За домашно приготвените пюрета

  • 1 378
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 72
Привет на всички мами. Детенце е на 5 месеца и започнах да захранвам. Чувам различни мнения за домашно проготвените пюрета. Едни казват, че не е добре да се дават преди навършване на 6, 7 месеца. Други казват, че е по-добре готови заради нестерилния начин на приготвяне и т.н. Посъветвайте ме какви пюрета да правя, дали да му правя и давам сега или да изчакам. Как да приготвя пюре? Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 467
Аз лично предпочитам да правя домашни докато съм вкъщи и мога да отделям време за това, а и по принцип мисля така да я карам.

Контрол кой знае какъв при готовите също няма, има само етикети, но дали наистина се спазва всичко? И защо средата да е нестерилна, ти си миеш всичко и знаеш как най-добре се поддържа.

# 2
  • Мнения: 1 672
аз купувам по съвет на педиатърката , но и без това нямам време да ги правя

# 3
  • Мнения: 720
Аз активно варя, пасирам и замръзявам. Сигурна съм, че условията в къщи са по-добри от тези в заводите. Sad Пък и си имам пресни плодове и зеленчуци, пълни с витамини  Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз отгледах Ивайло с домашни пюрета-плодови, зеленчукови и месни.

# 5
  • Мнения: 3 405
Захраних с готови пюрета, но откакто започнах да му ги приготвям вкъщи, отказа да яде готовите  Grinning
За приготвянето виж закованите теми, има рецепти.

# 6
  • Мнения: 8 242
Каква стерилност, какво чудо  Crazy Когато започнах да го захранвам вече пълзеше из къщи и ближеше пода  Mr. Green
Опитах да захраня с купено - ранни моркови на хип.. Е щеше да си изповръща червата горкото - голямо гадене, голямо чудо. След време му направих аз морков - варен и намачкан - е щеше да ми изяде пръстите  Laughing
Захранвах предимно с домашни пюрета (и все още готвя) - купешките ги използвах много рядко само за разнообразие и почти винаги смесени с домашно (преобладаващо)  Wink
Бях си напълнила фризера (захранвах зимата) с всякакви кубчета зеленчуци и плодове - на бебо много му харесваха  Blush
Предпочитам ги с 2 ръце пред купешките  Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Аз също съм фен на домашно приготвените храни. С такива захраних, купувала съм и готови в последствие, но определено на Ива и харесваха моите, домашни повече.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 676
Захраних с готови плодови
Зеленчуковите сама му правех,
Месните- купувах готови
Не съм имала проблеми Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 248
Когато имам време правя, ако ли не купувам. Peace

# 10
  • Мнения: 238
Захраних с готови, после давах домашно приготвени.

# 11
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Захраних с готови зеленчукови !Плодовите си приготвях сама !От месните купувах само тези, които не можех да си приготвя сама(ангешко и телешко -не готвя)!

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Захраних с готови плодови
Зеленчуковите сама му правех,
Месните- купувах готови
Не съм имала проблеми Peace

И аз така.
Сина ми предпочита домашно приготвени храни.

# 13
  • Мнения: 292
Аз си и правя всичко в къщи.Само когато сме на вън и купувам.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Захраних с готови пюрета,с изключение на картофа и оризовата каша.

# 15
  • Мнения: 5 183
Захраних с готови пюрета, но откакто започнах да му ги приготвям вкъщи, отказа да яде готовите  Grinning

И при нас стана така.  Grinning Продукцията на мама се оказа по-вкусна!  chef

# 16
  • Мнения: 5 362
Захраних с готови плодови
Зеленчуковите сама му правех,
Месните- купувах готови
Не съм имала проблеми Peace
Точно така беше и при нас.
Калина си предпочиташе домашните пюрета.

# 17
  • Мнения: 498
Аз активно варя, пасирам и замръзявам. Сигурна съм, че условията в къщи са по-добри от тези в заводите. Sad Пък и си имам пресни плодове и зеленчуци, пълни с витамини  Mr. Green
Аз също!За мен домашното пюре е по-вкусно,по-качествено,по-истинско и по-хранително.Имам готови пюрета за всеки случай,ако изникне нещо.Иначе всичко вкъщи.

# 18
  • Мнения: 6 618
Ако не работиш и ти доставя удоволствие -готви.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Захраних с готови плодови
Зеленчуковите сама му правех,
Месните- купувах готови
Не съм имала проблеми Peace

при мен беше същото положение

# 20
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Захраних  в началото с готови пюрета но после започнах и да му правя домашни  Peace някък си по-всусни са .
Ял ми е и от двете когато нямах време да му приготвя дом. съм му давала готови пюрета  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 581
Захраних с готови,след това си минах на дом.приготвени и сега сме на кухня. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
Започнах да давам готови зеленчукови,но определено не й харесаха.Тогава минахме на домашни,хапва ги с голям апетит!Правя всякакви комбинации,направила съм си и кубчета замразено месо,купувам само готови плодови пюрета.Наскоро реших да й купя някое зеленчуково-месно,обаче колкото и да се зверих по рафтовете,неможах да намеря комбинация,съдържаща само неща,с които е захранена.То не беше един грах,едно сухо мляко...И пак аз сготвих.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 605
Предпочитам ги с 2 ръце пред купешките  Peace
Даааа и аз така!

# 24
  • Мнения: 2 587
Захраних с домашни,само по изключение ако я подгонеше глад навън купувах готови.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Не ми се вярва да спазват по-добра хигиена и контрол в заводите,отколкото една майка би спазвала за детето си.Освен това домашно приготвените са доста по-вкусни.

Общи условия

Активация на акаунт