Споделете 22 - Няма да чета назад, тук мирише ми на чат

  • 25 233
  • 1 251
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 2 212
Ох, Вълчо...едно такова нещо да прочета и... Cry кво ми става не знам  Tired

# 1 066
  • Мнения: 3 405
естер  Hug

# 1 067
  • Мнения: 2 212
Да...не че не ги знам тези неща, но и от пост на Вълчо звучи някак си толкова цветно, че сякаш почти ги видях тези деца и се питам отново защо трябва да има и такива неща в живота...

# 1 068
  • Мнения: 442
деца събират кестени и ги издават в пункта на биопрограма - какво толкова? и ние си имахме пионерски поръчения някога - всяко лято трябваше да предадем м-найсет кг билки. помня че се забавлявахме, докато ги събирахме.

# 1 069
  • Мнения: 7 109
За събирането на даровете на природата едно време си имаше задължителни ученически бригади. Шипки, кестени, грозде, тютюн ... Доброзорно и под строй.  
Заешката майка ме е преварила.

# 1 070
  • Мнения: 2 212
Ох, не знам, сигурно прекалено съм се размекнала и разкекала...каквото и да значи това. И аз обичам да събирам кестени, но за удоволствие и лична колекция, не за да ги върна някъде, с което да изкарвам пари за прехрана. Не, няма лошо, просто ми звучи като липса на друг избор за тези деца...Офф, не знам, сбъркана може да съм и аз...

# 1 071
  • Мнения: 4 585


Що бе, какво лошо има да събират кестените. Аз съм билкарствал от 9-10 годишен. Нищо не ми е станало. Децата добиват друг поглед върху стотинките. Едно е мама да ти даде 5 лева да ги издухаш, друго е да събереш 2 кофи кестени за тия пет лева.

# 1 072
  • Мнения: 442
рони, да не звучим и ние като някогашните баби: ` ееех, баби! ний едно време.... `тъй и тъй.

според мен волф е искал да покаже и полезния начин да си оползотвориш времето - ползата от вредата, един вид. хм, да не излезе, че стачката е вредна сега.

# 1 073
  • Мнения: 2 212
Добре, съгласих се, явно повредата е в моя телевизор, за мен акцентът беше в/у думите 'социално-слаби' и 'използват стачката'...Абе нещо съм опъната струна, както се изрази един много точно усещащ ме човек....

# 1 074
  • Мнения: 2 891
Ще пенсионират ли майка... няма ли... никой не знае  Confused Така е вече 3-та година. Как ми липсва емотикон, с ръце на кръста и заканителна муцка!

# 1 075
  • Мнения: 2 070
Може и в моя телевизор да е повредата. Днес ромско семейство "билкарстваше" с два кестена в центъра. Бяха взели и метличка да изметат после след себе си. Всъщност двете деца яко бичеха/брулеха по горкото дърво и трябваше заедно с майката да обират опадалите кестени, а бащата постоянно метеше около дървото. Децата нещо се забавляваха там и той ги скастри - айде тихо, по-бързо работете, работете  #Crazy
Казвам, че повредата е в моя телевизор, защото изобщо не ми стана мъчно за тях и не изпитах никаква съпричастност, стана ми мъчно за дървото дето яко го биеха.

Чудя се сега дали ще ме карат да правя нови изследвания за градина. На Яна ще са готови в петък и важат една седмица /тези с акото 15дни/, ако стачката е цялата друга седмица кръвта и урината няма да важат и  ще трябва нови ли...мн интересно. Да го бода детето постоянно, преди 3 месеца на 3години пак и правиха профилактични, сега пак, горкото как трепери в ръцете ми като и взимат кръв.....

# 1 076
  • Мнения: 677
Споделям, че мюриель е във форума!

# 1 077
  • Мнения: 2 070
А коя е "темата на Ксения", която била много смешна?

# 1 078
  • Мнения: 1 629
аляляля,сопрано, знаех, че за мен си писал  Grinning

# 1 079
  • Мнения: 4 392
Ето я>

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226072.0
Ще споделям след малко. Отивам да се храня акуратно, а не да маам пред компа.. Joy

Общи условия

Активация на акаунт