Машина за хляб - 5 част

  • 61 907
  • 550
  •   1
Отговори
# 45
  • bg
  • Мнения: 44
Благодаря ви pina  и dimitrina73 за съветите.Бързам да се похваля,че хлябът ми се получи най-после,но  с ваша помощ много по-бързо се справих с проблема.Оказа се ,че маята която съм ползвала е за бързите програми вероятно\като я разгледах по-подробно открих някъде quick rise\.След като я смених резултата беше съвсем различен и много по-задоволителен.
Сега обаче имам следващ въпрос-какво тесто да използвам за да мога да направя кифли като тези в закусвалните.Дъщеря ми е свикнала много със закуски от този тип и ми се иска ако мога да ги направя.Видях,че има много рецепти във форума,но ако може някой да ме насочи към точната ще съм благодарна.

# 46
  • Мнения: 1 541
Ето ми последните произведения: - чеснови хлебчета , , -хляб с мед

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 19:48 от Пираня

# 47
  • Мнения: 458
Здравейте, момичета!

Аз правих  ПАРТИ ПИТКИ. На външен вид не ги докарах много, но пък бяха вкусни  Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 2 113
Е, както и планирах, пробвах две рецепти за 100% пълнозърнест хляб - този с картофа (Cathie, нали ме питаше кога ще го правя?) и един съвсем семпъл - от книгата, която чета по въпроса (The Laurel's Kitchen Bread Book). Засега се очертава да продължа с експериментите - картофеният хич не ми хареса, там малко сбърках с лъжичките сол, но едва ли това е бил основният му проблем; в другият има надежда, но искам да опитам пак, с по-прясна мая и с по-голямо количество, че това хлебче беше толкова малко за контейнера на машината, че се разля в нея и не можа съвсем да бухне. Рецептата за последното мога да я споделя, но не го правя веднага, понеже не мога да се похваля...Simple Smile Лошото е, че няма как да експериментирам с брашната - чисто пълнозърнесто брашно, мляно еднократно, намерих само на "Благополучие", а то е с 11% глутеново съдържание, дакато в книгата препоръчват да е с 14% и нагоре...

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
kenwood /май така се пише / от Технополис много съм доволна от нея http://home.abc.ru/pekar/kenwood_bm210.htm
Някой може ли да ми каже рецепта за малки соленки /сладки за машина за хляб
Напоследък хита в къщи е бял хляб към който прибавям суха чубрица /леко натрошена/ как ухае после не е истина.........................
ей тук има и упътване за машинката - много си я харесвам
http://209.85.135.104/search?q=cache:5sSeZ_7ixZkJ:www.tehnosila. … bg&lr=lang_bg|lang_ru&client=firefox-a

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 13:39 от MAMA GALQ

# 50
  • Мнения: 952
MAMA GALQ - мога да ти препоръчам тестото на Мариета. Правих соленки от него и се харесаха. Един пост след рецептата ще видиш и кифличките на авторката
Ето как изглеждат моите

# 51
  • Мнения: 845
Момичета, моля ви препоръчайте ми марка за машина за хляб. Това ще ми е подаръка за РД. Но не знам каква да си я искам. Благодаря ви за помоща  bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 2 113
Изборът на марки у нас, струва ми се, не е неограничен. Повечето постове в тази 5-та тема дават информация коя от нас каква марка машина за хляб  има. Можеш да се ориентираш в марковото разнообразие именно оттук. Всеки е доволен засега от това, което ползва. Малко са ползвали различни марки, за да сравнят. Гледай да има повече програми, по-голяма вместимост, по-дълъг и надежден гаранционен сервиз. Ако парите за този подарък нямат значение, вземи си нещо от по-известна марка, за да ти е по-кеф като ти го подаряват. Не знам дали на нашия пазар има такива машини, но наскоро четох за такива на американския, които имат опция за определяне на продължителността на отделните фази на програмите (подгряване, месене, 1-во, 2-ро, 3-то втасване и т.н.), ако такова нещо намериш - мисля ще ти е от полза.

# 53
  • Мнения: 139
Ние си взехме скоро от Метро и много добре става всичко,даже правих сладък хляб,и за щастие всички се скъсват да ядат,само аз не,а пък как мерише хубаво Tired smile3508

# 54
  • София
  • Мнения: 748
Трябва да се занитят осите и да се сменят уплътненията. Иначе си работи, програматорът е без грешка, затова не ми се купува нова машина. Къде да я занеса за поправка? Имам "Фиф"-ка.

# 55
  • Мнения: 121
  Благодарение на мамите от форума научих за Клатроника на Бон апети и вече съм горда притежателка на бял такъв. Пека основно хляб от пълнозърнестото брашно на Техра.

# 56
  • Мнения: 845
Е, днес ме сърпризираха и мен с машина за хляб  newsm44  http://www.nakupni-dum.cz/moulinex-ow500030/f-2-s-1-dp-83474/  Има 14 програми и грамажът на хляба е :750 g, 1 kg u 1,5 kg. Ох, много съм щастлива. Сега имам да прочета 2 книжки и ще направя първият си опит. Стискайте палци да не се изложа.

# 57
  • Мнения: 952
eti_31 - Честито!   bouquet
Със здраве да си ползваш машинката, много вкусни хлябове да изпечеш с нея и сполучливи теста да меси. Във вашия дом да ухае вече на прясно изпечен хляб, вкусни кифлички, пици и всичко което обичате.
Чакаме те скоро да се похвалиш с първия опит.

Аз за днес съм запланвала да пусна машинката да омеси козунак, но да видим дали няма да размисля докато се прибера от работа  newsm78

# 58
  • Мнения: 845
Първи опит-плачевен  Sad. Но май аз съм си виновна, понеже никога не съм използвала суха мая и я сложих направо, без да я разтворя в сладка вода. Вие така ли я прибавяте? Хляба не бухна иначе не вкус биваше. Утре сутринта ще направя втори опит, дано този път е успешен. Имам един въпрос: За да стане хляба покрит със семена кога ги слагате? В кой етап на правене на хляба? Преди печенето ли, след като е втасал? Благодаря предварително за отговорите!  bouquet

# 59
Здравеите мили мами!От две седмици имам машина за хляб "Аляска".Правих в нея хляб и се получи горе долу приличен резултат.Имам един въпрос-как мерите грамажа на сухите съставки като брашното.Аз досега използвах чаена чаша,но мисля,че това е причината да не се получават нещата както трябва.Моля да споделите изпитана рецепта за козунак.Двата ми опита завършиха като резултат-сладък хляб,без аромата и вид на козунак.Изпробвах програма за бял хляб 3ч18 без предварително втасване на маята.Втория опит само месене и втасване в машината и печене във фурна също беше неуспешен.Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт