Възможно ли е епидуралната упойка да не подейства?

  • 5 352
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 411
Здравейте!Аз съм на 24 год. и съм в третия месец.Говорила съм с всички мои приятелки,които са раждали тук,в бургас.последната роди секцио,но епидуралната упойка не я хванала,а те започнали да я режат въпреки,че тя им крещяла,че чувства всичко...Говори се,че няма добър анестезиолог тук,който да постави упойката както е редно.А аз искам да родя точно с епидурална,но много ме е страх да не попадна в некомпетентни ръце.Какво ще кажат мамите,които са раждали в Бургас с епидурална?!?

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 12:48 от Reza

# 1
  • Мнения: 4 546
започнали да я режат въпреки,че тя им крещяла,че чувства всичко
това не го вярвам. сигурна ли си, че приятелката ти не е преувеличила?

аз бях с пълна, но наскоро 2 мои познати раждаха с епидурална и не са имали никакви проблеми /за бургас става въпрос/. за отзиви за анестезиолог можеш да попиташ в Здравния справочник.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 244
Не съм убедена, че секцио се прави с епидурал.... изобщо

# 3
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Не ми се вярва. А ти защо държиш на епидурална упойка и изобщо, има ли възможност да си я избираш?
Моето секцио беше със спинална и болка не съм усетила. По време на секциото,де  Wink
Успех и леко раждане. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 43 904
Не съм убедена, че секцио се прави с епидурал.... изобщо

мхъм...май е със спинална ако не е пълна...но както се казва - подробности...Wink

# 5
  • Мнения: 9 050
Първо, секцио се прави със спинална упойка, а не с епидурална. Второ, ако наистина приятелката ти е усещала разрязването, вероятно е щяла така да крещи, че никой нямаше да я реже. Трето, спиналната упойка парализира от кръста надолу. Никой не започва да реже, преди да се убеди, че не можеш да си движиш краката. Усещане има. Но то е много притъпено. Както когато си пипаш изтръпнал крак. Усеща се, но не е болка в никой случай. Приятелката ти някакви приказки ти е разказвала май. Тя щеше да припадне от болка, ако усещаше, бе! Това да ти разрежат корема, мускулите, матката и да усещаш....няма да го повярвам дори и на мен да ми се случи.

# 6
  • Мнения: 306
Първо, секцио се прави със спинална упойка, а не с епидурална.
Определено се прави и с епидурална!

# 7
  • Мнения: 9 050
Така ли? Виж ти. Пак са ме минали по някакав странна схема. Моето беше със спинална. Както и на всички мои познати, които са раждали секцио. Ама на всички! Пък то се правило с епидурална. Чудно  newsm78

# 8
  • Мнения: 9 895
да, и аз не вярвах, че се използва епидурална, но съм говорила с така родили - секцио с епидурал. Рядко се прилага.
И подобна история за рязане без да хване съвсем упойката съм чела тук във форумите преди време. Мисля, че беше друг случай.

не раждай в Бургас тогава. Иди в Сливен или Варна, не е задължително това да е платено. Освен това си още в третия месец и имаш много време, правиш ли разлика между нормално раждане с епидурална, и секцио? Не го мисли отсега, а пусни една търсачка за разликите между видовете упойки и раждания и ще се успокоиш, ще направиш и избор.

# 9
  • София
  • Мнения: 43 904
мда и на нас в св-софия на у-щето ни казаха, че секцио се прави със спинална.....или ест с пълна....странна работа...

# 10
  • Мнения: 842
И аз знам, че се прави със спинална, а не с епидурална. И хич не ми се вярва да са рязали момичето без да я е хванало упойката  Naughty

# 11
  • Мнения: 209
Тук има добре обяснено всичко за епидуралната упойка, вкл. това, че се прави и при секцио.
Кукличке, не се хващай за всяко нещо, което чуеш от компетентни и не до там компетентни приятели и познати! Всеки си има различен праг на болката и не може да бъде критерий за другите!
Пожелавам ти успех и леко раждане!

# 12
  • Мнения: 11
Разбира се , че се прави и с епидурална. Аз раждах така, без никакви проблеми и след това през катетъра ме обезболяваха в следващите 24 часа - почти нямах болки.

# 13
  • Мнения: 341
Аз раждах там със секцио и спинална упойка,много съм доволна нищо не усетих.Ти просто си избери спинална и това е,ако наистина прилагат епидорална при секцио,макар че не вярвам точно това да го правят в Бургас и въобще не съм чувала за епидорална и секцио.

# 14
  • Мнения: 1 174
Секцио се прави и с епидурална упойка Peace

Общи условия

Активация на акаунт