Аз ли съм тъпа или това са глупости?!

  • 3 349
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
Една приятелка, която роди на скоро и с която пихме кафе ми разказа, че ходила при гинеколога, който й следи бременността, за да й покаже как да се цеди. Та той й казал, че бебето /нейното е новородено на 1 седмица/ трябвало да се кърми с точно определен режим през 3 часа, защото: суче 20 мин и после останалите 2 часа и половина му били необходими кърмата да се преработи, иначе ако се кърмело по-рано /например на поискване/ кърмата ставала на кисело мляко, а после на сирене. И как можело така, бебето все едно е хранено със сирене.
Аз ли нещо не разбирам, тъпа ли съм, какво съм, но това ми звучи смешно. Защото аз я посъветвах да кърми бебето на поискване, но лекаря категорично забранил, поради горепосочените причини.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Боже, какви неща научава човек всеки ден Grinning
Кусур беше освен мляко и кисело мляко и сирене да правим в гърдите си Grinning
Глупости са. Жалко, че от лекар ги е чула.

# 2
  • Мнения: 256
За мен това са пълни глупости. Та чак ми стана смешно.
Нека си кърми детенцето на воля и не се занимава с тоя доктор

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 084
 Shocked Боже, прости, че споменавам името ти напразно! Обяснението на лекаря е достойно за бисер!

# 4
  • Мнения: 629
Силно се съмнявам бабите и прабабите и пра-прабабите ни да са кърмели под час. Може пък и да са забивали пръчка в земята за да следят Слънцето  Laughing Ама интересно какво ли са правели при облачно време? Laughing Пък човечеството не се е затрило. Напротив  Grinning
А иначе до колкото знам кърмата наистина се пресича в стомахчето от киселините там. Бабите така си правят и изварата (с оцет или лимонена киселина). Човешката се пресичала на два вида белтъци - на по-едри "парцали" (предполагам става дума за молекули) и на по-дребни такива, като вторите преобладавали и били по-лесни за обработка. В кравешкото мляко преобладавали по-едрите и затова децата трудно го понасяли.
Та ако се храни твърде често и се засичат две порции кърма може и да му стане тежичко на детенцето, но не мисля, че ще е кой знае какъв проблем.
При всички случаи, ако то си хапне достатъчно ще си направи и достатъчна пауза за да се изпразни стомаха (а кърмата е супер лесно усвоима). Ако си хапне по-малко ще си я обработи по-бързо и пак ще си поиска.
Жалко, че медицински лица представят на хората подобни небивалици   Sad

# 5
  • Мнения: 5 401
Ама този човек сериозно ли е казал всичко това или се е опитал да се изгаври с природата и медицината?!  ooooh!

Noel, надявам се приятелката ти да си намери четящ и мислещ лекар, както и да те послуша..

# 6
  • Мнения: 629
А всъщност въпросният гинеколог запознат ли с технологията на производство на киселото мляко и сиренето?!? Има ли всъщност някаква идея как протича ферментацията и какво я обуславя?!?
Този май доста неща е поизпуснал в училище  Laughing Laughing Laughing

# 7
  • Мнения: 3 499
Ми тя каза, че й много гадно да кърми под режим, точно на три часа и постоянно да буди бебето, защото го стряскала и той после не можел да заспи, а пък понякога се будел по-рано и плачел докато тя чака да минат още 30 мин или час примерно докато стане "време за хранене" . Попита ме дали може ли да го кърми, когато бебчо поиска, ама лекаря казал, че не може и трябва да спазва режим.  ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 555
Ох, и на мен ми стана смешно, ама то си е тъжно. Пък и със сирене да го храни, какво лошо има, нали е от кърма Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 2 658
лелеееееееее, каква простотия. Такова нещо не бях чувала. Нашите деца като ги храним на поискване, какво им е? Даже са много спокойни.

# 10
  • Мнения: 3 718
Пък аз се притеснявах да захраня със сирене, то мойто вече яло бре  Mr. Green
Като се замисля напоследък колко често суче Алекс, дали в крайна сметка и кашкавал не си хапва. Може ли твоята приятелка да попита този велик кулинар как да си направя ементал, а бри... newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 555
Пък аз се притеснявах да захраня със сирене, то мойто вече яло бре  Mr. Green
Като се замисля напоследък колко често суче Алекс, дали в крайна сметка и кашкавал не си хапва. Може ли твоята приятелка да попита този велик кулинар как да си направя ементал, а бри... newsm78
Joy hahaha
Ще ме уморите от смях !
Само синьо сирене да не стане, че тогава сериозна работата smile3532

# 12
  • Мнения: 474
Да кърми детето на поискване, пък ако ще и кашкавал да излиза от гърдите й Mr. Green Mr. Green  Joy Joy Joy ей страшн лекари....  Laughing

# 13
  • Мнения: 8 999
Ох, много обичате да четете нещо, без да се замисляте. Докторът е нямал предвид, че кърмата става на сирене в циците, а че, ако организмът няма достатъчно време да обработи храната в стомахчето на бебето, то този организъм се претоварва излишно. Бебето търси циците на майка си, не само защото е гладно, за него това е и залъгалка, затова не е нужно при всяко негово проскърцване да го храним. Трябва наистина да има достатъчно време тази храна да бъде преработена и усвоена пълноценно. Ако натъпчете една месомелачка с прекалено много месо, то тя неминиумо ще се задръсти. Човешкият организъм е една машина, която при неправилна експлоатация дава дефекти или се чупи. Вие непрекъснато ли ядете, не си ли давате почивка? Защо мислите, че бебетата нямат нужда от такава. Няма нищо лошо в това да се създава хранителен режим на бебето, както и режим за сън. Затова ние сме родители - за да учим децата си, да им създаваме навици. По същата логика в по-късна възраст може да кажем, че е по-добре е детето да ходи на училище, когато то самото иска, да ляга и става, когато то самото реши, да облича каквото то само определи, дори и да е неподходящо за сезона. Ако дотолкова ще се съобразявате с желанието на вашето дете, то давайте му непрекъснато бонбони и шоколади, защото децата обикновено точно това искат и никога не биха отказали. Защо по отношение на някои техни желания сме толкова строги и направо фанатични, а за други - толкова либерални. Малко повече последователност при отглеждането на детето от първия му ден с нас, не би навредило никому. Най-малко на самото дете.

Ще ви помоля да прочетете, ако се налага,  повторно това, което съм написала, да го осмислите и чак тогава да ме наругаете. Не се захващайте за първата дума, която не ви хареса, а се опитайте да вникнете в това, което казвам.

# 14
  • Мнения: 474
 
Ох, много обичате да четете нещо, без да се замисляте. Докторът е нямал предвид, че кърмата става на сирене в циците, а че, ако организмът няма достатъчно време да обработи храната в стомахчето на бебето, то този организъм се претоварва излишно. Бебето търси циците на майка си, не само защото е гладно, за него това е и залъгалка, затова не е нужно при всяко негово проскърцване да го храним. Трябва наистина да има достатъчно време тази храна да бъде преработена и усвоена пълноценно. Ако натъпчете една месомелачка с прекалено много месо, то тя неминиумо ще се задръсти. Човешкият организъм е една машина, която при неправилна експлоатация дава дефекти или се чупи. Вие непрекъснато ли ядете, не си ли давате почивка? Защо мислите, че бебетата нямат нужда от такава. Няма нищо лошо в това да се създава хранителен режим на бебето, както и режим за сън. Затова ние сме родители - за да учим децата си, да им създаваме навици. По същата логика в по-късна възраст може да кажем, че е по-добре е детето да ходи на училище, когато то самото иска, да ляга и става, когато то самото реши, да облича каквото то само определи, дори и да е неподходящо за сезона. Ако дотолкова ще се съобразявате с желанието на вашето дете, то давайте му непрекъснато бонбони и шоколади, защото децата обикновено точно това искат и никога не биха отказали. Защо по отношение на някои техни желания сме толкова строги и направо фанатични, а за други - толкова либерални. Малко повече последователност при отглеждането на детето от първия му ден с нас, не би навредило никому. Най-малко на самото дете.

Ще ви помоля да прочетете, ако се налага,  повторно това, което съм написала, да го осмислите и чак тогава да ме наругаете. Не се захващайте за първата дума, която не ви хареса, а се опитайте да вникнете в това, което казвам.
Ех, права си .....   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт