Как детето да научи чужд език?

  • 746
  • 12
  •   1
Отговори
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Момичета,
имам си аз един  тийнейджър  Crazy
В момента сме в чужбина и е записан във френско у-ще.....е направо не мога повече да му вися на главата.....Дали от пубертета , дали от мързел не ще и не ще да учи думи...уж добре се справя в у-ще, чете си там уроците , разбира в общи линии за какво става въпрос , но с ученето на думи направо ме побърква.....и все повтаря "абе измисли ми някакъв метод да си уча думите по -лесно и да не ги забравям след това"  Laughing
Преди години беше в английско у-ще , но беше малък- 1 клас и така неусетно научи езика ,сега с тоя френски е голяма мъка. Аз уж съм завършила езикова гимназия, разказвам му как сме имали понякога по 100 думи на ден и как съм писала и брисала по нощите за да ги науча , а той ме гледа с ей такива очи  #Crazy
Та това ми е молбата , споделете ако знаете начин как да се учат тия пусти  чужди думи  Laughing

# 1
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Eeeeeeee само не ми казвайте, че никой не учи език  Joy

# 2
  • Мнения: 2 922
В чужбина учи френски, така ли? В училището само на френски ли говорят? Ако да, според мен няма какво да го мислиш. Ще го е научил, преди да се усети. А "ученето" с писане на думи, докато омалееш, според мен е най-безсмисленото занимание в чуждоезиковото обучение - български прийоми.

# 3
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Да, е отговора на всичките ти въпроси  Laughing
Разбирам те аз какво имаш в предвид ,но все си мисля, че трябва по някакъв начин да седне и думи да учи, все пак не му е толкова богат речника-разбира като чете, но ей така -досеща се , а не защото знае примерно всички думи....знам ли  и аз  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 922
Ами точно това е хубавото, че ще ги научи думите в контекст - точно това, което казваш, че се досеща за значението - много по-ценно от това да знае много думи, пък да не може да ги свърже. Ще видиш, че много бързо ще го научи езика, особено пък щом всички наоколо го говорят.
Говоря от позицията на попадала в чуждо училище, без никакви познания по езика, а и бях по-голяма от сина ти.

# 5
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Eййй , абе друго си е някой да ти вдъхне кураж и да те успокои   bouquet
мерси baby_doll    Hug

# 6
  • Мнения: 14 133
Ами точно това е хубавото, че ще ги научи думите в контекст - точно това, което казваш, че се досеща за значението - много по-ценно от това да знае много думи, пък да не може да ги свърже. Ще видиш, че много бързо ще го научи езика, особено пък щом всички наоколо го говорят.
Говоря от позицията на попадала в чуждо училище, без никакви познания по езика, а и бях по-голяма от сина ти.
Правилно- в живата среда най-бързо се учи език.

# 7
  • Мнения: 2 922
Успех, deata! Hug

# 8
  • Мнения: 2 013
Познавам тамън три деца, които попаднаха във френски лицей в чужбина, без да знаят думичка френски. И всичките проговориха в средата на първата година. И всичките преди това бяха учили английски или други езици, също така в чужбина - деца на дипломати, може би подобен е и вашия случай. Не се притеснявай. Ще се справи детето. Откога е в това училище?

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз си учех по едно време думите като ги пишех на малки листчета - от едната страна думата на български, от другата на съответния език. Слагах си ги в джоба си и отвреме на време, покрай другото, бърках и вадех някое листче - прочитах какво има от едната страна и гадаех какво е написано от другата Mr. Green
Много ми помагаше и да гледам телевизия на съответния език.
С гаджето ми тогава /и мой мъж понастоящем/ се изпитвахме на думи - всеки гледаше да забие другия с нещо непознато Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 397
това с листчетата също са ни карали да го правим-в езикова гимназия.

# 11
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Лекси - това с листчетата е наистина много хитро.....ще го пробвам  Peace
Дивана- изкара миналата втора половина от учебната година там , после ваканцията в БГ и сега пак е на педалите  Laughing...Миналата година като започваше ни предупредиха че 90% е вероятността да повтаря учебната година , накрая обаче всички учители са гласували да премине ...Сега е пак със съучениците си, разбирам че още му е трудно и не можа така да се отпусне и затова искам да му помогна с каквото мога.
baby_doll - мерси  Hug

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Забавен начин, за обогатяване на речника, е непрекъснато четене на книжки на френски и гледане на филмчета, също на френски. Контактът през деня с децата на френски, му е от голям плюс  Peace
Аз съм песимистично настроена към метода за учене на думи с листчета, при 12 годишно момче  Thinking
Мисля, че език се учи по различен начин, когато си потопен в средата. Поне така беше при мен и сина ми. Преди години немския го учех точно с листчета, много писане и повтаряне. Докато тук, въпреки че ходех на колеж за езика, подходът ми беше друг.

Общи условия

Активация на акаунт