количество храна поемана от бебето

  • 5 940
  • 10
  •   1
Отговори
 Здарвейте, знае ли някой как с жена ми да разберем колко грама кърма е достатъчна на детето да се нахрани...Когато изписваха жена ми от родилния дом акушерката каза , че  на колкото дена е детето толкова кърма трябва да поема умножена по 10...(например 7 дена - 70 грама), но на мен това не ми се вижда нормално...сега детето ни е на 21 дни и 210 грама кърма на всяко хранене ми се струва малко множко...Вие как смятате? Купихме си електронна везна за бебета която показва, че бебето ни яде по около 100 грама на хранене...Благодаря ви за вниманието...

# 1
  • Мнения: 738
Честито бебче!Хайде бе хора,стига сте се вманиячавали с тези постоянни тегления!Ако детето си пълни редовно памперсите и изглежда сито и доволно,немисля,че трябва да го подлагате на такъв тормоз, а също и самите себе си.

             П.П.И както беше казала някоя мама тук във форума-"май са ми се изтрили мерителните деления на гърдата".Изчакайте предстоящата консултация, за да видите как върви детенцето и тогава взимайте мерки,ако изобщо има нужда от такива. breastfeeding

# 2
  • Мнения: 1 328
Това за мерките е малко относително, но ето какво знам аз по въпроса:
Началото е така, както казваш. После в края на първия месец - 110. От началото на втория месец - 120. Трети месец - 130, четвърти 140 и т.н....
Но моето бебе като беше на 6 месеца дори тогава не успяваше на едно хапване да изяде 160 примерно, ориентировъчно от 60 до към 100.  Peace
Ако е спокойно бебето няма защо да с притеснявате Simple Smile

# 3
  • Мнения: 394
честито бебенце!!
аз не знам колко грама са нужни, а не мисля, че и на вас ви трябва да се тормозите с тези грамове. нека жена ти си кърми на поискване и бебчето само ще си определи колко да си хапва. вероятно сега се притеснявате за това как е вашето бебе дали се храни добре, дали се развива добре, но моят съвет е да му имате повече доверие. то прекрасно може да определи кога и колко  да хапва, нищо че е мъничко. goguna вече ви е казала - по самото бебенце можете да разберете най-добре дали си хапва достатъчно.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Здарвейте, знае ли някой как с жена ми да разберем колко грама кърма е достатъчна на детето да се нахрани...Когато изписваха жена ми от родилния дом акушерката каза , че  на колкото дена е детето толкова кърма трябва да поема умножена по 10...(например 7 дена - 70 грама), но на мен това не ми се вижда нормално...сега детето ни е на 21 дни и 210 грама кърма на всяко хранене ми се струва малко множко...Вие как смятате? Купихме си електронна везна за бебета която показва, че бебето ни яде по около 100 грама на хранене...Благодаря ви за вниманието...


Честито бебче,

Само където акушерката е забравила да добави, че от 10-тия ден до края на първия месец е количеството е 100гр., като естествено може да варира на всяко хранене +-20гр. През вторият месец е 110гр., третият-120гр. Всъщтност гледа се на колко месеца е детето , умножава се по 10 и се прбавя 100. Но всичко е много относително. И аз както и повечето ми мои познати все казвахме, че нямаме млекомер на гърдите  Wink

# 5
  • Мнения: 1 672
мен като ме изписваха ми казаха че трябвало на 1 месец да изяжда 110 грама , на 2 месеца 120 и т.н.
но ние сега хапваме между 120 и 140 гр. .Индивидуслно си е за всяко дете

# 6
  • Мнения: 966
Да не бива да се притеснявате,бебчето си знае колко.Най-добрия режим е на поискване,като по възможност не го храни нощно време.

# 7
  • Мнения: 183
Това за мерките е малко относително, но ето какво знам аз по въпроса:
Началото е така, както казваш. После в края на първия месец - 110. От началото на втория месец - 120. Трети месец - 130, четвърти 140 и т.н....
Но моето бебе като беше на 6 месеца дори тогава не успяваше на едно хапване да изяде 160 примерно, ориентировъчно от 60 до към 100.  Peace
Ако е спокойно бебето няма защо да с притеснявате Simple Smile
Peace
Меря бебка само веднъж на седмица.Иначе само се тормозя.Никога не е успяла да изяде толкова колкото ТРЯБВА!Режим не спазваме,храня я на поискване .За себе си съм решила че щом наддава повече от113гр на седмица няма повод за притеснение
.Вижте и това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21073
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325

# 8
  • Мнения: 183
Да не бива да се притеснявате,бебчето си знае колко.Най-добрия режим е на поискване,като по възможност не го храни нощно време.
Нощните хранения са полезни за новородено :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25827.0
Нощните хранения са желателни и за майката защото регулират лактация:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4920   В абзац
"Нощното хранене е вредно, защото разширява стомаха на бебето и го разглезва"

# 9
  • Мнения: 743
Здарвейте, знае ли някой как с жена ми да разберем колко грама кърма е достатъчна на детето да се нахрани...Когато изписваха жена ми от родилния дом акушерката каза , че  на колкото дена е детето толкова кърма трябва да поема умножена по 10...(например 7 дена - 70 грама), но на мен това не ми се вижда нормално...сега детето ни е на 21 дни и 210 грама кърма на всяко хранене ми се струва малко множко...Вие как смятате? Купихме си електронна везна за бебета която показва, че бебето ни яде по около 100 грама на хранене...Благодаря ви за вниманието...
Моето още яде по толкова  Laughing
Ако наддава и памперсите са пълни значи му стига.Гледайте броя напишкани памперси, а не милилитри,аз кърмех детето си на поискване,качваше си много добре,сега е на 1г. и сме близо 10г,т.е утроила си е теглото,както е по норма.Нощното кърмене е наистина много важно в началото  Peace Успех!Радвайте се на бебето си!

# 10
  • Мнения: 8 999
Аз се ръководех от една книжка  за хранене на бебето, но не си спомням коя. Там препоръчителната дневна доза се определяше от теглото на бебето и възрастта. Много ми помогна, за да съм сигурна, че детето ми се храни добре. Използвах и кантарче.
Не подценявайте съветите и препоръките за нормалните дози на поеманата храна.
На моята приятелка детето беше съвсем спокойно и спеше като заклано, тя беше убедена, че има много кърма и то яде достатъчно. На първата консулация /бебето беше на 1 мес./ се оказа, че то е наддало само 40 гр. от раждането, а след контролно кърмене се разбра, че не яде повече от 30-40 гр. на хранене, което е крайно недостатъчно. Тя си мислеше, че го храни добре, защото изцеждаше много кърма след всяко кърмене.
Потърсете тази книжка - много е полезна - на корицата има снимка на авторката, а заглавието е:" Хранене на бебето", има и 2ра и 3та част - захранване и хранене на дете до 3 г.

Общи условия

Активация на акаунт