изследване на червата

  • 3 387
  • 6
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 537
Здравейте, момичета! Мога ли да ви попитам, ако някой има информация по следния въпрос:
Значи, баба ми има някакъв проблем със стомаха, червата или Бог знай какво  newsm78, но както и да е, та лекаря при който ходи вече сигурно година сега и казал да си вземе направление за рентген на червата. Така, до тук добре, но /само ще уточня, че жената е от село, а знаете как се отнасят там пък jp-тата/ дала и уж личната направление, идва тук в МБАЛ-Бургас и и казват, че не могат да и дадат час за рентген до средата на октомври  newsm78, което вече ми става странно - да нямат часове за рентген!?! Thinking От което решавам, че или направлението не е както трябва нещо или не става дума за рентген, а за друго изследване!?!  newsm78 И понеже и обещах в понеделник аз да я заведа някъде на лекар, а като капак на всичкото ще трябва да мъкна  по болниците и малката /защото няма кой да ми я гледа/, та исках да ви питам, ако някои се е сблъсквал с такъв проблем, дали става дума за рентген или да речем за ....не знам - ехо-граф, видеозон... за да мога евентуално предварително да си направя някакво проучване къде има такъв апарат /правят такова изследване/ и да не я размотавам жената цял ден /тя и без това едва върви, пък и дядо ми не е особено добре и не иска да го оставя сам дълго време/. Видях и направлението, но за съжаление не запомних кода на изследването, само на диагнозата С 20 - злокачествено новобразувание на правото черво. Ще бъда много благодарна за каквато и да е информация!!!  bouquet

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Най вероятно става въпрос за иригография / или нещо такова/. До колкото знам се вкарва с клизма бариев разтвор и се проследява на ренген.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, само на диагнозата С 20 - злокачествено новобразувание на правото черво.

добре, де... как ДжиПи-то на баба ти е дали диагноза, а все още тя не е изследвана?
По-скоро това е сигурно някаква вероятна диагноза (която е много сериозна и тежка).
Но щом до сега не е изследвана жената, дано не й е това диагнозата  Praynig

Аз предполагам, че се касае за някаква Колоноскопия
Повече можеш да прочетеш тук:
http://209.85.135.104/search?q=cache:rD1Rb5iLWN0J:bg.wikipedia.o … bg&lr=lang_bg

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 537
Оу,  Sad много страшно звучи!!! Явно става дума точно за ирогография и това вече обяснява липсата на часове  newsm78. Благодаря ви, момичета за бързите отговори!!!  bouquet Вече имам някаква основа за проучване.  ooooh!

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
дано да не е тази диагнозата...  Praynig

Пиши след прегледа, какво й е на баба ти  Hug

# 5
  • Мнения: 194
loopy,явно става въпрос за иригография,на моето дете правиха,не е страшно а и не вярвам да са се наредили на опашка за такива изследвания та да няма часове,дано по бързо да минете на преглед и всичко да е наред  bouquet

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 537
Здравейте, момичета!!! Само да пиша, че минахме /баба ми, де/ Simple Smile иригографията днес, защото вчера като ходихме и на мен ми казаха на "рентгеновата" регистратурата, че има часове чак за средата на октомври, #2gunfire но сестрите /рентгеноложките/ ме дръпнаха на страна и ми казаха да я подготвим /и за подготовката никой не и беше казал/ и да я доведа днес, интересно нали!!! Нямало часове, да бе!!! #Cussing out Както и да е, лошото е че май се вижда нещо и сега трябвало да се прави колоноскопия  Tired. Така, че пак имам молба към вас  Embarassed, ако някой е от Бургас и има информация, къде се прави такова изследване по ЗК, ако може да я сподели с мен  Praynig, тъй като аз днес проверих в "Св. София" и се оказа, че не работят с касата и ще ни струва 130 лв и като вземат и за прегледа още 15-20 лв, ето ти 150 лв. В МБАЛ пък не знаели дали въобще има лекар да го извърши изследването /по думите на сестрите и на регистратурата/ и дали двамата  newsm78 хирурзи там работят с касата, тел. на другите болници не можах да ги открия в нета и така пълен хаос!!!  #Crazy Благодаря ви предварително!!!

Общи условия

Активация на акаунт