Завишени левкоцити при бременност

  • 48 010
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Здравейте момичета,
днес си взех изследванията от кръвта и малко се стреснах, защото левкоцитите ми са 11.5 G/L при референтни стойности за венозна кръв 3.5 - 10.5. Не мога да се свържа с докторката ми и ще трябва да чакам до понеделник за коментар.Моля ви, ако някой знае, нормално ли е да има такова завишение на левкоцитите при бременни в девети месец? Не съм болна, не съм боледувала скоро, не се чувствам зле, даже напротив, последните дни съм много бодра и този резултат ми е много странен. Каква може да е причината?

# 1
  • Мнения: 728
Моите левкоцити през цялата бременност са на границата, не са падали под9,5,все са около 10-10,5.Гинекологът ми каза при едно мое запитване,че по време на бременност е нормално левкоцитите да са по-високи.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Не съм лекар, но завишените левкоцити винаги са симптом за наличие на инфекция в организма. Дали има специфика при бременните, това може да каже само лекарят ти. Така че е по-добре да се свържеш с него.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 588
Нормално е да са леко завишени. Моите през цялата бременност бяха над нормата - по 11-12. Лекарите казваха, че няма проблем. Peace

# 4
  • Мнения: 69
дано вече си успокоила,
моите в началото бяха 11,5, преди месец 12,1G/l, няколко лекари казаха че е съвсем нормално да са увеличени и до края да са с такава тенденция. И в нета четох за завишени левкоцити и там сред причините, които се посочват,освен възпалит.процеси и т.н. е и бременността, така че спокоино!

# 5
  • Мнения: 521
През цялата ми бременност лефкоцитите ми бяха 13 и не съм имала проблеми лекарите при които ходих на ЖК бяха и двама и двамата ми казаха че това увеличение не било притеснително след раждането всико ми се нормализира и изследванията ми бяха в граници

# 6
  • Мнения: 2 746
Момичета, благодаря ви за успокоителните думи!  bouquet

# 7
  • Мнения: 304
Ако това ще те успокои повече -моите бяха стигнали стойност 17, но нямаше проблем.
Леко раждане  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 044
И моите бяха завишени-11 хил. Личният ми лекар каза, че е нормално за бременността. Постъпих обаче в Майчин дом заради повишено кръвно налягане и доцентът там ми каза, че щом имам повишени левкоцити, значи имам и проблем някакъв. Ходих на стоматолог, правих ехография на бъбреците. Нищо не се откри. Родих и левкоцитите се нормализираха. Май личния лекар бе по-прав ит доцента.

# 9
  • Мнения: 3 116
Утайката и левкоцитите са завишени при бременност  Hug

# 10
  • Мнения: 474
Утайката и левкоцитите са завишени при бременност  Hug
Не се притеснявай за  броя на левкоцитите, изследванията са ти супер. Няма да е нормално ако левкоцитите не са ти повишени......

Общи условия

Активация на акаунт