послание, тъпи реклами, неразбираеми реклами, каквито си искат. Могат да направят бутилка с форма на пенис и пак ще се продават.

# 18
  • Мнения: 9 050
  Леля Мария ми идва да я ритна по потния задник и не си купувам "Бонукс", не знам защо. Вятър работа е това за лошата реклама. И кола не пия, но ценя идеите.

Точно това е моята идея. Че Кока-Кола може да си позволи реклама, чиято цел не е да продава. Кока-Кола отдавна прави реклами с идеята за стил на живот, а не просто реклами - имам прах за пране, който трябва да пробутам. Той е същия като другите, обаче мен другите не ме интересуват. Аз трябва да си побутам моя прах.
Колкото до леля Мария - това е един от най-използваните подходи в рекламата. Т.нар. " дразнеща реклама". Важното е да ти влезе в главата. До толкова ти се забива тази леля Мария с нейния Бонукс, че ако те попитат за три марки прах за пране, със сигурност Бонукс ще е една от първите, за които се сещаш. При голяма част от потребителите същото се получава и когато застанат пред стилажа с праховете. А точно това е целта. Защото когато нещо ти се набие в главата, рано или късно ще си го купиш, пък било то и само за проба.

# 19
  • Мнения: 677
Кока-Кола е винаги с тире, запазена марка е, МГМ.
Рекламата е страхотна!

# 20
  • Мнения: 677
Ей с тази ви поздравявам. Кока-Кола имат невероятни реклами.

# 21
  • Мнения: 2 353
  Зина, никога няма да си купя "Бонукс", най-малкото защото си представям брадавица и комплексирано мушкато. Съгласна съм, че Кока-Кола могат да си позволят много повече, но то е защото са били креативни, не са заложили на кака Мара с мустака, евтинко и "само три жени, пет и двайсет ще ви излезе". Представяш ли си как онази жена рекламира Кока-Кола? Joy Сигурно ще си полива умрялото от завист мушкато Party

# 22
  • Мнения: 2 792
 Аз дълго време бях в чуденка, какво точно се случва в рекламата, защото хващах основно края й и нищо не ми говореше. После я гледах от до и сега съм в чуденка, каква ще бъде трансформацията на последното споделяне. Основно се учудих, че могат да рискуват да бъдат толкова директни и неразбрани, много ми допада.
Децата ми са абсолютно необременени от всички тези мои чуденки и много я харесват рекламата, повечето неща, за които говорите тука в темата няма да им говорят нищо или няма да направят никаква връзка. Личното отношение си е лично отношение, не е замисъл на автора. 
 

# 23
  • UK
  • Мнения: 3 959
Добре, а рекламата с женския задник и надписа "С най добрия звук" тогава каква е?

# 24
  • Мнения: 9 050
Просташка. Само малоумник може да измисли подобно нещо и да го нарече реклама. Това са го измисляли фиркани автомонтьори според мен.

# 25
  • Мнения: 3 405
Кока-Кола могат да правят каквито си поискат реклами. На тях и само името им е достатъчно за реклама.
Тази я харесвам. На фона на цялата "помия", която изгледах напоследък много малко са идейни, издържани и различни.
Но всяка реклама се цели в определена група, за която се предполага, че ще я разбере.

# 26
  • Мнения: 226
Ако ви чуе Серджо Зийман ще му стане лошо! Можело да си позволят да правят каквато си искат реклама. Те 2-3-4-5 милиона ей така се харчат независимо от продажбите. А пък, ако една реклама трябва да ми се обяснява във форум, за да я разбера - пази боже!
Всяка реклама трябва да се прави с цел продажба - особено на търговска организация! И от Кока Кола го твърдят това. Аз съм сигурна, че те са направили достатъчно проучвания и са преценили как да направят рекламата си. Това, че на мен не ми харесва, не значи, че на таргета, на който трябва не е харесала.
Колкото до нон профит рекламите - не подхождайте толкова снизходително към пазара ни. Това са особености, които трябва да се имат предвид, а не да се изтъкват като слабоумие и видиш ли невъзможност да пробутаме по-засукана реклама. Нормално е в едни развити и материално осигурени общества реклами със социални елементи или защитаващи каузи - като тези на Бенетон например - да въздействат върху психиката на един необременен сравнително щастливо живеещ западноевропеец или американец. В нации, които са в преход, криза или война естествено такива реклами не вървят - там хората искат илюзии, красоти, фантазии - нещо, което да не им напомня за мизерния им живот. 

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Най-хубавите реклами прават Кока-кола Grinning Просто са страхотни!
Точно тази, която коментираме обаче, не ми харесва. И по-точно, не самата реклама, тя е идейна, оригинална, браво за което Peace Обаче това изродче с птичите крачета ми е  Sick Можеха да направят някоя по-симпатична трансформация Laughing

# 28
  • Мнения: 3 405
Аз я възприемам така: няма значение кой какъв е (как изглежда), всички пием Кока-Кола.
Това ми внушава рекламата. И то по много по-добър начин, отколкото, ако същото беше написано или казано.  Grinning

# 29
  • Мнения: 3 405
Можело да си позволят да правят каквато си искат реклама.

Защо да не могат?  Peace
Нямам предвид финансовата страна (тя е от най-важните, естествено), а това, че са толкова известни, че дори само знакът е реклама за тях.
Но аз съм обременена професионално с рекламата и внушението й  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт