Кога има имен ден Кристина?

  • 26 445
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13 512
Анкета обикновено се пуска за лични мнения и предпочитания. Тук се пита за факти  Wink И аз искам да знам със сигурност, ама май никой не знае  Crossing Arms
Ами аз цитирах католи4еския календар. Погледни един православен  църковен календар и виж там какво е дадено / същотою. Не виждам какво още има да се спори и всеки да казва нещо, без да го подкрепи с доказателство или да цитира достоверен изто4ник.

# 46
# 47
  • Мнения: 169
на кръстов ден на 14 септември
Peace

# 48
  • Мнения: 361
питай някой поп в църквата,там ще получиш най-точния отговор. Hug

# 49
  • Русе
  • Мнения: 2 354
ами най- лесно ще ви е да празнувате и на Кръстовден, и на Коледа... със сигурност именничката ще е най- щастлива
и аз това си помислих  Laughing

# 50
# 51
  • Мнения: 169
Кристина е по- близо до Кръстина или Кръстов ден отколкото  newsm12от Коледа или Рождество Христово не мислите ли

# 52
  • Мнения: 13 512
Кристина е по- близо до Кръстина или Кръстов ден отколкото  newsm12от Коледа или Рождество Христово не мислите ли
не. Няколко моми4ета ве4е са го обяснили. Крис и Хрис произхождат от Христос и празнуват на Коледа. Кръстина,Кръстьо произхождат от кръст и празнуват на Кръстовден.Толкова ли е трудно да го проумеете. Оттам нататък всеки да си празнува когато иска. Но правилното е това.

# 53
  • Мнения: 27 524
Ами аз цитирах католи4еския календар. Погледни един православен  църковен календар и виж там какво е дадено / същотою. Не виждам какво още има да се спори и всеки да казва нещо, без да го подкрепи с доказателство или да цитира достоверен изто4ник.

А, то това си е задължително и постоянно за тук  Grinning
Наистина Кристиян и Кристина не са български имена и следва да се водят по католическия. Криско празнува на Коледа. Всъщност, освен нас, някой друг празнува ли имени дни?  Thinking

# 54
  • Варна
  • Мнения: 48
До  колкото аз съм проучила Християн,Христина , Кристиан и Кристина са на Коледа, защото и четирите имена означават ХРИСТИЯНИН като тълкование, не идват от Кръст , както бъркат повечето хора! Ако детето е КрЪстина или КрЪстьо е именик на Кръстовден!!!!!

# 55
  • Мнения: 1 817
До  колкото аз съм проучила Християн,Христина , Кристиан и Кристина са на Коледа, защото и четирите имена означават ХРИСТИЯНИН като тълкование, не идват от Кръст , както бъркат повечето хора! Ако детето е КрЪстина или КрЪстьо е именик на Кръстовден!!!!!

И аз така мисля- Моят син е КРИСТИАН-името не произлиза от  "кръст" и затова ние си празнуваме на Коледа.

# 56
  • Мнения: 1 949
не е на 14 септември тогава празнуват имената които има думичката "кръст" в тях

Това е ясно  Wink, просто Кристина е по-модерното звучене на Кръстина, но е същото  Peace

14.Септември - Кръстовден. Питахме свещеник, защото и ние се колебаехме между Коледа и Кръстовден Wink

Последна редакция: нд, 23 сеп 2007, 17:40 от DessyM

# 57
  • Мнения: 11 607
Празнувайте и на двата дена....

# 58
  • Мнения: 208
не е много по темата /за което се извинявам предварително/ ,но не ми се иска да пускам цяла тема по този въпрос.
Случайно някой да знае Стела кога празнуват имен ден

# 59
  • Мнения: 13 512
Стела е на Св. Параскева - 12 април
Стела също така е и звезда на  латински Wink

Общи условия

Активация на акаунт