Някой да сподели нещо за Хонг Конг?

  • 1 168
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Здравейте,
Мъж ми заминава командировка за Хонг Конг другия месец. Не знам какво да му подготвя за пътуването, той също се чуди какво да вземе ... Моля, ако някой е пътувал до там да сподели особености, които са му направили впечатление.
Благодаря и лек ден!

# 1
  • Мнения: 6 889
Особености...има много хора навсякъде. Тесни улички и много хора. Много небостъргачи и огромен брой ученици с грозни сини униформи. Но си е град като град, не е нещо толкова различно или особено. Метрото е много добре развито и удобно, на 1 минута минава влак и не се налага да чакаш.
За пътуването аз лично си носех нормалните неща, дрехи, обувки и козметика. Не помня какъв вид бяха контактите там, но нямам спомен да съм се мъчила с нещо, така че сигурно са били европейски. А да, също можеш да погледнеш в интернет прогнозата за времето и да прецениш какви дрехи ще му трябват.

# 2
  • Мнения: 1 100
Да, прогнозата за времето e от важните неща, сега е около 30 градуса - жегата му е сигурна. Ако не обича пикантна храна, да внимава много какво си поръчва и да пита предварително. Друго не се сещам Thinking

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Бухтичке би ли споделила за 2-3 дни какво е най-добре да разгледа там човек. По всяка вероятност в края на месеца и аз ще стягам куфарите за там Praynig и искам предварително да си набележя места, които да посетя.

# 4
  • Мнения: 6 889
Ами честно казано и ние бяхме доста малко време там и така и не отидохме на кой знае колко места. А отделно и аз вече не ги помня половината Blush
Единствената по-голяма забележителност, която си спомням е Peak Tram. Иначе ако ще ходите с дете може да посетите Дисниленд (въпреки, че не е много голям, в сравнение с Париж е по-малък) или Ocean Park. И сега друго не мога да се сетя, но случайно попаднах на този сайт - http://www.hong-kong-travel.org/ Разгледай го, може да си намериш нещо интересно за посещение.
Ще си прегледам и снимките и ако се сетя за още нещо ще пиша.

# 5
  • Мнения: 3 461
Бухтичке би ли споделила за 2-3 дни какво е най-добре да разгледа там човек. По всяка вероятност в края на месеца и аз ще стягам куфарите за там Praynig и искам предварително да си набележя места, които да посетя.

Може да се запишеш на някоя еднодневна екскурзия от хотела. Препоръчвам ти да видиш статуята на Буда, най-голямата в света, Холивуд стриит с всичките магазини за антики и произведения на изкуството,  задължително пий кафе в The Peninsula Hotel, разгледай най-големите им молове:The Landmark и IFC. Ocean Park също трябва да се види. За нощния живот също има какво да се напише.

# 6
  • Мнения: 6 889
Да, да, ето подсети ме, статуята на Буда. Спомнях си, че имаше нещо такова но не бях сигурна, че е точно в Хонг Конг, защото ние ходихме и на други места. А и всъщност си останахме само с желанието да я видим, така и не отидохме. Иначе на тази Холивуд стрийт мисля, че ходихме, имаха си алея на славата със звезди.

# 7
  • София
  • Мнения: 606
Ние бяхме в Хонг Конг 2 седмици, няма много неща за гледане. Пази се от магазините за техника, измамници са. Дават ти ниска цена, плащаш и после се оказва, че не е това, което искаш. Пари не връщат! Хотелските стай са ужасно малки, баните също. Като цяло съм много разочарована от там. Имах по-големи очаквания.

Общи условия

Активация на акаунт