Набор '98 - или как е в 3 ти клас?

  • 15 346
  • 311
  •   1
Отговори
# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сина ми по английски има два учебника и 5 часа седмично. Учат по Blue skyes и Welcome. Много съм доволна, удава му се английският език. Гледа филми без субтитри, сега и в граматиката, ако е толкова добър...

# 31
  • Мнения: 2 792
 Здрасти, повечето се знаем  Laughing.
 Димана почнаха сериозно още от вчера, имат 4 дена по 6 часа и един по 5, от тази година почват и руския език, тя страшно ентусиазирана от това, дори днес си написана домашното със златен химикал, въпреки протестите ми.Накрая реших да я оставя сама да се оправя с госпожата и да си бере последствията. Записах я и на алианса вече, дори вчера направи приключващия тест за миналото ниво и го покри 80 %, което си е страхотно предвид ваканцията. Изненада ме колко сериозно подходи в преговора, седнала е и 4 часа не е мръднала от учене по собствена инициатива.
 Честно не и знам точната бройка на прочетените книги, като при това повечето са извън списъка, оставих я да си избира какво да чете.
  Сега остава въпросът да я запиша на плуване пак и някой друг спорт или танци, но модерни (май така се казват), че това я влече.
  Дара, Момчил е първолак и той, едно към едно вървим с теб.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И Наталия започнаха съвсем сериозно. Вчера имаше домашна по литература. Изписа 2 листа. Много ми се стори. Всеки ден има домашна по математика. Засега си пише сама, само после проверяваме. Справя се добре. Днес й е входящото ниво по английски /ако нещо стачката не е разбутала плановете на госпожата/. Ще видим какво ще направи. Вече имат и две стихотворения наизуст. Донесе и първата оценка - шестица по литература.  Simple Smile

От тренировки съм я спряла тази седмица. Искам и аз, и тя да влезем малко в ритъм, да й минат входните тестове и тогава ще се върне в залата. Вчера, обаче, ми се обади треньорката й. Търсят си я, но аз успях до понеделник да извоювам малко върдух и за двете ни.  Simple Smile С уроците по английски няма да мине метър обаче. Тях си ги продължава.

Кифле, дано не вървиш верно едно към едно с мен, защото аз вече душа бера.  Wink Simple Smile

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Моята третокласничка вече пише домашни, вчера е изпитваха по български,  но като цяло още е на ваканционна вълна. Simple Smile

 dara , можеш ли на ЛС да ми кажеш повече за частния ви английски, че с моето работно време се чудя къде да ги запиша.

sweetkids_mama , на голямата която сега е в 4 клас ключ и дадохме миналата година, тази година дадохме  и на малката която сега е в 3 клас. От време на време обръщаме целият апартамент да търсим ключове, за сега все ги намираме, надявам се и за напред да няма проблеми.

# 34
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Аз на Калина ключове съм и дала, от 2ри клас (в началото), но сама в нас не се прибира. Споделете за по колко време оставяте 9 годишните си деца сами в къщи? Аз я оставям за 1 , 2 часа максимум.

И друго... Вчера преглеждах какво са взели по "Човекът и природата". В тетрадката и имаше нещо като план. Та въпроса ми е - как трябва да се готвят по предмета? Дали трябва да разказват урока от учебника или?


Хубав ден на всички (нищо, че в София е доста мрачно и студено)

# 35
  • София
  • Мнения: 3 630
Ние за учебни помагала събрахме по 30 лв.

Другата седмица са входящите тестове, госпожата ги остави за тогава, за да могат да влезнат в час. В класа са повече момчета и пренастройването им е по-трудно Laughing.

За оставянето сам у дома е различно, според ситуацията. Ако нещо иска или му потрябва ми звъни на мобилния да се чуем.

За "Човекът и природата" и аз се интересувам.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
cikoni , моите са две през една година и съм ги оставяла и по цял ден сами като се наложи. Особено лятото, понеже няма кой да ги гледа. Иначе през учебно време се прибират сами, обаждат ми се че са се прибрали, ако са първа смяна обядват и сядат да учат, ако са втора аз вече съм си в къщи.
По ЧП голямата миналата година нито веднъж не е правила план.

# 37
  • Мнения: 3 622
Вашите деца сами ли ходят и се прибират от училище? Аз все още ходя да го водя и да го взимам и като гледам от нашия клас няма нито едно дете, което да идва само. Има и да пресича много оживен булевард и ме е страх да го пускам сам.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моята я водим и взимаме. Ние живеем далече от училището, а следобедите е у баба си, която е на около 20-25 мин. път от училището също. Така че, при нас вариант "самопридвижване" е изключен на този етап. Но баба й, която я взима каза, че от тази година вече децата от класа на Наталка се прибират масово сами. Само 3-4 деца все още се чакат от възрастни. Ако живеехме близо до училището, със сигурност щях да я оставя сама да се придвижва поне след училище.

# 39
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
НИе също сме далеч от училището. Сутрин аз или баща и я караме. След обяд дядо и я взима. И тази година няма да ходи сама, пък за догодина ще видим.

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
А съм посмяла да ги пусна сами, а са ги смазали на третата минута. И на светофар, и на пешеходна пътека, и по трамвайната линия. Май само въздухът остана най-безопасно трасе за придвижване. Но пък, язък, ама нямаме още хеликоптер.

# 41
  • Мнения: 2 700
Аз все още не смея да я пускам сама, въпреки че живеем доста близо. Забелязала съм, че ако я пусна до магазина и й кажа, че ще я наблюдавам как пресича - всичко е ОК. Ако не съм предупредила, обаче, понятието "оглеждане" не съществува. Тича се право напред или най-много по диагонал на улицата.

От друга страна и вкъщи не смея да я оставям задълго сама от страх от крадци. Миналата година ни разбиха посред бял ден, а тази година мъжът ми, който по случайност се беше върнал към обяд вкъщи беше гонил по стълбите разни типове. Докато има занималня, предпочитам да седи там.

В класа на Линда май само едно дете се прибира само.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 108
Вашите деца сами ли ходят и се прибират от училище? Аз все още ходя да го водя и да го взимам и като гледам от нашия клас няма нито едно дете, което да идва само. Има и да пресича много оживен булевард и ме е страх да го пускам сам.

Синът ми ходи сам от миналата година, тази година вече му разрешихме и да се прибира сам. Училището е зад блока ни, няма нищо за пресичане. Въпросът с ключовете разрешихме по класическия начин- с ластик на врата.  Simple Smile Вкъщи го посреща една съседка, която ми помага за децата вече 9 години. Оставяме го инцидентно сам понякога, ако се наложи, за 1-2 часа.

# 43
  • Мнения: 865
Да се запиша и аз в темата.На 3 страница,но нищо   GrinningИ при нас няма от първият ден се започна с домашните.Програмата им е временна.Всеки ден по 5 часа ,а  днес 6 часа до 13.30 е на у-ще.У-щето където учи Деяна работи само първа смяна,което е добре за прибирането сама.Но все още не съм се престрашила са я пусна.За учебни помагала събирахме по 21лв.Довечера е и първата родителска среща.Занималня засега няма.Така ,че ще учи в къщи.Под мои контрол обаче.

# 44
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И моят син се прибира сам , живеем сравнително далеч, и пресича Ботев и Руски паметник без светофар, но няма начин скоро ще тръгне трамвая и ще е по лесно. Иначе нямат много домашни, два дни имат по 6 ч. Смятам да го запиша в СМГ на курс, сега в петък ще отида до там.. и така в у-ще най му харесва физкултура Wink 

Общи условия

Активация на акаунт