Ужасно съм възмутена от управата на Пирогов!

  • 13 773
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 116
Преди две години се случи същото и на моята свекърва. Само че тя беше със счупена ръка. След н-тото чупене и наместване решиха да я оперират за да не зараства на криво ...
Приеха я, сложиха и даже упойката, но не я оперираха ! За мое учудване не поискаха "дарение". Наместиха и за пореден път ръката и я изписаха. В резултат на което сега ръката е крива.
За нещастие жената взе, че падна в един подлез миналата седмица и се наложи пак да посетим Пирогов. Нищо счупено !
Но начина по който работят направо ме втрещи. Прегледа се извършва дистанционно, в смисъл от 2 метра разстояние. Сестрата прави превръзка без ръкавици... А през цялото време доктора се тюхка и вайка, че кабелната тв е спряна и няма как да гледа мача! Просто потресаващо...
И тези същите "грижовни" лекари искат големи заплати !

# 46
  • Мнения: 524
Ваче, дано жената се оправи бързо и не ви се налага повече да се срещате с пироговци.
МИналото лято сина ми си счупи ръката, беше някакъв ужас. В Пирогов го приеха веднага, но тъй като скоро беше пил вода трябваше да изчакаме 4 часа за да го оперират. Знаеш ли как се чувствах пред операционната, където той плачеше, а анестезиоложката му крещеше да спре, защото му се пукат вените и не може да  сложи абоката! Това става в 22ч , нощта няма да я описвам. След визитацията на другата сутрин, на която никой нищо не обясява на невежите майки-придружителки, дойде една санитарка да ме уведоми, че трябва да заведа детето в стаята на лекарите. Той изплашен, боли го, реве, едвам го накарах да стане, а тя взе да ми крещи как не ме било срам да оставя  детето  без да го преоблека, бил потен!!!  И всичко това след тази кошмарна нощ! Да не говорим, че платих за моя престой в болницата (за спането на стол) 10 лв на нощ, а за него платих 600 лв за 3 дни лечение и престой, защото сме с частна застраховка!!!  Направиха си устата и за дарение!
А за това, че след изписването имаше Т,  и аз го водех там, а те ми обяснваха че сливиците му били големи и затова имал Т, докато една нощ дежурния лекар не махна гипса за да видим загноила рана, но това не попречи да ни каже да идем на другия ден, другия лекар да кажел какво да правим.  Бяха ме докарали до там, да изпитвам ужас, че съм загубила картончето, дадено ми със следващия час за преглед! А и да не забравя да спомена санитара, който сваля гипса.  Докато сваляше 40 дневен гипс и синът ми мрънкаше, той му разправяше, с цигара в устата, как ей сега ще му падне ръката!!!
Но както беше написал някой преди мен, това е положението в цялата държава, и не само в сферата на здравеопазването!
Ей, на това му се казва безобразие, ставала съм свидетел на отношението към възрастните хора, не съм реагирала, защото нали сме им в ръчичките, но откакто платихме за операции на детето и господина не си свърши работата, съм се зарекла да не давам рушвети, дори след операция и бонбони не купувам - това им е работата. Да похваля ортопедията в Горна баня, персонала е вежлив - от санитарите, до лекарите. Ваче, при възрастните хора възстановяването е много по-дълго, но дано имате късмет и да забравите за случилото се. Успех.

# 47
  • София
  • Мнения: 13 206
Момичета, направо се втрещих Shocked. Аз вече мислех, че само аз не съм наред и нещата ми се виждат преекспонирани. Явно не е така.
Nadq, не мога да си представя какво ти е било. Айде голям човек да се защити, ами малко дете.  #Cussing out
tiferet , като видят човек на 80 г. направо го отписват.. жалко е това и срамно! Много съжалявам, за това, което ти се е случило.

# 48
  • Мнения: 3 091
Ваче, съчувствам ти! горката жена!
аз не се впечатлих толкова от наглостта за дарението - не е задължително, въпреки, че сестрата е била доста нахална! ядосвам се на гадорията, наглостта и мародерството от страна на санитарите! това е някакъв ужас! лежиш, напълно безпомощен, и на всичкото отгоре санитарите те подлагат на допълнителни унижения!

# 49
  • София
  • Мнения: 13 206
Виза, вярно е по-дълго възстановяването. Тия хора ни разбиха на пух и прах. 3 месеца след операцията би трябвало да е възстановена напълно и да си тичка Grinning. Сега заради тия пусти дни цялата работа подозирам как ще се увеличи с месец. Дано да се вдигне бързо, тя има дух и хъс!

неСпаске наистина е така. Човек дет се вика ще издържи физическата болка от операцията и от самото счупване. Ще стисне зъби и ще изтърпи, но унижението от санитарите е много гадно. Тя сама си поискала катетъра, въпреки, че е ясен риска от инфекции, но явно унижението е било по-силно Sad

# 50
  • Мнения: 7 821
Ваче, дано бързо се оправи свекърва ти!
Началото на годината преживяхме подобна случка, с лелята на съпруга ми. Паднала, счупила си ставата и спешно я приеха в Пиригов. Свекърва ми е лекар с връзки и за това я оперирах бързо и не са искали "дарения", но за съжаление това не значи че всичко мина добре. Оправиха я за една седмица и я изписаха по бързата процедура. НО, никой не прегледа нищо друго освен счупването, никой не си зададе въпроса "Защо, аджеба тази жена е паднала?" оказа се че тя е направила някакъв микроинсулт, но той така и не е лекуван. Щом някой бил приет по една клинична пътека, те можели да го лекуват само по нея  Shocked . От кътетара получи възпаление, което лекува със силни антибиотици повече от месец. От възпалението не можеше да уринира сама и в къщи също беше с катетър, от инсулта беше обездвижена едната и страна и се залежа, вследствие на което получи страхотни рани. Не искам да ви описвам колко доктори намериха да я долекуват в къщи, срещу заплащане, колко връзки и "дарения" им трябваха за да се съгласят да я вземат в неврологията на Военна болница за да лекуват инсулта, колко рехабилитатора смениха ... не е за разправяне  ooooh! .
Добре че жената излезе жилава и с желание за живот и след 7 месеца най-накрая успя да се стабилизира и да се вдигне на крака. Но ако не беше свекърва ми която всеки божи ден ходеше да я превързва и намери лекари за домашните посещения и ако нямаха финансовата възможност да плащат, да си е отишла от този свят много бързо.

# 51
  • София
  • Мнения: 13 206
Ели, май, май... божа работа.. Това е вярно, че като си по една клинична пътека не могат да те лекуват за друга. Май много гледаме д-р Хаус  Twisted Evil

И тя сега продължава рехабилитации. Изписали са й едни инжекции 26 трябва да сложи, по 16 лв са. Против тробми. да не се съсирва кръвта. Абе гадна работа при всички случаи.. Confused

# 52
  • София
  • Мнения: 3 328
Не знам... просто не знам какво да напиша, Ваче. Почвам няколко пъти писането и трия. В "Пирогов" съм получавала отношение като към човек само и единствено към детето си. И само и единствено когато са преглеждали него, не са искали пари. Но дори и само заради него и това, което са направили за него - благодарна съм на пироговци.
Това обаче не значи, че мога да премълча възмущението си от начина, по който се отнасят с възрастните. Свекър ми си заминал там преди години /не го познавам, за съжаление/, защото при счупен в тазобедрената става крак, разкъсани мускули и мастни тъкани, и непрекъснато напомняне от страна на свекърва ми, лекар по образование и по призвание, колегите й пропуснали да забележат малка подробност - че има опасност човекът да направи емболия. Направил я. Не излязъл жив оттам.
Втори случай - Бъдни вечер на 2002 г. Аз - в прилична и личаща бременост, с оттекъл и страшно болящ свод на лявото стъпало, и с бастун. Отиваме с мъжа ми в Пирогов, влизам аз сама, питат ме: "Падала ли си днес?", аз наивно отговарям отрицателно и ме изритват от кабинета с все болката и бастуна.
Трети случай - миналото лято. Навехнат глезен, пак мой. Чакаме час пред лекарския кабинет. После ме пращат на рентген. Лигавият лаборант ми прави снимка, като междувременно два пъти в прав текст казва на мъжа ми, че иска дарение /?!?/. Втория път, на тръгване от кабинета, мъжът ми не издържа и му хвърли в лицето два лева. То бива простотия, то може, ама до там ли я докараха...
Ваче, мила, безкрайно се радвам, че операцията е зад гърба ви. Пожелавам бързо възстановяване на свекърва ти, което да направи нея самостоятелна, а на Алекс да върне тати у дома. Пожелавам ви да нямате повод да се връщате там, че оназ тетрадка...изуми ме най-много това, че в нея се записват ОТКАЗИТЕ от дарение. Ето това е най-безсрамното според мен в случая.

# 53
  • София
  • Мнения: 13 206
Пожелавам ви да нямате повод да се връщате там, че оназ тетрадка...изуми ме най-много това, че в нея се записват ОТКАЗИТЕ от дарение. Ето това е най-безсрамното според мен в случая.


Да, и мен това всъщност ме взриви!!!! Безсрамно, нахално и не знам какво. Вчера мъжът ми купил подлога... за 5 лв. Човек си вика подлога, че какво ще й е различното. Ми различна е. С контейнер, удобна, заоблена, няма ръбове, абе направо се учудих като я видях. Викам на мъжа ми, купувай още една! Отивай в Пирогов в отделението и като вземеш епикризата на майка си връчи на сестрата подлогата и й кажи, че правиш дарение на отделението на стойност 5 лева. Нека поне един пациент да се почувства удобно в най-неудобната чааст на престоя си. Ама той няма да го направи, а аз бих! Twisted Evil

# 54
  • Мнения: 7 821
Карима и аз съм много доволна от детските лекари и травматолози. Няколко пъти сме опирали до тях и винаги са били бързи, коректни, възпитани, не са ни искали и 1 лв. Но към възрастните се държат безобразно. Да не си стар и болен в днешно време  ooooh! ...

# 55
  • София
  • Мнения: 13 206
Ааа, и още нещо искам да кажа... на мъжа ми при изписването не са казали абсолютно нищо!!! Не са казали конци има ли раната, трябва ли да се махат. Контролен преглед, епикриза... нищо! Разбирате ли! Нищо! Дали е заради ОТКАЗВАМ да направя дарение или за немарливост не мога да преценя. А в клиничната пътека накрая е написано как трябва да се изпише пациента, каква информация да му се даде и пр. Явно пверсонала в Пирогов е чел само частта за броя дни, но е пропуснал последната...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 56
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
и на мъжа ми са му изтръсквали последните стотинки "за дарение"

# 57
  • Мнения: 3 146
Добре сега, пари не са ви искали, всички били любезни. Хайде пак да го разкажеш, че не разбрах защо си бясна. Уж били любезни, пък не били съвсем любезни. И изобщо защо стоите за планова операция в Пирогов? Винаги съм била против плановите операции там. Това трябва пак да си стане спешен център и там да се правят само операции по спешност. В Горна баня цяла клиника по ортопедия има. Огромна, обновена, хубава. Ама не - в Пирогов ще се оперираме! А ако дойде някой спешен, размазан от кран, той ще чака, защото има планова операция  ooooh!

Хайде, хайде! Когато се счупи крак, приемането е по спешност и става или в Пирогов, или във Военна болница. То и в Правителствена е супер, ама не е лесно до влезеш там, нали. На мен ми е ясно то какво се оплаква жената! Особено това със санитарите. Ми същото го приказваха сестрите на бебето ми на 20 дни, оперирано - защо реве през нощта, като трябвало да го нахраня!! Те си лягат в 12 часа и заспиват, дразнят се, като ги буди дори детски плач, а това им е работата!!! Дори им плащат извънредни за нощет труд!!! Ми, казвам, лекарите забраниха да го храня през нощта, с коремна опреация е! "А! - казва сестрата - "ми като реват, ние ги храним и нощем. Гладни са горките!" Представете се какво се случва с децата, които са в болницата без родители!!!

# 58
  • София
  • Мнения: 13 206
Хайде, хайде! Когато се счупи крак, приемането е по спешност и става или в Пирогов, или във Военна болница. То и в Правителствена е супер, ама не е лесно до влезеш там, нали. На мен ми е ясно то какво се оплаква жената! Особено това със санитарите. Ми същото го приказваха сестрите на бебето ми на 20 дни, оперирано - защо реве през нощта, като трябвало да го нахраня!! Те си лягат в 12 часа и заспиват, дразнят се, като ги буди дори детски плач, а това им е работата!!! Дори им плащат извънредни за нощет труд!!! Ми, казвам, лекарите забраниха да го храня през нощта, с коремна опреация е! "А! - казва сестрата - "ми като реват, ние ги храним и нощем. Гладни са горките!" Представете се какво се случва с децата, които са в болницата без родители!!!

Абсолютно е така!! Те са на работа и им се плаща! А дечицата дето са сами не ми се мисли какво им се случва  Rolling Eyes

# 59
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Vache

Цитат
Абсолютно е така!! Те са на работа и им се плаща! А дечицата дето са сами не ми се мисли какво им се случва  Rolling Eyes

 Vache напълно те разбирам, и се чудя как някои не разбират за какво става въпрос?

 Затова, пак ще дам примера с болница ТОКУДА. Там работят български лекари и сестри. Много са любезни много са компетентни и експедитивни - все едно не си в българска болница...
 Сетрите взамат заплати над 1000 лв, докторите мн. повече.
 И никой не тича след теб с мазен тефтер...
 
 А най-интересното е че получават пари само от Здравната каса!

 Обяснението е просто - Ръководството на болницата са ................................... Извънземни!


 ... шегувам се - Японци са, но за нас са като извънземни.

 опит за Извод:  Да си внесем ръководители на болници, на заводи, Правителство и Парламент за 5 години и ще видим как българина знае и може да работи, да печели, и да бъде любезен.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 14:01 от Aleksander

Общи условия

Активация на акаунт