Kъм родителите на 3-годишните деца в детска градина

  • 2 819
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Искам да попитам във вашата детска градина има ли легла на два етажа и как приемате детето ви да спи на втория етаж на леглото?
В нашата има и аз съм доста притеснена от това. Приемам го за опасно по разбираеми причини. Може би защото и аз като малка, а и сега имам страх от високо... Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 7 029
Детето ми все още не ходи на детска градина, но разбирам притесненията ти. Лично аз не бих позволила моят син в тази възраст да спи на вторият етаж на креватче, така че сподели изискванията си с учителките.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Не, леглата са единични. И като знам Калина как се върти като спи, за мен такова решение е меко казано странно...

# 3
  • София
  • Мнения: 131
И при нас са единични леглата. Не, не бих приела да спи на 2-ия етаж. Той в къщи още е с решетка и се върти ужасно много.

# 4
  • Мнения: 1 172
Мисля, че са с единични - поне това, което аз съм виждала (не знам дали всички групи да обзаведени по един и същи начин).

Не одобрявам 2-етажните легла.  Но съм виждала 2-етажни легла в една от градините, които посетих. Там положението беше още по-лошо: всъщност под долното легло, имаше още едно, което се издърпва напред (тип сандвич). Така ако детето от горното легло падне, ще тупне върху детето от най-долното. Огледайте всички такива подробности.

# 5
  • Мнения: 4 915
Страх те е, че ще падне, когато спи ли?
Не са ли обезопасени с висока странична преграда?
Възпитателките какво казват по въпроса?
Ако си притеснена, изисквай нещата да се променят или поне твоето дете да не спи горе.

В нашата градина 3 годишните спят в преносими легла-кошари, които са с мрежи от 4-те страни.

# 6
  • Мнения: 3 146
Да, в нашата има и аз съм в ужас дали моят не спи отгоре. Казв, че спи отдолу, но ще питам изрично. Това са деца от първа група!!! Защо са на такива легла и аз не зная... Ние сме в 137ма София

# 7
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Ау, не съм съгласна. В никакъв случай, звучи ми доста страшничко. В нашата градина леглата слава богу са на 1 етаж

# 8
  • Мнения: 7 379
                       И в нашата има.Не би могло да е по друг начин , защото така са планирани повечето ОДЗ- та / периода 70-80 година/ и нямат отделни спални - освен яслените групи и нощуващите . Нашият е на 2 г 5 м - дадохме го на ДГ ,не на ясла и спи на втория етаж.Изобщо не ме е страх ,а и него - също след като сам поиска да е там. Grinning

# 9
  • Мнения: 1 320
                       И в нашата има.Не би могло да е по друг начин , защото така са планирани повечето ОДЗ- та / периода 70-80 година/ и нямат отделни спални - освен яслените групи и нощуващите . Нашият е на 2 г 5 м - дадохме го на ДГ ,не на ясла и спи на втория етаж.Изобщо не ме е страх ,а и него - също след като сам поиска да е там. Grinning
Абсолютно невярно!
Планираните през 70-80 год. детски градини са с "падащи" легла ,а не с легла на 2 етажа !Така в една и съща стая и спят и после като се приберат леглата има достатъчно място и за игра ... аз съм била в такава градина в "Надежда".
По темата в нашите / големия мина в през 2/ няма легла на 2 етажа. В яслените групи леглата са обезопасени с оградки ,а в градината са по големи / но по-ниски/. В съседна градина има група с "падащи" легла. Твърдо съм против вариант на 2 етажа.

# 10
  • Мнения: 2 722
В нашата градина 73 ОДЗ Люлин не са на два етажа.
По принцип нямам нищо против детето да спи на втори етаж ако това му харесва - планирала съм живот и здраве догодина да го уредя с такова за в къщи.

# 11
  • Мнения: 5 468
Още не съм видяла, дали леглата са на 2 етажа, но изпадам в паника, като си го представя. Изобщо не искам моето дете да спи на втория етаж... това означава да се изтърси отгоре още от първото лягане. Тя си се разхожда из цялото легло, докато спи и все още не смеем да махнем решетката й, защото иначе я прибирам от земята, а какво остава да спи на втори етаж.

# 12
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И в нашата са на 2 етажа, но до колкото знам са обезопасени с по-висока странична преграда. И според мен не е редно по принцип, но не се притеснявам за моето дете защото той много отдавна спи без решетка и няма навика да си пада от кревата.

# 13
  • Мнения: 1 494
Ох, благодаря! Мислех, че само аз се притеснявам. Тази вечер бях на родителска и си заявих изискването. Видях леглата- те дори нямат оградки... Rolling Eyes Повечето деца са тръгнали вече и леглата май са позаети (на първия етаж). Но утре ни е първи ден и отново ще настоявам. Ако трябва и до директорката ще стигна. Не мога да си представя да спи горе... Rolling Eyes
От друга страна си мисля, че тъй като местата  в градините и без това не достигат, персонала има самочувствие и може да не се съобрази с мен, което още повече ме притеснява...Кофти работа...

# 14
  • София
  • Мнения: 7 029
Няма вариант да не се съобрази с искането ти. Бъди настоятелна и ако се наложи, кажи, че се е случвало детенцето да пада от креватчето си и попитай кой ще е отговорен при такъв случай в градината. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт