Крем супа???

  • 1 258
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте!
Дайте ми рецепта за картофена крем супа.
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 626
Ето нещо от книгата на форума
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=114262.0

# 2
  • Мнения: 182
Аз правя крем супата така- Сварявам обелени картофи и ги пасирам. Не изхвърлям водата, в която са вряли картофите, а я използвам за супата. По този начин сама определяш колко гъста да бъде. След това добавям краве масло, натрошено сирене и застройвам с яйце. Правя застройката с варено предварително яйце, защото детето яде от нея, а ме е страх от суровите яйца. Такава застройка правя на всичките супи. Успех и бон апети!

# 3
  • Мнения: 444
Аз освен картофи слагам и глава лук (цялата без да се реже ) цели моркови , подправки за супа , аз съм си взела кутийка , но може и пресни след сваряване прецеждам като оставям само картофите ,които пасирам , чаша прясно мляко, масло , сол
Правя и крутончета !!!

# 4
  • Мнения: 2 591
Аз освен картофи слагам и глава лук (цялата без да се реже ) цели моркови , подправки за супа , аз съм си взела кутийка , но може и пресни след сваряване прецеждам като оставям само картофите ,които пасирам , чаша прясно мляко, масло , сол
Правя и крутончета !!!

може и малко сиренце, и става направо мечта  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 4 406
и мъничко целинка ( корен) за аромат... ако нямате мляко, лъжица сметана върши чудеса

# 6
  • Мнения: 3 478
Варя картофи, моркови, целина и лук и после пасирам, овкусявам и добавям сметана. Поднасям с натрошен бекон, чеснови крутони.

# 7
  • Мнения: 164
Ето и моята рецепта:
сварявам обелени и нарязани картофи,може и морков по желание,изливам  по-голямата част от водата ,в която  съм ги варила и доливам с прясно мляко.После пасирам добавям "Пикантинана" на вкус.В тиган запържвам малко лук нарязан на ситно в масло и него добавям.Сервирам я крутони

# 8
  • Мнения: 4 546
обелвам и нарязвам картофите, нарязвам на 4 едан глава лук. варя с вода колкото да покрие зеленчуците. като са сварени - пасирам , като добавям и малко прясно мляко и маргарин/масло. понякога правя крутони в МВ.

Общи условия

Активация на акаунт