Как се пере пухенка

  • 19 247
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 167
Момичета как се пере яке от пух.? Миналата година купих на бебката едно розово якенце от пух направо бонбон, но при първото пране го изпрах нормално в пералнята на слаба центрофуга и го направих неузнаваемо. Пуха застана на бучки по цялото яке сви се и трябваше да го пощтя 5-6 дена но пак не е както преди. Плюс това че станаха след това едни жълти ппетна по материята сякъш пуха ги пусна, тази година ми се иска пак да го използваме, но как ще го пера. ooooh!

Аз миналата година пуснах подобна тема.
Моето яке стана на бучки, после докато разделя пуха видях зор. Rolling Eyes
Тук ме съветваха да го хвърля, но аз се заинатих и го оправих, но не е същото.
Като го извадих преди 2 седмици бялата част тази година не е бяла, а е леко жълто-кафява и не може да се носи вече от тази страна.
В крайна сметка извода ми е - яке такова се пере на сухо пране. Даваш го на хората, плащаш и грижи нямаш.

Ако искаш да го изпереш обаче, моят опит е - малко градуси, ако може някаква ръчна програма и без никаква центрофуга.
колкото и да е малка, тя все пак върти и пуха отива в ъглите на вафлите.

Това е.

# 31
  • Мнения: 3 211
Здравейте момичета  bouquetБлагодаря ви за съчувствието и за съветите HugДнес дадох якето в едно хим.чистене на ул."Ангел Кънчев".Жената,която работи там беше много мила и ми даде надежда,но за съжаление не ми гарантира на 100%.Мили дами стискайте палци  Praynigда "бухне" отново моето якенце,че ми е много трудно да го прежаля Rolling EyesУтре ще ви напиша крайният резултат.Надявам се той да е положителен Hug
ще стане
моето беше така и го оправиха
stefany, не се ядосвай - просто разбухай, разчепкай пуха и го разнеси равномерно из якето.
Най-добре е това да се прави в процеса на съхнене, но и сега не е късно. Ако имаш сушилня, става още по-добре.
По тази технология пера и суша и пухените завивки.
тогава пробвах така да го разчепкам, пусках го в сушилня и пак нищо не стана, да не говорим как почна да мирише пуха Sick
бях го отписала, но в химическото го направиха като ново
Но ... миналата година, в Лондон в Музея на науката видях специални "бодливи" топки за пране на пухени якета ! И сега ме яд , че не дадох 15 лири за тях !
в laredoute.fr има такива бодливи топки

# 32
  • Мнения: 512
Брей, аз досега съм се разминала с този казус... И моето и на мъжа ми пухени якета (дечко няма) си ги пера нормално в пералнята на 40 градуса. Нито съм ги плакнала допълнително, нито топки за тенис съм слагала...  newsm78 . И от омекотителя петна няма.
Нищо им няма, втора зима вече.

# 33
  • Мнения: 171
Здравейте  bouquetДнес си взех якето от хим.чистене.Малко по-добре е от преди,но на места по ръкавите има "топки" от перушината SadОбаче съм оптимист и се надявам,че те с времето ще се разнесат(ще подпомогна процеса ръчно).Чудото не се случи,но нали знаете,че надеждата умира последна Peace

# 34
  • Варна
  • Мнения: 68
Здравейте. Купихме на детето пухено яке и не спират да излизат пера  и самата материя стои като наелектризирана и всичко полепва по якето. И с вашите якета ли е така или нещо качеството на това е съмнително? Уж марката добра, но......... newsm78.

# 35
  • Мнения: 90
Дай го на химическо, само че им кажи само пране, те ще ти го оправят.

# 36
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Удряй го и го тръскай с ръце и ще се оправи, ама упорито!!!! Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 2 967
На 30 градуса, на програмата за вълнено.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 397
Така така да питам аз запознатите с топките  Mr. Green
Купих си едно елече от Есприт ама вкъщи чак видях топката и я дадох на детето да си играе  ooooh!, съответно изпрах елечето, че е розово и се поизцапа и пуха вътре стана на буци и сега и се реве на места се пооправи като изсъхна но на места е като вестник. Въпроса ми е как да го оправя, да го дам на химическо или да го бутна пак в пералнята с топката  newsm78

# 39
  • Мнения: 33
Hug
Ще ходи на химическол
Благодаря на всички!

Само на химическо - аз имам пухено палто от вече 3-4 години, както и дъщеря ми от 2 години. Никакви рискове в пералнята!

# 40
  • София
  • Мнения: 2 967
Hug
Ще ходи на химическол
Благодаря на всички!

Само на химическо - аз имам пухено палто от вече 3-4 години, както и дъщеря ми от 2 години. Никакви рискове в пералнята!


По принцип това е най-удобния вариант.

# 41
  • София
  • Мнения: 4 397
Hug
Ще ходи на химическол
Благодаря на всички!

Сподели после какво е станало  Peace

# 42
  • Мнения: 138
О момичета съвсем забравих да отбележа в темата че стана като нова пухенката от химическото. Мерси за помоща на всички Hug

# 43
  • Мнения: 171
Здравей Donitka  bouquetВ кое хим.чистене поправиха щетите  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт