АБКМ, Атопичен дерматит- с какво ни предстои да се борим?

  • 29 039
  • 146
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 382
Здравейте момичета!
Имам и аз един въпрос по повод АД.Моето бебе от около мсец на коремчето до гърдичките има кожа като шкурка. Няма големи пъпки,но кожата е като настръхнала  и поричките червенеят. Дето се казва "кокоша кожа". Мажа я с Тайс и овлажняващ крем на Нивеа,но не виждам резултат,все едно мажа шкурка. Това ли са симптомите на АД? Други пъпки по тялото няма,само на коремчето.Иначе сме завлачили една слуз от месеци.Вече е захранена и слузта е много малко,появи се след първа доза Пентаксим.Малката е на АМ от първия ден -така се наложи.При разни Маринови и др. не ми се ходи,защото май едно и също си знаят. Детето наддава много добре,жизнна,палава,само тая слуз си стои,а сега и кокошата кожа... newsm78
глутен включен ли е? на колко месеца сте?
   На 9 месеца е бебка. Глутен въведох като навърши 8 месец. В интерес на истината малко слеед това започнаха обривите(. Питах педи но тя каза,че глутена не предизвиква кожни прояви а по скоро стомашни разстройства(ако не се приема добре). Оплетох се чисто.

# 136
  • Мнения: 2 891
Тази слуз не е случайно проявление. Трябва да разбереш какво я причинява. Ако се наложи, лекарят специалист ще те посъветва да започнеш захранването от начало, за да се разбере коя храна дразни детето. Моят съвет е такъв, пък ти ще решиш сама за себе си. Успех!

# 137
  • Мнения: 382
Винаги ли слузта е симптом на алергия? Оф,понякога си мисля,че много под лупа гледаме децата си. Сигурна съм,че хората които не ползват Интернет са по-щастливи и децата им имат по -малко проблеми.Близките ми непрекъснато ме упрекват,че много чета и се травмирам и измислям на детето разни болести.Все ми казват,че ако спра да се "вталявам" ще е по-добре за всички.Все си мисля,че ей така от само себе си с израстването ще изчезне тая слуз,пък и всеки обрив ли е АД?
Така де, мисля си както ми изнася... newsm78

# 138
  • Мнения: 1 984
Здравейте момичета!
Имам и аз един въпрос по повод АД.Моето бебе от около мсец на коремчето до гърдичките има кожа като шкурка. Няма големи пъпки,но кожата е като настръхнала  и поричките червенеят. Дето се казва "кокоша кожа". Мажа я с Тайс и овлажняващ крем на Нивеа,но не виждам резултат,все едно мажа шкурка. Това ли са симптомите на АД? Други пъпки по тялото няма,само на коремчето.Иначе сме завлачили една слуз от месеци.Вече е захранена и слузта е много малко,появи се след първа доза Пентаксим.Малката е на АМ от първия ден -така се наложи.При разни Маринови и др. не ми се ходи,защото май едно и също си знаят. Детето наддава много добре,жизнна,палава,само тая слуз си стои,а сега и кокошата кожа... newsm78
глутен включен ли е? на колко месеца сте?
   На 9 месеца е бебка. Глутен въведох като навърши 8 месец. В интерес на истината малко слеед това започнаха обривите(. Питах педи но тя каза,че глутена не предизвиква кожни прояви а по скоро стомашни разстройства(ако не се приема добре). Оплетох се чисто.

предизвиква и още как...

# 139
  • Мнения: 19 296
Разбира се, че не винаги слузта е проява на алергия. По-скоро в редки случаи е така. Може обаче да има някакво дразнене на лигавицата на дебелото черво. Защо не попитате педито от какво може да е. Все пак няколко месеца не са малко време.

За АД също бих те посъветвала, ако въобще е това, да вземете мерки навреме. При нас се появи като сухи петна по едното краче. Тогава нямах представа какво е АД и не си направих труда да прочета. Доверявах се на педито, който обаче въобще не беше специалист в тази област и кремовете и грижата за кожата, които ми препоръчваше, не бяха от най-подходящите. Така положението след два месеца стана страшно. Обривите се разпространиха по цялото тяло, включително и лицето и се започна лудо ходене по лекари.
Най-вероятно при вас въобще няма да е такъв случая. Все пак ако е АД  според мен ако се хване навреме може с малки усилия, като например мазане по два пъти на ден с подходящите кремове, миене без сапун, избягване на някои храни, нещата да се оправят.

Не се притеснявай и не се травмирай. Всичко ще се нареди малко по малко, просто трябва търпение.

# 140
# 141
  • Мнения: 1 984
фокуса е малко далечен, но мисля че контролирате нещата.

# 142
Здравейте, лекарите не могат да излекуват дерматита, а само да го облекчат с кортикостероиди и мазила. Причинител е бактерия, която  атопичната кожа не може отхвърли и предизвиква тези лезии, зачервявания и сърбежи. Когато попитах доктора дали може да се убие тази бактерия, той каза че е невъзможно и изписа някакви антибактериални антибиотици, кремове за облекчаване и.т.н. УВ слънчевите лъчи били полезни и.т.н. общи неща.
Искам да попитам ползвали ли сте озонатор, в нашата фирма двама колеги се излекуваха от бактериални кожни заболявания, но не АД, затова ако някой има опит моля да сподели. Знам само че с озонирана вода се киснат зачервените места, в легенче, вана или какъвто и да е съд.
Пробвали ли сте китайска медицина, някакви методи за регенерация на кожата или нещо подобно?

# 143
  • Мнения: 1 984
Здравейте, лекарите не могат да излекуват дерматита, а само да го облекчат с кортикостероиди и мазила. Причинител е бактерия, която  атопичната кожа не може отхвърли и предизвиква тези лезии, зачервявания и сърбежи. Когато попитах доктора дали може да се убие тази бактерия, той каза че е невъзможно и изписа някакви антибактериални антибиотици, кремове за облекчаване и.т.н. УВ слънчевите лъчи били полезни и.т.н. общи неща.
Искам да попитам ползвали ли сте озонатор, в нашата фирма двама колеги се излекуваха от бактериални кожни заболявания, но не АД, затова ако някой има опит моля да сподели. Знам само че с озонирана вода се киснат зачервените места, в легенче, вана или какъвто и да е съд.
Пробвали ли сте китайска медицина, някакви методи за регенерация на кожата или нещо подобно?

причинителят не е бактерия.

# 144
  • Мнения: 19 296
Атопичната кожа е податлива на бактерии, защото обривите са възпалени и особено, когато воднят лесно се замърсяват. Причината за АД обаче не е бактерия.
Китайската медицина често използва разни кремове на животинска основа, които са като кортикостероидите. Затова някои хора се повлияват добре докато мажат.
За този озонатор не съм чувала нищо.

# 145
Много гадна работа. Дъщеря ми е така от бебе. За млеката да кажа че трябва да се пробват и да се дава това което се понася най добре. Бяха ми предписали едно соево.Повърна го на фонтан. Сега е на 9 години .Разбрахме че се провокира от ядки. Категорично мога да кажа за обрива какъв е когато е яла ядки. Друго проявление е кихане и насълзяване на очите. Стероидите помагат веднага но знам че не е за предпочитане да се маже постоянно защото само подтискат изявата. Сега мажем с Нахткерцен помага и е без странични ефекти.

# 146
  • Мнения: 1 467
Здравейте, дъщеря ми е на 16 месеца и до сега е нямала никакви алергични реакции. Днес сутринта се събуди с червено петно на бузата, в неправилна форма. Не мисля, че я сърби, иначе щеше да си личи по някакъв начин. Може  ли да е АД? Може ли този дерматит да се появи без никакви реакции преди това на тази възраст? Кожата не изглежда суха, но прилича на настръхнала под петното.
Имате ли опит с подобно нещо?

Общи условия

Активация на акаунт