АБКМ, Атопичен дерматит- с какво ни предстои да се борим?

  • 29 040
  • 146
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 640

Кой е този балсам на Тайс? Виждала съм май реклама в бебешките списания. Каква му е цената?
  Balsam-intenziv на д-р Тайс с Натчкерзен.Струва около 10 лв.в аптеки"Марешки".В обикновена аптека-поне с 2-3 лв.повече.Благодарение на този балсам не сме стигали до кортикостероидни мазила.Моето дете сега се изчисти от обривите,вече 1 месец стана/от началото на септември/,но занапред-не зная какво ни очаква.От хомеопатичните купих за проба "Хомеоплазмин"-мн.зле й се отрази.

# 31
  • Мнения: 4 358
Момичета, в клуб Алергии в дир-а години наред сме събирали информация, която надявам се ще бъде полезна за вас.

Ето линк към клуба. Повечето инфо е в двете заковани теми.

Желая на всички успех и по-бързи резултати в борбата с АБКМ и АД!

# 32
  • Мнения: 1 313
 tedi_b,   bouquet

# 33
  • Мнения: 1 461
Днес Галина направи алергичен спазъм, същото направи и преди 20 дена и пихме 3 вида антибиотик този път я заведох на хомеопат, и ни изписаха едни гранулки да ги давам на половин час, казаха ми че до довечера ще я отпусне. А кожата й от крема календула е много добре днес. Съжалявам много че я подложих на тази строга диета ,а не съм я завела на хомеопат трябвало е по рано да го направя

# 34
  • Мнения: 1 313
Абе момичета, уж не ядем нищо млечно и аз пазя такава диета , но вчера малката нещо се обрина по муцунката и две пъпки на срамните устнички, дали е някаква реакция или вече изкрейзвам newsm78
kar4ita, вие как сте, как ви повлия хомеопатията?

# 35
  • Мнения: 4 358
Не се притеснявай за две пъпки.
Около устичката може да се изрине дори от собствената си слюнка.

# 36
  • Мнения: 195
Здравейте,

моя син е на два месеца и му се появиха характерните петна на АД, още се кърмим.
Моля за съвет какво не трябва да ям и какво трябва за да не предизвиквам допълнително алергична реакция.

Благодаря предварително

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
И двете ми деца са с АД от раждането си...Дъщеря ми от началото още беше по-зле - с повече обриви, все още има, макар че намаляват помалко. При сина ми обривите постепенно с възрастта значително намаляха. В момента при него почти не се появяват  - но на моменти кожата е доста суха и го сърби. И двамата са захранвани по старата схема, въпреки проблемите.. ooooh! Просто не съм била наясно и джипито и алерголозите дето сме ходили винаги са казвали че няма нищо общо с храненето, но вече съм наясно че има, и че е трябвало да захранвам доста по-късно и по-внимателно.. Naughty Лекувани са години наред /най-вече дъщеря ми/ с антихистамини и кортикостероиди, които са имали само временен ефект, след спирането им обривите са се появявали отново. Thinking ..От няколко месеца сме на хомеопатия /5м. и половина/. все още не мога да кажа, че ще се излекува, дори в момента има "зацикляне"- нито подобрение, нито влошаване.. Praynig .Знам, че лечението е доста продължително и ще пробваме, дано помогне... Peace
В момента, относно храненето: ядат всичко, без зрънчовци, снаксове, чипс...мноого, като количество, шоколад,...
Имаме фамилна обремененост: аз съм с алергичен ринит и астма, сестра ми също...имала съм и детска екзема по ръцете и бузите до пуберитета...мъжът ми е алергичен към ухапвания от насекоми...

# 38
  • София
  • Мнения: 431
Ползваласа съм Menalind за детето (и моето е с АД), но само му се зачервява кожата и изобщо не го успокоява. Най-добре му действа Nachtkerzen на д-р Тайс.
Malkataeliza - на мен една дерматоложка ми каза да не ям банани, шоколад, бобови, мед, ядки, салам и риба. Но аз не съм забелязала такава зависимост, ама ...

# 39
  • Мнения: 4 358
........ моя син е на два месеца и му се появиха характерните петна на АД, още се кърмим.
Моля за съвет какво не трябва да ям и какво трябва за да не предизвиквам допълнително алергична реакция.........
Рискови храни са млякото, ядките (орехи, фъстъци), цитрусовите плодове, бананите, суровите домати.
Имай предвид, че организмът ти обработва поетата храна, но ако белтъците са в големи количества, в кърмата преминават частично или изцяло неразградени белтъци. Точно те създават проблемите при детенце.
Започни да ограничаваш млечните произведения или ги спри изцяло за известно време, за да видиш как ще се отрази това на дерматита. Следи за други прояви на алергията (запек, разстройство, повръщане) и ако се появят такива, консултирай се с наблюдаващия ви лекар.
Кърмата ще запазиш с много течности - вода, чай от шипки, повече супи в менюто.

И не се притеснявай  Wink

# 40
  • Мнения: 2 891
Само да добавя към изброените храни бобовите растения, яйца и риба.

Малчо е почти на 3 и засега се е стабилизирал. Даже ходи на ясла. Балсамът на Др. Тайс, Аериуса и Ентерола са трите неща, с които ще запомня бебешките му години. Остава ми да го захраня с шоколад, риба, гъби, ягоди (и др. подобни плодове) и ядки. С други думи - най-сложните храни. На майките, които отхвърлят диетите или искат отново да пробват с храна, на която детето е дало реакция искам да кажа, че трябва да изчакат 6 м., за да изчезнат антителата в кръвта на детето. Иначе рискуват повторна реакция. Успех!

# 41
  • Мнения: 4 358
Само да добавя към изброените храни бобовите растения, яйца и риба. .........
Да, тях съм ги забравила  Hug

# 42
  • Мнения: 195
Много благодаря за съвета, а аз се скъсах да ям домати Sad. Млякото съм го спряла защото то предизвиква колики, но ям сирене и кашкавал. От днес обаче кърмата драстично ми намаля и много се притесних. Даже ми дойде. Какво да правя не знам. Имам замразена кърма и ще продължа да му давам, но после накъде..

# 43
  • Мнения: 2 891
Спокойно, не се шашкай. Иди в подфорума за кърмене и се опитай, с помощта на съветите там, да задържиш кърмата. Няма да се излагаш като мен, я  Laughing

# 44
  • Мнения: 1 461
Здравейте момичета
Относно диетата която споменавате, че като дадена храна не се яде 6 месеца и алергията отминава,не съм съгласна.Галина беше 6 месеца на строга диета и като я захраних съвсем внимателно ми напрви два алергични спазъма , и се оправи с хомеопатия, аз съм много доволна от хомеопата при когото ходя.

Общи условия

Активация на акаунт