вие ми се свят

  • 1 759
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
 ooooh! TiredЗдравейте!Снощи ми се случи нещо по време на сън.Аз съм в 7 месец и при опит да се завъртя на другата страна ми се зави свят и стаята обикаляше около ман 2 минути.Тази сутрин това се повтори.Имам чуството , че главата ми не си е на мястото.По принцип имам ниско кръвно 60/90 и се чудя сега пък да не съм вдигнала високо! newsm78 На някой случвало ли му се е подобно нещо? ooooh!  :

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
На мен ми се случваше с предишната бременност - два пъти. Много е противно. Аз бях с нормално кръвно, но при тези световъртежи ми беше по-ниско. Много внимавах как се обръщам в последствие и даже няколко нощи спах на повдигната възглавница, че иначе положението беше много гадно.

# 2
Аз също съм с ниско кръвно от както се помня. Не си го дигнала, а е паднало според мен. И след като родих имам този проблем от време на време. Моята лична лекарка ми изписа да пия Вивотон S. Това е хомеопатично лекарство. Пих по 20 капки някъде 10 дни по три пъти на ден. Тя ми каза ако след това усетя пак, че ми пада кръвното да си вземам по 20 капки.
Добре ми подействаха. На тях пише, че може да се вземат и без лекарско предписание, но се посъветвай с гинеколога, който ти следи бременността дали ако решиш можеш да ги вземаш .
На мен ми се случваше през цялата бременност от време на време, но тогава не знаех за тези капки. И ме спасяваше колата и малко шоколад.
Не знам как си решила да раждаш, но ако е ще е по естествен начин не си слагай епидурална упойка. Много смъква кръвното. Така ми каза лекар и за това аз раждах и без упойка.
Лек финал  Hug

# 3
  • Мнения: 4 406
временно можеш да си помогнеш с голяма доза шоколад... ниско кръвно е, да

# 4
  • Мнения: 183
В четвъртия месец и на мен се случи, само дето ме държа 2 дена ... Cry Неможех да си позволя да си обърна главата на която и да е посока. Дано си остане само този световъртеж Praynig

# 5
  • Мнения: 229
Благодаря за отговорите.Все още не ми е минало и лежа.Надявам се да е временно

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Премери си кръвното, за да си сигурна дали е ниско или високо. И аз съм с ниско и като ми стане нормално ми става зле.

# 7
  • Мнения: 474
Ако ти е ниско кръвното - доза кофеин / може и да не е кафе, ако пък искаш може едно - ама слабо или пък кола, шоколад/. Кога си изследва за последно хемоголобина???? Да не е нисък ?!? - в края на бременността може да падне...... Thinking

# 8
  • Мнения: 593
И аз мисля че е от кръвното и моето е мн. ниско и д-ра ми ми каза че мога да си позволявам кола и кафе Simple Smile

# 9
  • Мнения: 229
Химоглобина ми беше 100 преди 2 - 3 седмици.Може и да е от него.Макар, че пия Малтофер , но по 1 на ден, вероятно дозата е малка.

# 10
  • Мнения: 1 672
на мен ми се е случвало ,но не докато спя ,а когато бях седнала и се наложи да стана

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
На мен също ми се е случвало и аз имам ниско кръвно и мисля че е от него ,но си провери и хемоглобина за всеки случай  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 931
И на мен ми се е случвало и съм с ниско кръвно.
Обаче когато лежех по гръб ми се случваше винаги и лекарката ми обясни,че вече бебето е по - голямо и ми притиска сънната артерия(май така беше или нещо подобно)и затова повече ми се е завивало свят. За това по време на бременност се препоръчва да се спи на страна.

# 13
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И аз мисля, че е от кръвното. Консултирай се с лекаря си, но мисля, че можеш да си позволиш капки "Вивотон" (билкови са).

# 14
  • София
  • Мнения: 408
Не се притеснявай- на мен ми се случи миналия месец,даже не можех да вървя в права линия-много се изплаших.Не беше от кръвното,четох доста неща по този въпрос и специалистите го отдават на недостиг на кислород до мозъка в следствие на по-разредената кръв,но не е страшно,временно е и ще ти мине.Почивай си малко повече и проветри хубаво дома си.
Това е от мен  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт