Нов детски кът във кв. Младост - Варна

  • 6 385
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
е имало такова нещо до поликлиника Санита.
Ходих, видях го, ами.... както обикновено с всяко ново нещо - красиво,ново,БЕЗПЛАТНО и .... ЛУДНИЦААААААААААААААА ooooh! #2gunfire

Най-много 2-3 месеца му давам живот с такава експлоатация, не можем да пазим, за това мисля, че и не заслужаваме, жалко. А, всички се оплакват, че няма площадки, няма места за разходка, а като се направи нещо и ... вижда се вече какво става

Е, ще се радвам и вашето мнение да прочета, мами варненки от Младост и районите наоколо  Wink
Благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 1 187
Къде точно се намира? Организират ли рождени дни там? Какви са условията?  Hug

# 2
  • Мнения: 274
Мисля, че съм написала - точно от западната страна на Санита (по-точно от това няма как, ако си от Младост няма начин да не го знаеш) В комплекса няма дори заведение и поради тази причина няма как да има рожден ден организиран там. Мисля си, че и няма как да го затворят това голямото нещо само заради едно дете и празника му. Има много пързалки, надуваеми замъци и други батути за скачане, пясъчници, люлки и ...... НАРОД Mr. Green

# 3
  • Мнения: 338
Много е хубаво там ,но до кога ли?
Не вярвам да си остане безплатно.

# 4
  • Мнения: 1 187
Ок мерси за информацията.
И не не съм от Младост, но знам къде е Санита  Grinning

# 5
  • Мнения: 76
Ходихме до този център вече няколко пъти.
На малката много и харесва, голяма игра пада 1swing.
Има народ разбира се, ама аз друго и не Naughty съм очаквала.
Ние не живеем много близо, в Трошево сме ама само малко да се оправи времето и сме там и сутрин и след обяд и платено да го направят пак ще ходим, даже ще е по-добре, че по-малко хора ще има.
Дано и в София да направят нещо такова, че като се приберем се чудя къде ще се забавлява детето, освен в Южния парк,че и София ленд го затриха doh

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз пък побеснях като го видях това безумие! Може би защото за моето дете няма място в ясла. По-добре да беше построил ДГ или ДЯ, отколкото езера и замъци! Толкова пари за простотии, а няма ДГ в района. Аз ни едно дърво не видях наоколо, добре ще се пекат хората лятото. А безплатно ще е до изборите сигурно! Добре, че не съм в района, че да се ядосвам всеки път като минавам от там.

# 7
  • Мнения: 67
Не можах да разбера на открито или на закрито е този кът и точно до складовата база на Санита ли е или до някоя аптека?

# 8
  • Мнения: 5 178
Доколкото разбрах е на открито, а безплатно може и да остане, само ако е строено от общината .. но тогава Кирчо е за разстрел, защото с тези пари  и терен (4 дка) можеше да построи детска градина, да не кажа 2
Ние сме малки за подобни атракциони все още Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Коте, явно тез неща се строят по-бързо и носят повече гласове!
На открито е, има паркинг.

# 10
  • Мнения: 8 769
Ееее, чакайте малко! Имам чувството, че сега се пише само и само да има върху какво да се плюе!
Аз живея наблизо. Въпросният спортен комплекс е прекалено хубав за гражданите на Варна. Така мисля пък аз.
Защото едва отворил врати (и все още недовършен) в езерцето плуваха опаковки от кроасани и найлонови торбички, а някои части на катерушките-откровено счупени.
Иначе съм много доволна от това, че голямото празно място се оползотвори за децата и за спортни нужди, отколкото да се сгъчат 5-6 кооперации.
Довечера ще пусна и снимки на съоръжението.
Много е хубаво.
Има детска площадка с езерце, по което може да се разходиш с водно колело.
Има два надуваеми замъка за скачане и със стени за катерене.
Има множество люлки. Има няколко вида катерушки за различни възрасти.
Има шах с дървени фигури - две голеееми "дъски"
Има къщичка и пейки с масички.
Има пясъчник с пързалки.
Има въжени лостове.
Има замък, който още не е довършен-не зная какво точно ще представлява.
Има батут (с оградка, а не като тези в морската градина с колани).
Има две маси за тенис и лостове за тинейдежърите.
Има множество пейки и целия комплекс о ограден от велоалея.
За големите има няколко спортни игрища-за футбол са две, за волейбол, баскетбол, хандбал. Има и тенис игрище. Ще започва строеж и на ледена пързалка-открита и закрита.
Има кафене (сладкарница) която още не е открита.

На всичко това изброено питам:по какво плюете? Имаше ли подобно нещо в трите квартала наоколо? Зщао трябва да сме неблагодарни? На фона на всичката простотия на кметското управление аз виждам само това като единствено нормално нещо направено през този мандат. За съжаление, съвсем предизборно, но все пак, добре е че го има.
Надявам се площите около комплекса да бъдат залесени, а вътре - да са с трва и цветя. Зеленината и дърветата липсват, няма спор.
Остава ние да пазим и оценяваме това, което имаме! Зашото оттук нататък сме ние на ход-гражданите. А това което успях да видя онзи ден е наченка на голямо осиране.
Дано да бъде платено, за да може поне и да се поддържа, защото ако остане до самосъзнанието на гражданина-то това нещо няма да го бъде!

П.С. За тези, които се чудят къде е: между училищата Гео Милев и Вела Благоева (може и да имат нови имена, но не ги зная).

# 11
  • Мнения: 5 178
Аз не казвам, че е лошо. А само, че в момента това не е най-належащото.
И припомнете на кмета, че на този терен е можело да се игради ДГ, да не пропускаме момента, че след 6-7 години и училищата няма да стигат..
В Младост и Трошево имаше големи свободни парцели удобни за ДЗ, но станаха МОЛове. А кмета без срам заявява, че в идеален център няма място за градини, защото нямало общински парцели..
Подобни атракциони могат да се изграждат и като етажи от търговските центрове, въпрос на вложени пари и договорки между изпълнителя и общината, но ДЗ в МОЛ е няма начин.
Така като гледам за децата ни остава варианта за разни занимални и частни градини, без двор ..( тази до ЗОО къта е просто еталон, децата играят в малък сенчест двор и постоянно се подпират по камения зид )

# 12
  • Мнения: 8 769
KOTE, за моловете съм съгласна,  Peaceно с останалото-не.
Точно до тези училища има две дг и една ясла. САНИТА също бе дг, да, бившето управление някъде я затри и подари на някого....Сега вече няма как да я върне, за съжаление.
Според мен точно там на този парцел е хубаво да има точно такъв кът, на въздух, а не в някой търговски център! Ужасно е също, че пространството между OMV и медицински център Младост се похабява, вместо да бъде парк, примерно.
Доколко успях да схвана, в Младост и Възраждане щели да изграждат някакви дг...поне за това общински парцели с нужната големина има! Дано не останат само предизборни обещания!

# 13
  • Мнения: 3
На този парцел където се намира и детския кът ще се строи ДГ и ясла.Дори наемат и персонал вече.Родителите ми живеят там и един техен съсед е нает за охрана на ДГ,а по проект  трябва да е готова до есента на 2008.

# 14
  • Мнения: 274
Аз пък побеснях като го видях това безумие! Може би защото за моето дете няма място в ясла. По-добре да беше построил ДГ или ДЯ, отколкото езера и замъци! Толкова пари за простотии, а няма ДГ в района. Аз ни едно дърво не видях наоколо, добре ще се пекат хората лятото. А безплатно ще е до изборите сигурно! Добре, че не съм в района, че да се ядосвам всеки път като минавам от там.

 Peace Peace Peace споделям
само дето съм наблизо и ще я виждам често Sad

Общи условия

Активация на акаунт