Нужда от чуждо мнение.

  • 1 779
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Момичета отново имам нужда от чуждо мнение за един въпрос който ме тревожи доста.............
Значи ето какъв е проблема. Детето ни в момента е при баба си и дядо си на село в близост до София. Ние ходим там задължително от Петък до Неделя и един ден през седмицата също ходим да преспиваме там.
Майка ми е пенсионерка а баща ми все още ходи на работа и пътува всеки ден до София.
В момента нямат готово жилище в София защото е в строеж и ще стане напролет евентуално та мислехме да карат зимата на село защото вкъщи ще стане много тясно. Трябва да спят в хола и място за багаж няма и т.н. Но преди известно време леля ми им предложи да отидат при нея зимата докато има сняг. Тя живее в голям апратамент с по-малкия си син и по принцип има място. Майка ми каза че са се съгласили да отидат там за зимата. Но остава въпроса с детето ни. Ако е при тях в леля ми, която живее на другия край на София в смисъл доста далеч ми е няма д амога да ходя всеки ден там и по-скоро ще остане варианта както досега с ходенията до село. Ако Васи остане при нас постоянно майка ми трябва всяка сутрин заедно с баща ми да идва , той да ходи на работа и после да я кара обратно. По принцип на баща ми му е по-удобно да я оставя защото общо взето работата му е в тази част на София.
Аз казах на родителите ми че съм съгласна и нямам против да отидат с Васи при леля ми. Но не бях говорила със съпруга ми.
Уф надявам се че не обяснявам много объркано но и аз съм объркана.
Та снощи му казвам на съпруга ми и той категорично ми каза че ако те са в София значи Васи остава при нас и майка ми ще идва всеки ден.
Като се замисля това и за майка ми ще има предимства защото ние ще си я гледаме вечер, тя ще може да се наспива през ноща, ще си бъдат свободни вечерите и аз ще се грижа за готвенето.
Довечера ми предстои разговор с родителите и мъжа ми който май няма да мине леко. От сега съм притеснена. Чувствам се между чука и наковалнята.
Не ме разбирайте погрешно че не искам детето ми да си е вкъщи. Но и не знам майка ми как ще се отнесе с варианта да пътува всеки ден не малко разстояние.
Друга подробност която пропускам и която мъжа ми не приема е че при леля ми ще се озоват две котки. Нашата и тази на леля ми. Аз съм казала че те ще са ограничени в контактите с Васи но...........

Та казвайте сега как бихте постъпили вие........

Съжалявам доста дълго стана но исках добре да пресъздам ситуацията.

# 1
  • Мнения: 6 661
Съгласна съм със съпругът ти. Детето вкъщи, а майка ти идва сутрин и си отива вечер.
Другото много омешано ми се струва и не ми се връзва.

# 2
  • Мнения: 1 172
Цитат
Та снощи му казвам на съпруга ми и той категорично ми каза че ако те са в София значи Васи остава при нас и майка ми ще идва всеки ден.


Съпругът ти май приема помощта от родителите ти за даденост, тяхно задължение и т.н., но не и като услуга. След като така набързо решава, че някой е длъжен да му пътува през целия град и обратно 2 пъти на ден. Пък като е толкова лесен с транспорта и разстоянията - вземайте си детето у вас и го водете при родителите ти всеки ден, като при детегледачка. Сутрин го карате, вечер го вземате. Няма да има разлика, освен тази, че вие (той и детето) ще пътувате, а не майка ти. 

# 3
  • Мнения: 479
Цитат
Та снощи му казвам на съпруга ми и той категорично ми каза че ако те са в София значи Васи остава при нас и майка ми ще идва всеки ден.


Съпругът ти май приема помощта от родителите ти за даденост, тяхно задължение и т.н., но не и като услуга. След като така набързо решава, че някой е длъжен да му пътува през целия град и обратно 2 пъти на ден. Пък като е толкова лесен с транспорта и разстоянията - вземайте си детето у вас и го водете при родителите ти всеки ден, като при детегледачка. Сутрин го карате, вечер го вземате. Няма да има разлика, освен тази, че вие (той и детето) ще пътувате, а не майка ти. 



Да за съжаление е точно така.

# 4
И според мен детето трябва да си е у вас пък майка ти да идва да го гледа. Аз бих постъпила така.

# 5
  • Мнения: 479
Естествено че това е най-доброто решение, но съществува едно НО свързано с разстоянията което ме притеснява.
Ако бяха по-близо въобще нямаше да се замисля по този въпрос.

# 6
  • Мнения: 6 661
Естествено че това е най-доброто решение, но съществува едно НО свързано с разстоянията което ме притеснява.
Ако бяха по-близо въобще нямаше да се замисля по този въпрос.



не знам как сте си уредили взаимоотношенията и защо майка ти се грижи за детето.  Какво в разстоянията те притеснява? Майка ти безвъзмездно ли се грижи за малката? Облекчавате ли я по някакъв начин?

# 7
  • Мнения: 479
Майка ми се грижи защото не искам да я давам на ясла. Освен това е пенсионерка и спря да работи заради детето ни.
Тя винаги е искала да гледа внучета така че естествено стана и по нейно желание.
Да помагаме им финансово. Но честно казано доста от парите които даваме на родителите отиват в по-голямата си част в разходи за Васи.


Притеснява ме че ще пътува сутрин рано по повече от един час както и вечер също толкова време. И то при положение че баща ми я кара с колата, иначе ще отнеме повече време.


# 8
  • Мнения: 1 672
Съгласна съм със съпругът ти. Детето вкъщи, а майка ти идва сутрин и си отива вечер.
Другото много омешано ми се струва и не ми се връзва.
Peace

# 9
  • Мнения: 4 841
Разстоянието Банкя - Дружба отнема 50 минути и 3 лв - комбинация от 2 маршрутки (това само за пример, но София не е толкова огромна, че да има непреодолими разстояния - въпрос на логистика е да се измисли маршрут и с градския транспорт, а пенсионерите пътуват срещу 5 лв на месец).
Личното ми мнение е, че мъжът ти е прав - по-добре детето да си свиква в къщи. Аз поне бих предпочела комфорта на детето пред комфорта на по-възрастния.

# 10
  • Мнения: 1 568
И ние имахме подобен проблем,само че аз без детето не мога и не го давам никъде!Та майка ми се пребиваше от път,жена на 60 и доста от горе,като луда,взех и здравето Tired
Моят я приемаше,за даденост,никаква благодарност и уважение!
Накрая се изпокарахме всички!
От няколко години плащам на жена,сега съжалявам,че не предприех тази стъпка по-рано! Много съжалявам!
Ако това ти послужи ,за пример-вземай!  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 270
Не бих подложила майка си на това!

# 12
  • Мнения: 479

Накрая се изпокарахме всички!


Да от това най ме е страх. Майка ми дава всичко за нас. Но мъжа ми не знам дали го осъзнава или по-скоро го приема за даденост.

# 13
  • Мнения: 1 568

Накрая се изпокарахме всички!


Да от това най ме е страх. Майка ми дава всичко за нас. Но мъжа ми не знам дали го осъзнава или по-скоро го приема за даденост.




Мъжете всичко приемат за даденост!
Не чакай благодарност,няма да ти опиша колко страшно стана накрая,за да не те притеснявам излишно!!!


Не позволявай на близък човек да ти помага на 100% излагаш го на риск да го обвинят,че после е виновен,за нещо в което не е,ако щеш и в обвинение,че ако не беше майка ти.........и т.н и т.н. ,тя е виновна за всичко ..и така! Бягай от такива неща,стават интриги и винаги има някой наранен!!!!

# 14
  • Мнения: 204
Аз също при баба пенсионерка плащам на жена. Наистина е по- спокойно, и част от домакинската работа ми върши и с детето много добре си паснаха и като звънна, че ще закъснея никога не е имало проблеми. За жените- гледачки, бабите, ако искат може нощно смяна /поне докато започнем да спим като хората/

Общи условия

Активация на акаунт