Какво ще кажете за това? (Стачкуващи учители изпращат снимки на министъра)

  • 3 216
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
И още един отговор на същия цитат.


Мислите ли че за една начална учителка, или учителка в детска градина, или дори учителка по литература е нужно да бъде компютърен специалист?

Доколкото всеки човек в наши дни трябва да разбира от компютри.
Каква е тази логика - за тия пари толкова, няма какви претенции да имате.
.........

Пак ще дам за пример моето училище, надявам се да не съм много банална. Начално е , много е желано от родители и деца. Преди да стана учителка в него, също си дадох децата в него. Всъщност ние сме единственото училище в Пловдив, в което има по 5 паралелки във випуск. Като подаваш молба имаш право да си избираш учител за 1 клас. И никой не гледа дали учителката владее компютри или езици, хората разпитват коя е добра учителка . Тези година една от учителките събра 48 молби, естествено с големи увещания повече от половината деца бяха записани в други класове. Но учителката е на възраст 48 години, не знае друг език освен български и руски, не знае от кое копче се пуска компютъра, но това не я прави по-малко специалист и добър учител.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 75
И още един отговор на същия цитат.


Мислите ли че за една начална учителка, или учителка в детска градина, или дори учителка по литература е нужно да бъде компютърен специалист?

Доколкото всеки човек в наши дни трябва да разбира от компютри.
Каква е тази логика - за тия пари толкова, няма какви претенции да имате.
.........

Пак ще дам за пример моето училище, надявам се да не съм много банална. Начално е , много е желано от родители и деца. Преди да стана учителка в него, също си дадох децата в него. Всъщност ние сме единственото училище в Пловдив, в което има по 5 паралелки във випуск. Като подаваш молба имаш право да си избираш учител за 1 клас. И никой не гледа дали учителката владее компютри или езици, хората разпитват коя е добра учителка . Тези година една от учителките събра 48 молби, естествено с големи увещания повече от половината деца бяха записани в други класове. Но учителката е на възраст 48 години, не знае друг език освен български и руски, не знае от кое копче се пуска компютъра, но това не я прави по-малко специалист и добър учител.

Съгласна съм. Има учители, които са такива по призвание. И знаят как да те надъхат да учиш. Независимо дали са наясно с компютрите или не.

# 62
  • Мнения: 6 167
И още един отговор на същия цитат.


Мислите ли че за една начална учителка, или учителка в детска градина, или дори учителка по литература е нужно да бъде компютърен специалист?

Доколкото всеки човек в наши дни трябва да разбира от компютри.
Каква е тази логика - за тия пари толкова, няма какви претенции да имате.
.........

Пак ще дам за пример моето училище, надявам се да не съм много банална. Начално е , много е желано от родители и деца. Преди да стана учителка в него, също си дадох децата в него. Всъщност ние сме единственото училище в Пловдив, в което има по 5 паралелки във випуск. Като подаваш молба имаш право да си избираш учител за 1 клас. И никой не гледа дали учителката владее компютри или езици, хората разпитват коя е добра учителка . Тези година една от учителките събра 48 молби, естествено с големи увещания повече от половината деца бяха записани в други класове. Но учителката е на възраст 48 години, не знае друг език освен български и руски, не знае от кое копче се пуска компютъра, но това не я прави по-малко специалист и добър учител.


ми тази жена си е получила оценката и не мисля, че някой има против да взима и 3000 лева.
търсят я хората, молят я и увещават. какво повече.
за компютъра обаче, не съм съгласна.
да си компютърно грамотен е толкова важно, колкото да знаеш да четеш  и пишеш.
това само може да я направи още по-добра.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Само че при това многопопуларизирано в момента диференцирано заплащане тя е към края на редицата - защото не е от подмазвачите и е получила по-малко точки от останалите Simple Smile Така че не ми и говорете, че с него всеки се оценя както трябва и ще получи каквото трябва.
А за компютъра колкото и да съм за, все пак смятам че той няма нищо общо с това да си гледаш работата в първи клас. Нито ще и помогне да ги научи да пишат по-добре, нито да смятат.

# 64
  • София
  • Мнения: 304
Сигурно наистина е добър учител. Не е възрастна, няма да и навреди да се научи да ползва компютър. Компютърът е средство, уред, не е нещо супер сложно и неразгадаемо. Сигурно ще и е  полезно в работата.
Но не там е въпросът.
За мен Призванието не е банално, а е изискване за да бъдеш истински учител. В една вече заключена тема писах по въпроса. Сигурно моят въпрос е банален, ама.... ако го имаш (призванието), как се изправяш пред децата, малки и големи и мълчиш. Или как им казваш 'От утре няма да учите, защото аз искам повече пари. Ама няма да напусна училище, защото все пак и тия пари искам да ги взема'.
Това съвместимо ли е с призванието?

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Призванието си е призвание, потребностите са си потребности Simple Smile
Между другото не съм чула нито един ученик да се оплаква, че учителите му ще стачкуват, напротив Simple Smile

# 66
  • Мнения: 6 167
Само че при това многопопуларизирано в момента диференцирано заплащане тя е към края на редицата - защото не е от подмазвачите и е получила по-малко точки от останалите Simple Smile Така че не ми и говорете, че с него всеки се оценя както трябва и ще получи каквото трябва.
....

е вие какво всъщност искате?
да ви плащат двойно, никой да не ви оценява, защото има опастност да сте недоволни от оценката?
айде няма нужда, нали си синдикалист - участие в процеса на изготвяне на максимално обективен подход при оценка и това е. но това, което е в момента просто не може да продължава.

никой не може да ме убеди, че и най-идеалната учителка няма нужда от нови и нови знания в темата , която преподава. най-малко компютърът ще й е полезен, за да си разчупи преподавателските практики, които колкото и да са ефективни, винаги могат да се подобряват. тази теория, че понеже тя работи много добре, няма нужда от подобрения не я приемам. а подобренията до голяма степен зависят от това не какво четеш в Градската библиотека , а в Интернет.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Говоря че има субективност и накрая надделява мнението на директора - който му е удобен получава увеличение, който не му е удобен си стои с по-малка заплата, независимо колко е кадърен. Между другото пак при нас преподавателката с най-голяма квалификация по компютри има най-слабия клас, защото постоянно върши някаква работа на шефа на компютъра и си е зарязала класа. Но това съвсем не е по темата и няма нищо общо с нея.
Да преподаваш букви, елементи на буквите, цифри никога не може да се научи от интернет. Може да четеш, но не влезеш ли при учениците и не го ли направиш не струваш и 5 пари като учител на първолаци!!!

# 68
  • Мнения: 6 167
ЗлаВещице,
не съм съгласна, но няма да те убеждавам в  ползата на компютърната грамотност и Интернет за работата и на учителките в детската градина  Stop
що се отнася до оценяването, като начин за репресии  и разчистване на лични сметки от страна на директорите - синдикатите са за това, за да защитават правата на учителите и следва да са част от процеса на съставяне на тези... атестатции ( или както там ги наричате). в една оценка не може да има само една страна, система за оценка се прави от много участващи в процеса страни, оценки и обратни връзки. и цялата манджа се разбърква и анализира, до постигане на максимална обективност. директора не е господ да раздава правосъдие и ще е жалко да се изпорти толкова добра инициатива. ( бих добавила по български).


# 69
  • Мнения: 822
Компютъра та компютъра! Не е толкова трудно да се влезе в час с информатиката!
Какво да кажем за съвременната младеж, която не хваща книга в ръка, а иначе много добре борави с клавиатурата и мишката? Много ли са образовани?
Няма спор, че техниката е само от полза, но всеки, който има желание ще се справи!

Учителите, както и родителите в нашето съвремие, страдат от унижение, потъпкване на авторитета и то благодарение на цялото ни общество!
 А, според мен, ролята на учителя е почти еднакво съпоставима с тази на родителя и без взаимна подкрепа не може да се постигне никакъв напредък. Ние родителите трябва да осъзнаем, че е крайно време да подкрепим учителите и да спрем да подронваме техния авторитет пред децата си, защото бъдещето на децата ни е в техните ръце! Нека им помогнем и заедно се постараем да решим нашите проблеми, защото било учители, било лекари, шофьори, продавачи........всички зависим един от друг!
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт