Раждане в Испания!!!

  • 2 407
  • 13
  •   1
Отговори
Момичета извинявам се първо, че не пиша на кирилица защото нямам български букви на клавиатурата. В момента живя в Португалия но вчера предложиха работа на приятеля ми в Испания и то може би от 1 октомври. Аз съм бременна в 4 месец, идея си няма ако се преместя как ще се оправям там, ще плащам ли нещо или пак ще съм на неговите осигуровки както тук. Главата ми ще се пръсне. Например той ще стои два месеца там аз ще съм си в ПТ но като отида ще съм в 6-я навлизам в седмия дали ще ми направят проблем. #Crazy #Crazy #Crazy Sick

Цитат
Momi4eta izviniavam se parvo ,4e ne pi6a na kirilica za6toto niamam balgarski bykvi na klavatyrata.V momenta jiveja v Portygalia no v4era predlojiha rabota na priatelia mi v Ispania i to mojebi ot 1 oktomvri .Az sam bremenna v 4 mesec ,ideia si niama ako se premestia kak 6te se opraviam tam ,6te pla6tamli ne6to ili pak 6te sam na negovite ysigyrovki kakto tyk .Glavata mi 6te se prasne .Naprimer toi 6te stoi dva meseseca tam az 6te sam si v PT no kato otida 6te sam v 6-i navlizam v sedmia dali 6te mi napraviat problem . #Crazy #Crazy #Crazy Sick


ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА! Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 15:11 от Дивиана

# 1
  • Spain
  • Мнения: 3 750
не вярвам никои да ти направи проблем относно преместването. в испания здравеопазването е безплатно- дори и двамата да сте безработни  никои няма да те върне ! не мисля 4е трябва да се притеснява6 . незнам за здравната система , но съм 4увала 4е в много отношения Испания е по - напред от португалия - така 4е смело напред и без притеснения !

# 2
  • Мнения: 73
Изобщо не се притеснявай.Всичко е безплатно.само ако искаш упойка,за нея незнам...Трябва да се регистрирате ,да се запишеш в близката поликлиника и от там ще ви кажат към коя болница сте.Чудесни условия ,аз съм много доволна.Леко бременеене и късмет Simple Smile

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
и епидурала е безплатен

# 4
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Aко ще го осигуряват него, той може да осигурява теб, както си ви е положението в Португалия.

Още в началото, дори преди да се преместиш при него, подавате документи за тархета санитария за теб и за него, тъкмо докато се преместиш, тя ще е готова.

Иначе, както са ти казали, в Испания всичко е безплатно.
Успех и лека бременност! Peace

# 5
  • Мнения: 3 098
Ако ще се местите някъде из комунидад Валенсия,по_добре си подготви вси4ки документи.На първо място тархета санитария.Без нея никъде няма да те погледнат,ако ще и закона да им го забранява.

# 6
  • Мнения: 73
Издава се временна тархета санитария,която става веднага ,в поликлиниката по местоживеене с емпатронамиенто(адресна регистрация( даже вие може да си извадите европейска медицинска карта и от Португалия.Нали сме комунидад еуропея.

# 7
  • Мнения: 2
Здравей, аз  сега на 19 септември направих 9 месеца в Испания.Живея в Velez-Malaga, което е на 30километра източна посока от Malaga. Това е в автономна област ANDALUCIA. Сега съм в 15гестионна седмица. При мен документите станаха барзо защото сме в евро съюза.Отидох в т.н Комесариа де полисиа и за един час ми изкараха NIE готов документ ,което представлява ЕГН на чужденеца в същия ден подадох и документи за местопребиваване,който излезе след 4месеца т.е тогава получих каратата за местопребиваване-ресидете.Преди това обаче се регистрирах в кметството(алкалдиа)мисля ,че така му казват.Т.е там правиш адресна регистрация докомента се казва ел патронадо на испански. Този докумегот ми го изкараха за 1седмица и го ксерокопираш защото ти трябва да го представиш за да вземеш ние. Като си получиш документа NIE няма да имаш проблем за трахета санитария т.е здравна карта за безплатно лечение и намаление за лекарства.Това е заради ES преди е било май по друго.
  Има нещо друго аз съм използвала здравна услуга само с балгарския паспорт защото имах Алергия ими биха две инжекции и прегледа без да вземат пари -може и касмет да е било незнам. Сестра ми с мъжа й дойдоха юни месец и за ние чакаха 1месец защото сега пък  нието и резиденцията ги издават на лист хартия - само за 5 месеца и е малко по различно.Имам приятелка в Барселона ,която чака само месец и половина да вземе адресна регистрация.Много зависи къде ще си. Успех и дано се наредят нещата.

# 8
  • Мнения: 3 098
даже вие може да си извадите европейска медицинска карта и от Португалия.Нали сме комунидад еуропея.
A дали ще може с нея?
Тези тархети са за спешни слу4аи,когато пътуваш из ЕС и недай си Боже ти се слу4и нещо.Не могат да се използват за ле4ение,прегледи и планови операции в 4ужда държава.

# 9
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
даже вие може да си извадите европейска медицинска карта и от Португалия.Нали сме комунидад еуропея.
A дали ще може с нея?
Тези тархети са за спешни слу4аи,когато пътуваш из ЕС и недай си Боже ти се слу4и нещо.Не могат да се използват за ле4ение,прегледи и планови операции в 4ужда държава.


Toчно така. И когато я използваш (дано не ти се налага), си плащаш цялата процедура, взимаш си фактурата, и после като се върнеш в страната, където са ти издали тархетата, представяш фактурите и чакаш да ти върнат парите.  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 2
Тази,трахета не е формуляр Е119,които е това като се върнеш в БГ. да чакаш да ти осребрят парите.Тук сега ми минават всички прегледи безплатно и без фактури и нищо ползвам с нея всички здравни права като на андалусиец дори е записано в конституцията на андалусия.

# 11
# 12
]Blagodaria na vsi4ki ,za tova ,4e mi otgovorihte .Znam ,4e 6te se napravi adresna registracia i 6te bade ysigyriavan ,a drygoto kato otida az ,Mislia ,4e be6e niakde vav Valensia  :bouquet:po edno boket4e za vsiaka edna .Blagodaria

# 13
Здравей, аз  сега на 19 септември направих 9 месеца в Испания.Живея в Velez-Malaga, което е на 30километра източна посока от Malaga. Това е в автономна област ANDALUCIA. Сега съм в 15гестионна седмица. При мен документите станаха барзо защото сме в евро съюза.Отидох в т.н Комесариа де полисиа и за един час ми изкараха NIE готов документ ,което представлява ЕГН на чужденеца в същия ден подадох и документи за местопребиваване,който излезе след 4месеца т.е тогава получих каратата за местопребиваване-ресидете.Преди това обаче се регистрирах в кметството(алкалдиа)мисля ,че така му казват.Т.е там правиш адресна регистрация докомента се казва ел патронадо на испански. Този докумегот ми го изкараха за 1седмица и го ксерокопираш защото ти трябва да го представиш за да вземеш ние. Като си получиш документа NIE няма да имаш проблем за трахета санитария т.е здравна карта за безплатно лечение и намаление за лекарства.Това е заради ES преди е било май по друго.
  Има нещо друго аз съм използвала здравна услуга само с балгарския паспорт защото имах Алергия ими биха две инжекции и прегледа без да вземат пари -може и касмет да е било незнам. Сестра ми с мъжа й дойдоха юни месец и за ние чакаха 1месец защото сега пък  нието и резиденцията ги издават на лист хартия - само за 5 месеца и е малко по различно.Имам приятелка в Барселона ,която чака само месец и половина да вземе адресна регистрация.Много зависи къде ще си. Успех и дано се наредят нещата.

надиавамсе питастата да не ти взима директен цитат на "испански" термини стото е загубена..........

Общи условия

Активация на акаунт