Поза за сън

  • 1 307
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте!
Искам да ви споделя как спи моето злато, а вие да кажете как сте процедирали.
В болницата я завъртаха на една страна и я подпираха със завивката, за да не се обърне по гръб. Поради тази причина когато се прибрахме вкъщи аз правех същото, но вече спяхме с по-тънка завивка и нямаше как да я подпирам със завивката и започнах да й навивам една пелена на руло и я слагах под гръбчето. Тези дни реших да спра да го правя, защото ми се струва, че не й е удобно тя се опитва да се върти през нощта.
Вие подпирали ли сте така бебоците си и опасно ли е да я оставям да си спи по гръб?

# 1
  • Мнения: 5 362
Калина винаги си спеше по гръб.Колкото и да я подпирах,все се извърташе и заспиваше по гръб.Накрая се отказах и я оставих да си спи както й е удобно.

# 2
  • Мнения: 4 111
Нищо не съм подпирала на детето, обръщах го на една страна като беше новородено. Като започна сам да се намества и върти не съм му променяла позата. Както му е удобно, така да спи.

# 3
  • Мнения: 101
Здравей! Когато се роди моят син го обръщах и на двете страни, но като се прибрахме в къщи започна да спи по корем и сега спи така с дупето нагоре и със свити колена. Как му е удобно незнам, но го оставям, а вече е на 1.5 г.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
Поставях на страни, но не съм подпирала.
Ако се извърти по гръб, значи така се чувства по-добре  Peace

# 5
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
и моето бебе спеше само по гръб докъм седмия месец, а сега спи нагоре с дупето и на колене почти  newsm78  Peace

# 6
  • Мнения: 3 010
Здравей,
дъщеря ми първите няколко дена спеше в ембрионална поза (предполагам е нормало за всички бебета, все пак 9 месеца са били така).
После започна да спи по гръб с вдигнати над главичката ръчички и като гледам май това и е любимата поза за спане.
Всако бебе си е индивидуално и само си намира удобната поза. Щом спи спокойно като е по гръб я оставяй така и не я мъчи да я подпираш.

# 7
  • Мнения: 724
Първия месец и аз я подпирах но след това спрях.Сега съм я оставила да се върти и да спи както на нея и е удобно.

# 8
  • Мнения: 622
В началото като новородена Андреа спеше на страни даже и без да подпирам, после подпирах, но към втория месец започна да  се върти и да иска да спи но гръб. Така че съм я оставила да спи така като и е удобно, някой път я намирам легнала на пряко на леглото  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 587
Поставях я винаги на една страна,но не съм я подпирала.В повечето случай си се нагаждаше по корем.

# 10
  • Мнения: 8 242
Спи само по корем.

# 11
  • Мнения: 2 910
Не съм я подпирала, обръщах я на една страна, след това започна тя да си се намества, както й е удобно.

# 12
  • Мнения: 753
Здравей! Когато се роди моят син го обръщах и на двете страни, но като се прибрахме в къщи започна да спи по корем и сега спи така с дупето нагоре и със свити колена. Как му е удобно незнам, но го оставям, а вече е на 1.5 г.
абсолютно същото и за моето бебе

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
Слагах я настрани само първите 1-2 седмици.След това тя започна сама да се извърта по гръб и така си и остана да си спи.

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Никога не съм я подпирала с нищо-спеше си по гръб с ръцете нагоре Peace

Общи условия

Активация на акаунт